Zahradní jezírka

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 1. 2011 14:59

Tak tomu už se dá říct jezero :tleskani :tleskani :tleskani krása,taky bych ho brala, jenže na něj nemáme prostor. :'(
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 4. 2011 19:09

JaroObrázekObrázekšpatně se mi to fotilo snad jsou trošku vidět
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 4. 2011 19:10

Jo jo, kukají kluci kukají :-D :tleskani :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liba6 21. 4. 2011 19:56

Ahoj všichni.potřebovala bych poradit,mám hnědou vodu v jezírku a koupila jsem si na to přípravek Aqua cb,píšou tam,že nepoškozuje životní prostředí a neškodí rybám ani rostlinám,máte s tím,prosím,někdo nějakou zkušenost?
liba6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 4. 2011 16:25

Libo neporadím zatím jsem nic takového nedávala. :hm nespraví to sluníčko?
Tak koukám, že mám na tom druhém obrázku vyfocenou tu světlou rybku na které si před dvěma dny pochutnaly kočičky :'( , no smůla moooc jim chutnala potvorám :pozor .
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liba6 22. 4. 2011 18:06

na té vypasené?to se fakt poměly,mršky jedny,jinak jsem se ptala jednoho jezírkáře a prý je to bezpečné,že můžu věřit tomu,co tam píšou,tak to vyzkouším a pak vám dám vědět
liba6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 21. 3. 2012 18:00

Danielko, Libuško a další, kdo máte malá jezírka nebo větší jezera, můžu poprosit o fotky a nějaký popis? Žádné ze zde uvedených už bohužel není vidět. :-( Rádi bychom nějakou vodní plochu vytvořili doma na zahradě, tak sbírám inspiraci a nápady. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 3. 2012 18:11

Katko ještě není co fotit, jezero zatím vypadá škaredě.Ani rybičky ještě nežerou jen tak plavou, až začne růst blatouch, už to bude veselejší.Předevčírem jsme tam dali rostlinku, kterou jsme drželi ve skleníku, byla pěkná a včera ji šlehl mráz.No nenaštve to. 8-S
Jedině bych sem mohla vrátit ty starší fotky
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 21. 3. 2012 18:58

Jé, Danielko, to by bylo prima! :tleskani Fotky sem určitě dej. Mohla bys mi tvé jezírko popsat, prosím? Jak je velké, hluboké, jestli je to plastová nádoba nebo je vykopané a vyložené fólií a podobně. Zajímá mě všechno. 8-D
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 3. 2012 19:55

Katko velké není, máme malou zahradu a hloubka je myslím 80 cm. Tak aby nezamrzlo, rybičky zimu přežily asi jim to stačí.Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Snad ti to zatím stačí jo a na poslední fotce je ještě jedno za ním a to je plastové.Měli jsme ho jako první tedka vypadají, jako by byly spojené. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 21. 3. 2012 21:29

Danielko, to vypadá naprosto úžasne!!! :tleskani :love: A máš pravdu, dohromady působí jako celek. To se ti moc povedlo! ;-) Ještě mi prosím popiš, jak je čistíš. Mamka by chtěla jen nějaké malé, představovala si, že by základem byla plastová nádržka, z níž by na podzim vybrala vodu. Jenže nevím, jestli by to nebylo moc brzy špinavé.:?: Tvoje jezírko je větší a přijde mi rozměrově ideální.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 22. 3. 2012 11:40

Danielko nádherné. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 3. 2012 16:45

Katko mamka at si to plastové klidně koupí bude jí to stačit, ale né na rybky to by musela mít nezamrzlou hloubku. Nerozumím tomu co chce čistit, leda v létě ,když se na hladině udělá řasa, tak ji vybrat. V žádném případě nemusí na zimu vybírat vodu, lonskou zimu jsme tam už nechali i leknín a nic mu nebylo.Tedka po těch mrazech uvidím co sním bude.
No a v tom kopaném se neschovává na zimu nic je tam nezamrzlá hloubka.Blatouch už vystrkuje lístky.

Evi dík za pochvalu, manželovi vyřídím kopal on. 8-D 8-D 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 22. 3. 2012 19:57

Danielko ach ,ach moc se mi to líbí :love: ještě donutit muže aby ho vykopal :-P :hm , jenže letos budem dělat pergolu, tak asi nic... :roll:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvetinka7 23. 3. 2012 19:04

Priame intenzívne slnečné žiarenie spôsobuje nadmernú tvorbu rias. Preto je lepšie umiestniť ho do polotieňa. Pokiaľ však chcete pestovať lekná tie potrebujú svetlé stanovište a zároveň budú vodu ochladzovať a zatieňovať.
Malé jazierka bývajú problematické, pretože sa v nich ťažšie udržiava biologická rovnováha. Horšie sa darí rybám a dochádza k veľkým rozdielom v teplotách medzi dňom a nocou a letom a zimou. Pri vode teda platí – čím viac, tým lepšie.
kvetinka7
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků