Bakterie do septiku

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kulda.m 2. 8. 2007 17:09

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s bakteriemi do septiku či žumpy?. Objevil jsem pouze LATRIN nebo od BIOCLEANU. Latrin je prášek a druhý je tekutina. Myslíte že je to k něčemu a který je lepší? Prý se nemusí septik či župa vyvážet, bakterie hovínka "sežerou".????? :roll:
Kulda.m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 4. 8. 2007 14:36

Zkuste kontaktovat firmu SUBIO EKO s.r.o Ostrava, která nabízí enzymy pro žumpy a septiky. Mají i e-shop, takže pokud si u nich vyberete, pošlou na dobírku do deseti dnů (vlastní zkušenost).
Enzymy opravdu fungují, ale nesmíte čekat, že aplikujete přípravek a do týdne bude septik prázdný. Dotazy můžete na zmíněnou firmu poslat na adresu subio@subio.cz, rádi vám poradí :)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 5. 8. 2007 09:47

Dnes jsem si všimla, že v Kauflandu prodávají zajímavý prostředek s názvem Bio- P1 (také založený na působení enzymů). Zkusila bych ho.
Jeho charakteristika:
Biologický přípravek určený k likvidaci organických nečistot v SEPTICÍCH, ŽUMPÁCH, SUCHÝCH ZÁCHODECH A DOMOVNÍCH ČISTÍRNÁCH ODPADNÍCH VOD. Obsahuje směs přírodních bakterií a enzymů, které rozkládají organické látky a výrazně omezují zápach.

Využití v septicích a žumpách :
Na povrchu obsahu septiku se po použití vytvoří pěna a u dna jemná usazenina. Po pravidelných aplikacích se obsah těchto nádrží rozloží na kalovou vodu a pokud má septik přepad, odteče do kanalizace. Tím se zamezí vyvážení septiku. V případě, že septik přepad nemá, usazený kal je zkapalněný, nezapáchá a je zbaven zdraví škodlivých patogenních látek. Přípravek je vhodné používat po celý rok, i v zimním období, neboť obsah septiku v zimě nezamrzá.

Návod k použití :
Obsah sáčku rozmíchejte ve 2 l teplé vody ( 30 - 40°C ) a nechte cca 15 - 30 min. aktivovat za občasného míchání. Poté roztok použijte přímo do určeného místa. Pravidelné měsíční dávky pomohou zajistit nezapáchající a bezproblémový provoz systému.
Měsíční dávka pro septik o obsahu 5m³ je 70g.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 4. 8. 2008 16:15

Spise bych zkusil to od firmy Subio, jak se divam, pro COV atd maji vyrobky zvlast atd...tim padem, pro kazdy ucel jine enzymy, timpadem lepsi ucinnost podle me.
Slawall
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matej S 5. 8. 2008 18:55

mi použivame Žumpur neviem či sú tam enzými alebo nie, ale používame ho.
Sú to asi dajake baktérie, rozrobia sa vo vode, a potom sa naleju do žumpy.
Najprv sa da cely sáčok (štartovacie) a potom sa dáva každý mesiac pol sáčika.
A ten sáčik stoji okolo 140 SK.

edit/
našiel som niečo, v KČ to stoji cca 70kč (u nás na predajni to máme trochu drahšie :D, ale si vravím keď to ludia kupuju.....)
http://www.agromanualshop.cz/p366-zumpur-baleni-50-g/

Popis

Prostředek rozpouštějící tuhou organickou hmotu v potrubí a septiku.
Septiky - Tuhá organická hmota - 50 g/2 l/5 m3/1 měsíc
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slawall 7. 8. 2008 14:13

Pokud to jsou bakterie, tak ty si vytvari enzymy:) Ja pouzivam vyrobky od Subio a jsem 100% spokojeny, žumpa po cca mesici, mozna driv je cista, jen voda.
Slawall
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krtek-Zahradník 1. 2. 2010 17:58

Musím se ohradit proti propagaci přípravků firmy SUBIO! Kdysi jsem si koupil přípravek do žumpy i za tak vysokou cenu za jakou to nabízejí, byl už jsem zoufalý protože jsem musel žumpu odčerpávat čtyřikrát do roka a málokterý přípravek fungoval pořádně. Při prvním použití fungoval jakštakš, ale žádná sláva! Proto jsem si koupil další balení, ale žádná změna. Kdežto přípravek Bio P1 fungoval přesně jak píší v návodu. Nyní jsem naprosto spokojený s přípravkem od Biocleanu, který je cenově srovnatelný a má menší dávkování. Proto jestli můžu doporučit bakterie do septiku tak doporučuji Bioseptik z řady produktů Bioclean nebo Bio P1 ;-) !
Krtek-Zahradník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 2. 2. 2010 10:41

Nu jestli můžu tak bych se připojila používali jsme přípravek Kompostim kg za 100, byly to nějaké kvasinky a fungovalo to supr, ztratil se z trhu. Teď jsme to nahradili Golémem, je to obdobné ale dražší.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slawall 2. 3. 2010 13:09

Krtek-Zahradník: zajímavé, máš tady jen jeden příspěvek, který jen kritizuje SUBIO, znám i Bio P1 a není to tak dobré, jako od Subia...říkej si co chceš...
Slawall
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olsp 6. 3. 2013 20:36

mohu doporučit francouzský Septifos 1 kg, který je v Evropě populární, účinný a poměrně levný. Bakterie rozloží WC-papír a jiné organické hmoty, odčerpává se střední vrstva žumpy čerpadlem a pod.voda zapácha méně,i kdyz zumpa nikdy vonět nebude; je účinný od 5C. Nastartování celého procesu trvá cca 3 týdny; nepoužívat čistící prostředky obsahující chlor, www.bakteriedozumpy.cz
olsp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sob22 22. 3. 2013 12:58

Možná bych mrknul i na http://www.asio.cz/. Zabývají se ČOV, takže budou mít přehled v prostředcích, nějaké prostředky mají i eshopu. Uplně se v tom nevyznám, takže nevím jestli to pro vás bude přesně to pravé.
sob22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod newkangaroo 16. 7. 2013 14:14

Dobrý den, na chatě (netrávíme na ni každý víkend) máme tento septik a k němu používáme od stejné firmy i chemii. Bobky nezmizí, ale rapidně se sníží jejich tvorba, takže z mé zkušenosti určitě lze nějaký ten přípravek doporučit.
Navíc ty ceny nejsou zas tak velké a ušetříte na "odvozu".
newkangaroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jary8 19. 11. 2014 08:43

Osobně mám zkušenost, že vyvážení se stejně nevyhnete. Měl jsem septik a přidával jsem Bioclean, ale vyvážet jsem musel tak či tak.... Pak jsem se po douhých úvahách a diskuzích rozhodl pro domovní čov http://domovnicisticka.cz/.
Teď mám zkušenost, i když mi bylo doporučen paní z vodopdávního úřadu opak, že bakterie není třeba přidávat. Tvoří se samy, pokud máte domovní čističku dobře nastavenu.
jary8

Odeslat příspěvekod Johanuska 7. 7. 2015 12:26

My do septiku používáme tento přípravek - http://www.probazen.com/proseptik-1-kg.html.
Johanuska

Odeslat příspěvekod honzaj. 20. 5. 2016 14:10

Zdravím.
Přípravků je hodně, ale LATRIN je podle mého mínění do žumpy nejlepší. Sám ho několik let používám.
honzaj.
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků