Jak se zbavit žab/rosniček?

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod pota 18. 2. 2012 23:07

Zdravím,
vím, že většina lidí by ve svém jezírku chtěla žáby a rosničky mít, ale nám každoročně dost ztrpčují život.
Máme u rodiného domu bazéno/rybník a v něm žije několi žab a rosniček. Každé jaro, když nadejde čas páření, v noci neuvěřitelně "řvou". Nevím, jak to popsat, ale určitě to znáte, zkrátka takové předení a kvákání. Nedá se u toho spát a tak to dopadá tak, že každý den vylézám na zahradu, hledám ty zelené ***** a házím je přes silnici na louku. Druhý den jsou samozřejmě zpět. Četl jsem, že žáby žere čáp a krtek, ale čáp se těžko shání a krtek by asi zlikvidoval udržovaný anglický trávník.
Šéf zahrádkářů, kteří se nám starají o zahradu mi řekl, že je střílí vzduchovkou. To mi přijde jednak trochu nehumání, ale hlavně v bazénu je nežádoucí mít rozstřílené žáby.

Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli nevíte, co by mohlo žáby odradit, aby k nám vůbec lezli? Chtěl jsem do vody nasypat jed na krysy, ale pak by to bylo asi nekoupatelné a vypadalo by to jak za války.

Děkuji všem za rady.
pota
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 2. 2012 12:05

Jste barbar, těch 14dnů to vydržím, stejně kvákají ze stromu, ne z vody, rosnička je vzácná, mám to totéž, chtěla bych vidět ty rozstřílené stromy a ten rybník vám čistí, když už v té vodě jsou , to milujete přírodu?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 19. 2. 2012 12:46

Nevím, proč bych měl být barbar. Ony se sem prostě nastěhovali a my je tu nechceme. Bohužel to není 14 dnů, ale okolo měsíce a probděné noci nejsou nic příjemného. Kvákají z vody, vím to moc dobře. Nechápu to "rozstřílené stromy", nikdo je u nás nestřílí, jen mi říkal zahradník, že to tak řeší. Příroda je mi ukradená, ale vadí mi, když mne obtěžuje. Pokud někdo ví něco uzitečného, rád si to přečtu.
pota
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 2. 2012 13:31

Ten barbar nebyl myšlen zle, to se tak říká, aspoň tady, kdo nechce respektovat přírodu, že se tam nastěhovali, a nebyli tam dřív ty žabičky a vy je rušíte, nebo jste ten rybník založili sami? No rozstřílené stromy o tom jste psal vy, a když Vám je příroda ukradená tak ji neobtěžujte byla tu dřív než Vy.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 19. 2. 2012 15:12

Tak ja mám jen malý rybníček a strašně se těším, až se tu objeví nějaká žabka.Vedle u souseda který má poměrně větší pozemek je taky udělaný rybník a ty žabky koncertují snad celé léto a díky za ně, už s na to zase těším.No a myslím si také,že rosničky v té vodě nejsou to budou spíš skokani.Stím jste museli počítat, že v rybníčku žijí i živočichově. Jedině ho zasypat a bude klid,nebo z toho udělat opravdu jen bazén a tam jsem je nikdy u nikoho neviděla.Také by mě nenapadlo,že na tohle bude někdo nadávat asi jsem z jiného světa. Ještě k tomu, že je vám příroda ukradená a obtěžuje vás, tak se nastěhujte do paneláku do vyšších pater u budete mít klid.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 19. 2. 2012 19:51

Ten rybníkobazén jsme založili my. Je to bazénová vložka, která začíná kamínkovým dnem, takže je to v podstatě napůl jezírko. Žabičky tu nemohli být dříve, protože to tu bylo asi 3 roky rozbagrované.
Chápu, že někdo je má rád, mě nevadí, když přes den zakvákají, když sedíme venku a užíváme si tepla. Ale prostě ty noci jsou strašné. Pokud u toho může někdo spát, závidím mu. Po práškách na spaní je člověk ráno ještě rozespalejší.
pota
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 2. 2012 20:01

