Jak zabránit zamrznutí jezírka?

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod robbert 15. 2. 2012 16:47

Dobrý den,

mám malé zahradní jezírko s rybičkami a chci se zeptat, jak zabránit jeho zamrznutí, aby člověk nemusel rozbíjet každý den led a bát se aby rybičky neuhynuly?
Jezírko je dostatečně hluboké, takže nepromrzne až dolů.

Stačilo by použít vzduchovací kompresorek třeba něco takového http://petdiscont.cz/index.php?p=eshop_ ... nfo&id=996 ?

Díky za rady

R.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 15. 2. 2012 20:07

To bych také ráda věděla ,ale si myslím že je to nemožné, aby nezamrzalo. Ráda si přečtu rady,bojujem s ledem každý den. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel koi 24. 4. 2012 09:01

Dobrý den,

řešil jsem dříve podobný problém a zjistil jsem, že vzduchovací kompresor sám o sobě nic nevyřeší. Byl problém s jeho funkčností v silných mrazech a i když fungoval, tak zamrznutí nedokázal zabránit. Letos v zimě jsem poprvé vyzkoušel protizámrazový set a můžu jen doporučit. Fungoval bezchybně a jezírko nezamrzlo ani při silných mrazech.
Konkrétně mám tento typ.
Pavel koi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pergonella 7. 11. 2012 14:28

Nám zafungovalo topné tělísko, jen je potřeba udělat zazimování jezírka včas a jezírko na to připravit. Ryby nám přežily v pohodě i krutou zimu, led se neudělal snad ani jednou
Pergonella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rostlinky.cz 9. 12. 2012 12:05

Najjednoduchšie riešenie je položiť na hladinu vody plavák alebo ľahkú loptu, ktorá počas vetra bude neustále plávať po vode a tak sa stihne vytvoriť len tenká vrstva ľadu. Bohužiaľ pri veľmi nízkej teplote, sa stáva, že plavák aj lopta je vodou a ľadom vytlačená. Vysekať dieru a tú prikryť napríklad polystyrénovou doskou. Potom existujú rôzne ohrievače, samozrejme používajte len tie jazierkové, ktoré udržia otvor, cez ktorý odchádzajú všetky jedovaté plyny z jazierka. Treba počítať aj s nákladmi na energiu. Život vodnej fauny však nie je ohrozený.
Rostlinky.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryvka 12. 4. 2013 14:42

Dobrý den.
Mohl bych doporučit zavěsit pár cm pod hladinu slabé čerpadlo, které bude míchat celú zimu vodu, a tým zabezpečí, aby voda nezamrzla.
Ryvka
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků