rostliny do jezírka

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kočičí 24. 4. 2009 13:43

Umíte pěstovat řezan pilolistý, neboli stratiotes? Vloni jsem ho koupila, nechala plavat - bývá označen jako plovoucí rostlina - strádal. Když jsem ho dala do substrátu na mělčinu, strádal taky, nakonec skončil chudák na kompostu. letos bych ho chtěla koupit zas - ale nenašla jsem nikde, jak se tedy pěstuje, ale vím, že někdo má toho plné jezírko a žádný problém. Poraďte!
Jinak mám v jezírku žluté kosatce, 3 lekníny, žabník, puškvorec, prustku, nějakou ostřici,orobinec , skřípinec normální i točený a tu všeobecně známou bílozelenou trávu, na jejíž jméno si nemůžu vzpomenout. Měla jsem i tokozelku, ale nepřežila zimu v domě v bahýnku zasazená.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 24. 4. 2009 18:57

Obrázek
Pohled na kosatce.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod helenamarie 24. 4. 2009 20:39

Tak my tam máme to samé co ty. Navíc snad jen blatouchy a šmel. Hodně rostlin máme z přírody, kupovali jsme jen prusku a ten nejmenší orobinec - my máme jen takovou louži a zatím tam toho na pohled moc není - hlavně žáby. Pokud se týká těch tvých fotek - někde je chyba, máš je pěkné, ostré ale chybí jim jakýsi lesk, řekla bych, že to bude foťákem.
helenamarie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 24. 4. 2009 20:41

Kočičí paráda ty kameny atd. je to moc hezké :tleskani
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 4. 2009 20:45

Vy máte všichni ty jezírka jak z pohádky :tleskani
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 24. 4. 2009 21:17

Já fotím jen mobilem, ten mám pořád u sebe, tak vždycky jen letem světem.
Taky mám rostliny z přírody a puškvoreca prustku z jezírka v parku, kde to bylo neodborně zasatené, takže nerostlo, tak to zlikvidovali a není tam nic než voda - ještě že jsem si to odnesla. Radku, on je to bohužel bývalý bazén, tak nejde z těch břehů udělat přírodní, ale už to beru, jak to je, že ty betonové okraje ničím nezastřu, jen v létě se aspoň někde roztáhnou plazivky až do vody, navíc je tam dost stín, sluníčko tam začne svítit až od 11 hodin. Člověk musí vyjít z toho, co má. Ještě plánujeme po hrázce dřevěný chodníček, který bude přečnívat kus nad vodu, taková paluba, už tam manžel přivrtal jakési železa a na to přivařil další, no konstrukce jak blázen, celé to zalil betonem - kdo po něm bude bourat, bude muset semtexem.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 24. 4. 2009 21:38

Nevíte někdo, jak s tím řezanem, co jsem to tady kvůli němu založila? Prosím prosím. Ale všechny příspěvky jsou milé, s fotkama sem a zkušenostma s rostlinstvem taky.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod liba6 15. 5. 2009 21:04

ale máš to Koči pěkně obložený těma kamenama,já ani nepostřehla,že to byl bazén a ta palubka až bude hotová,tak to bude parádní a ty pěstuješ tokozelku?jinde ji považují za plevel co se přemnožil a snaží se ji zničit anebo aspoň omezit růst,netušila sem,že se dá sehnat i u nás
liba6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod helenamarie 16. 5. 2009 10:25

Řezan nemám, ale zjistila jsem v chytré knížce: další názvy vodní aloe, vojíř - slunce, půda močálovitá nebo bahnitá, hloubka 30 cm. Druh aloides, list plovoucí, rozety hnědozelené, květ bílý 25 cm, kvete VI-VI
Tolik kniha nestora skalniček pana Doubka.
helenamarie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 18. 5. 2009 19:21

Libo, ta tokozelka se musí ničit v tropech, u nás buď úplně klidná, ta se nepřemnoží a jak se ochladí, zdechne. Dá se koupit porůznu v akvaristice, někdy i na trhu a tak, ale zimu mi ještě nikdy v domě nepřežila. Tak si na jaře koupím znova.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod liba6 19. 5. 2009 20:58

no jo,ja si neuvědomila,že u nás to nehrozí,že zimu nepřežije,do jezírka je pěkná,škoda,že se musí každý rok kupovat nová
liba6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 21. 5. 2009 16:19

Obrázek Takhle mi ted kvetou bile lekniny a 1 ruzovy.
Naposledy upravil Bělena dne 21. 5. 2009 19:53, celkově upraveno 2
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod helenamarie 21. 5. 2009 18:33

Bělo paráda, my musíme ještě počkat.
helenamarie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod liba6 21. 5. 2009 20:08

no máš to krásný Běluško,už se těším až budu mít svoje
liba6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 5. 2009 18:40