Na zahrada.cz někdo chtěl zlikvidovat pěvce, že dělají kravál, pravděpodobně kosáky neslyšíš, protože jsou žáby hlučnější :P Možná nějaká kachna by zlikvidovala pulce...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 19. 2. 2012 21:21

Tak v "vtáků" se to řeší hůře, ale já stále doufám, že na žáby něco platí. Nehodlám někde lovit kachny/čápy/krtky :D
pota
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaa the Prodigy 27. 2. 2013 17:52

Hej, povim ti jak na to - chyť je, zainzeruj na Aukru a prodej - je plno takových, který si pro ně dojedou a koupěj (třeba za dvacku) - pár korun nezaškodí a už se nevrátěj, páč budou bydlit jinde. Nebo je věnuj zverimexu, že by přišly k úhoně a někdo se jich ujme. Pod heslem: Pro jednoho odpad, pro druhýho poklad. Takže vychytat, všude inzerovat (čím víc inzerátů na víc místech, tím rychlejší to bude) najít odbyt a odvézt!!! Lidi budou vděčný. Nebo je dej po jedné do sklenic a pro/dávej jako ukazatele počasí - to žáby uměj... prostě dárky pro všechny co maj rybníčky a žáby nemaj chtěj!
Kaa the Prodigy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 27. 8. 2014 10:16

Obraz1099.jpg
Obraz1099.jpg (26.21 ) Zobrazeno 37037 krát
Mám pidi jezírko a usadila se mi tam žabka. Jestli tam řve :lol: to nevím, protože tam nebydlím, je prostě v přírodě a nikdy bych ji nevyháněla :pozor
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bera3 31. 3. 2015 10:54

Pominuli-li naprostou aroganci myšlenky, že budu likvidovat drzé žáby, které si dovolily nastěhovat se do jejich přirozeného prostředí, pak jakákoliv jejich likvidace je sysifovská práce. Ony se nepoučí a budou se tam stěhovat znovu a znovu. Mám biotop pět let, včera jsem tam viděl už chuchvalce vajíček a těšíme se na večerní koncerty. Když se zavřou okna, tak to v zásadě slyšet není a spaní to nevadí. Ale my spíme i s tím koncertem dobře. Navíc, žáby likvidují komáří larvy, což není taky k zahození. To jako když dal Mao pokyn k likvidaci vrbaců, že žerou obilí. Místo toho se mu ale přemnožily housenky a další hmyz, které ty vrabci žerou ještě víc, a škody byly ještě větší. Prostě se na nějaké pokusy narušovat přírodní rovnováhu vyklašlete, prospějete tím všem včetně sebe. Přeci poručíme větru dešti je snad již přežité, ne? To spíš to vaše vodní dílo zavezte a udělejte z toho třeba zeleninovou zahrádku.
Bera3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 31. 3. 2015 19:19

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 6. 4. 2015 12:18

Vejš, Radime!!!
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miple 3. 5. 2015 09:31

pota píše:Nevím, proč bych měl být barbar. Příroda je mi ukradená, ale vadí mi, když mne obtěžuje. Pokud někdo ví něco uzitečného, rád si to přečtu.


Tak se odstěhuj do paneláku hňupe.
miple
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mia2 6. 5. 2015 18:41

Ja chapu pana velice dobre a kdyz pise, ze zaby rvou, tak to je slabe slovo. Zazila jsem to na Floride a 3 mesice jsem se nevyspala noc co noc. Je to opravdu k zesileni. Pod oknem byla 2 mensi jezirka a zaby rvaly. Nejdrive jsem si myslela, ze to jsou nejake policejni vysilacky a ze honi zlocince. V prubehu meho 3 mesicniho pobytu se ty zvuky menily, ale vsechny byly nesnesitelne. Taky jsem si to neumela predtim predstavit, ze to je fakt k nevydrzeni. Takze nejdriv to musite zazit a pak se muzete k tomu vyjadrovat.
mia2

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků