Doporučte filtrační set do jezírka

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Lubro 23. 8. 2012 15:26

Doporučte nám nějaký osvědčený filtrační set do okrasného jezírka na zahradě o velikosti cca 3500 litrů. Dali jsme do něho několik bakterií, ale vodu máme stále špinavou a na dno nevidíme...Uvnitř máme 2 želvy a pár rybek.
Sice jsme před měsícem zkoušeli jednu filtraci, ale byla určena na malý objem vody, bez UV lampy, účinnost o ničem, takže jsme ji vraceli. Nejlépe nějaký kompletní set - tlakový filtrační systém s UV lampou a čerpadlem + velmi snadná a nenáročná údržba filtrace.
Např. líbí se mi systém čištění POWERCLENZ u filtrace FISH MATE 15 000, který umožňuje čištění filtru jednoduchým otočením knoflíku (bohužel ten ale nestojí do 6.tis., našel jsem ho za 7.tis. Kč a ještě bez čerpadla :roll: ).
Lubro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrkorec 22. 1. 2013 14:15

A nemáte někdo zkušenost se samočistícími jezírky? Mám představu asi takovou: část jezírka mělčí s rostlinami a část hlubší, aby se tam dalo vlézt. Celková plocha by neměla přesáhnout 20m2
blo-gros.info - Mongolsko, mongolština, tibetština, buddhismus
petrkorec
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků