Stavby sklepu

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ziege 28. 12. 2007 11:57

Dobrý den.Před pár lety jsem postavil sklep a potreboval bych poradit.Postavil jsem sklep pod terasou na dvorku.sklep ma rozmer asi 3 x 4 metry.je asi tak 1-2,5 metry pod povrchem.Podlaha sklepu je tvořena malými kameny v podobě štěrku.problem je ten ze v tom sklepě je hrozná vlhkost,voda kape ze stropu, jako by se to potilo a když tam dam neco drevene tak se to za chvili rozpadne a tak bych potřeboval poradit jak se zbavit te vlhkosti.Napadlo me jestli treba zlepsit nejak ventilaci a nebo vybetonovat podlahu toho sklepu,prosim poradte mi je to tam fakt hrozne.dikuji mnohokrat za jakoukoliv radu.
ziege
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 28. 12. 2007 19:10

To je právě kámen úrazu dodatečně budovaných sklepních prostor.zapomíná se na odvětrávání těchto prostor.Pokud to půjde bude asi třeba postavit dostatečně vysoký odvětrávací komínek s možností regulace.Rozhodně by jsem to neřešil betonováním,tento prostor musí dýchat.Pokud by šla udělat ještě rekonstrukce podlahy tak by mohlo mnohé vyřešit zřízení trativodu,s volně položenou dlažbou,někdy postačí i použití zámkové dlažby hlavně aby se případná *****ážená voda dole na podlaze měla kam ztratit-odtéci.Nebude jí moc ale při střídání teplot asi stále.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 28. 12. 2007 19:26

Váš problém se myslím po internetu vyřešit nedá. I vybetonování podlahy nevidím jako nejlepší cestu jak vlhkosti ve sklepě zabránit. Naopak, podlaha by se cementem "uzavřela" a vlhkost začne vzlínat po stěnách. Problém může být v nedostatečném odvětrání sklepa, vysoké hladině spodní vody nebo špatně provedené izolaci stěn sklepa. Jediným dostupným (ale přechodným a nouzovým) řešením ja často sklep větrat v létě v zimě. Pak budete muset přistoupit ke stavební úpravě, s níž by vám nejlépe poradil odborník buď podle stavební dokumentace (pokud nějaká ke sklepu existuje) nebo přímo na místě. Kontakt na odborníka získáte na stavebním úřadě nebo u stavební firmy. A ještě jedno řešení mne napadá - zkuste poradnu na adrese: http://www.svet-bydleni.cz/bydleni/poradna/default.aspx
Hodně štěstí vám přeje I.Forejtová (AZ)
Irena Forejtová
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 28. 12. 2007 19:39

V každém sklepě který slouží jako ovocně-zeleninový ta vlhkost bude vždy.Ta je přirozená a souvisí s výparem z uskladněných plodů,ale ta je v mezích normy,pokud je dobré větrání tak se sama reguluje.Souhlasím s paní Forejtovou,chce to znalého odborníka-zedníka který s tím má ale zkušenost.Těch firem je dost.
StanislavKrejcar
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků