Pískový filtr do bazénu

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vatnajokull 1. 8. 2009 21:43

Ahoj, rozbil se mi u bazénu (h= 0,9m, 13 000 m^3 vody) můj skener a rozhodl jsem se jej nahradit pískovým filtrem. Bohužel jsem dost limitován penězi, cena by se měla pohybovat do MAXIMÁLNĚ 4000,-.

Co očekávám? Aby dlouho vydržel, aby nebyl energeticky náročný (ovšem toto jsem ochoten tolerovat) a aby pasoval do mého bazénu značky Miramax (ale to by tuším mělo být jedno...).

Minulý skener mi jel třeba 12 hodin denně (to by asi neměl, co? zvláště v těchto velmi teplých dnech?). A tak bych také uvítal Vaše postřehy/názory, kdy a na jak dlouho se má filtr zapínat (skener), co doporučujete apod. (Slyšel jsem, že pouze 30 minut před koupáním stčí). Díky předem za jakoukoliv odezvu.
vatnajokull
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 2. 8. 2009 10:05

Tak se "odezývám", máme pískový filtr u velkého bazénu (22m3), byl součástí bazénu za 4roky jsme jednou měnili písek, ani se nemusel byl čistý, pouštíme ho prventivně tak hodinu denně, dno se stejně musí čistit, stačí na noc dát vločkovač a ráno čistit Jo a není to ten největší filtr, ale neřeknu jak, musela bych se jít podívat.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 8. 2009 10:34

13 tisíc kubíků vody :nenapadne ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vatnajokull 2. 8. 2009 11:17

Děkuji za odezývání :), pochopitelně 13 m^3 :-)

Myslel jsem, že tu bude nějaký fajnšmejkr přes pískové filtry :) , který by mi doporučil co koupit, co je dobré...Nicméně i tak velice děkuji za všechny podněty.
vatnajokull
Kolemjdoucí