Ledňáček - obrana

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod helenamarie 31. 3. 2009 09:48

No víš Moravando je to na štěstí koníček jak můj, tak manželův. Navíc v poslední době také trochu pomáhají vnuci - my už máme přes 70 let. Tak snad to ještě aspoň pár let vydrží.
helenamarie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 31. 3. 2009 10:55

Pani Helenko,uz jsem Vam zahradku chvalila,ale ted chci pochvalit Vas i manzela.Jste moc sikovni,taky jsme meli jen uzitkovou zahradu,nejaky zahonek kvetin se tam ale vejit musel,protoze bez kvetin si zahradu nedovedu predstavit!To byl muj konicek jiz v mladi,taky mne uz neni 2Oani3Oba ani 4o.Pred dvema lety jsme se s manzelem rozhodli,ze uz nebudeme pestovat zeleninu a tak jsem zacala budovat jen okrasnou zahr.Je to beh na dlouhou trat,ted mame vyhodu ze mame velky sortiment ruznych kvetin,stromu atd.ale i spoustu literatury.My mame nevyhodu tu,ze v lete je tu upal a muzu mit jen suchomilne rostliny a to je mi lito.Pestuji sice i ty vlhkomilne,ale musim denne zalevat.Take mam ruzne okras.stromky,travy,a jine rostliny.Na Vasi zahrade jsou jak stromy-u nas jen ovocne a jeden smrk,3Oti lety,tak i spousta nadhernych trvalek a trav.Mate pravdu,ze zahr.neustale vylepsujeme,menime kvetinkam stanoviste,zkousime,kde se ktere bude nejlepe darit,u me je to-pokus,omyl.Ja nejdrive koupim a pak beham po zahr.kam je supnu.Vam preji hoooodne zdravicka a sil abyste se jeste dlooooouho tesili z vasi zahradky. :tleskani :tleskani :tleskani
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 4. 2009 13:32

No a co s ledňáčkem nikdo neporadil, neskoušeli jste jej zaplačit dravcem? Co takhle sehnat vycpaného dravce a posadit jej do blízkosti jezírka.I když kamarád s živým by byl lepší.Možná je to blbost jen mě to tak napadlo. Zdravím Karen
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MAILA 9. 4. 2009 14:01

Děkuji, s touto radou jsem se také setkal, ale někteří potvrdili, že Ledňáček si po čase na atrapu zvykne. Bylo třeba asi často měnit pozici, ale lítat s vycpaným dravcem po zahradě se mi nechce. Navíc: "Je impregnovaný, ale vlhko mu škodí." (film Na samotě u lesa). Setkal jsem se i s názorem že stačí pouze silueta z plechu nebo čehokoliv jiného - názor na plašení Špačků, ale také si zvyknou.
MAILA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MAILA 9. 4. 2009 14:04

Zatím se ještě letos neobjevil (naštěstí), a tak doufám, že to vydrží. Jestli si našel jinou lokalitu nebo nepřežil Zimu, nevím. Každopádně je to teď v pořádku.

To ovšem nemění situaci zde, pořád můžete přispívat své rady jak předejít nechtěnému rychlému výlovu celého jezírka.
MAILA
Kolemjdoucí

Předchozí stránka