Ledňáček - obrana

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod MAILA 1. 3. 2009 16:49

Zdravím všechny příznivce zahradních jezírek a zároveň prosím o radu.
Již nějakou dobu mne trápí nálety Ledňáčka a tudíž i následný úbytek rybiček z jezírka. Teď v zimě je vše v pořádku (hladina je zamrzlá), ale skoro celý loňský rok jsme museli mít jezírko zakryté sítí, která celkový dojem z jezírka rapidně snižovala.

Nemáte tedy nějaké jiné, lepší řešení, jak zabránit Ledňáčkovi v lovu na naší zahradě? Nechci mu nijak ublížit, jen bych ho potřeboval zastrašit nebo znemožnit jeho lov.

Podrobnější informace je možné nalézt na stránce: http://rybicky.net/nadrze/2203

Pro představu jak je jezírko velké a jak vypadá, přikládám foto:
Obrázek
MAILA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 1. 3. 2009 17:00

Musím pochválit krása :shock:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 1. 3. 2009 18:06

:hm :potichu Jen se chci zeptat,zda mate na internetu Vase jezirko,od jeho pocatecniho budovani az po konecnou realizaci.Videla jsem -snad-uplne stejne i s videem.Byly tam i vodni rostliny-druhy.Jinak,je prekrasne. :tleskani :tleskani :tleskani Ale s lednacky Vam neporadim. :hm Snad jen-mit kocku :potichu .
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MAILA 1. 3. 2009 18:31

Samozřejmě, a to na výše zmíněné adrese: http://rybicky.net/nadrze/2203
Jinak také můžete mé fotky zhlédnout na stránce http://maila.ic.cz nebo PicasaWebAlbu http://picasaweb.google.com/maila7 a videa na mám YouTube účtu: http://www.youtube.com/user/MAILA7.

Pokud jste viděla moje fotografie a videa jinde, doufám, že se někdo nechlubí cizím peřím.

Jinak děkuji za pochvalu, jezírko je naše rodinná práce, stejně jako celá zahrada.

Co se týče kočky:
S nimi máme také problémy, ale snad to teď bude dobré. Koček nám po zahradě brouzdá několik, ale Ledňáčkovi to nevadí.
MAILA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 1. 3. 2009 18:45

Teda jezírko máte překrásné to se musí nechat zasloužíte si pochvalu :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani ale že tam bude dělat nálety ledňáček by mě nenapadlo, mně chodí do mini jezírka kočky chytat carevny žáby, ty kočky jsou ale moje. :pozor :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 1. 3. 2009 19:07

Tak jsem se podivala na Vase stranky a musim konstatovat-je to Vase jezirko.
Pro Danielku,Dani posli prosim foto Tveho jezirka ci zahrady :tleskani .
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod liba6 29. 3. 2009 18:30

Musím chválit a chválit,prostě nádhera, jak na ledňáčka nevím,já ho žel nikdy ani neviděla.
liba6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 30. 3. 2009 07:32

Jé, Mailo, to je krása, krása!
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod helenamarie 30. 3. 2009 08:14

Mailo ty tvoje fotografie znám z rybiček, máte to moc hezké. Některé mé fotky najdeš na:
http://picasaweb.google.cz/helena761 - jsou tam obrázky nejen z jezírka, ale z celé zahrady. Vložení fotek sem jsem dosud nepochopila.
helenamarie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 30. 3. 2009 17:41

Máte to krásné, opravdu. Vidět, že to pobere každou volnou chvilku, což ale stojí za to.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod liba6 30. 3. 2009 20:40

Helen,no nááádhera,nemam slova k tomu,abych řekla, jak moc krásné to je,jen tiše závidím :tleskani :tleskani
liba6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 30. 3. 2009 20:53

:shock: :shock: Helenmarie nadhera,ta Vase zahrada je proste uzasna,
tam se musi relaxovat! :tleskani Je videt,ze je to opravdu Vasim konickem.Preji hodne uspechu pri pestovani :tleskani :tleskani :tleskani
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 31. 3. 2009 05:48

Dobré ráno. Nádherná zahrádka :tleskani
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod helenamarie 31. 3. 2009 08:04

Děkuji za Vaši pochvalu. Zahrada byla založena v r. 1982, tehdy jako užitková. Postupně - jak přibývala léta - se každým rokem užitková část zmenšovala a dnes mám skleník, záhon na bylinky, jahody a pár česneků. Za těch téměř 30 let se úplně změnila. Bydlíme v paneláku a na zahradu to máme asi 1/2 hodiny. Věnujeme ji hodně času, ale věk se nedá zapřít. Dnes bych ji asi dělala zase úplně jinak. V době jejího vzniku nebylo nic k dostání, a to nejen rostliny, ale vlastně i knihy, ze kterých by se šlověk poučil. Mnohé sme dělali několikrát, až to bylo to pravé. Ještě jednou dík, zdraví Helena.
helenamarie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 31. 3. 2009 09:07

Já vás mooooc obdivuji jak to všechno zvládáte :-) , jste mooooc šikovná :tleskani
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod helenamarie 31. 3. 2009 09:48

No víš Moravando je to na štěstí koníček jak můj, tak manželův. Navíc v poslední době také trochu pomáhají vnuci - my už máme přes 70 let. Tak snad to ještě aspoň pár let vydrží.
helenamarie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 31. 3. 2009 10:55

Pani Helenko,uz jsem Vam zahradku chvalila,ale ted chci pochvalit Vas i manzela.Jste moc sikovni,taky jsme meli jen uzitkovou zahradu,nejaky zahonek kvetin se tam ale vejit musel,protoze bez kvetin si zahradu nedovedu predstavit!To byl muj konicek jiz v mladi,taky mne uz neni 2Oani3Oba ani 4o.Pred dvema lety jsme se s manzelem rozhodli,ze uz nebudeme pestovat zeleninu a tak jsem zacala budovat jen okrasnou zahr.Je to beh na dlouhou trat,ted mame vyhodu ze mame velky sortiment ruznych kvetin,stromu atd.ale i spoustu literatury.My mame nevyhodu tu,ze v lete je tu upal a muzu mit jen suchomilne rostliny a to je mi lito.Pestuji sice i ty vlhkomilne,ale musim denne zalevat.Take mam ruzne okras.stromky,travy,a jine rostliny.Na Vasi zahrade jsou jak stromy-u nas jen ovocne a jeden smrk,3Oti lety,tak i spousta nadhernych trvalek a trav.Mate pravdu,ze zahr.neustale vylepsujeme,menime kvetinkam stanoviste,zkousime,kde se ktere bude nejlepe darit,u me je to-pokus,omyl.Ja nejdrive koupim a pak beham po zahr.kam je supnu.Vam preji hoooodne zdravicka a sil abyste se jeste dlooooouho tesili z vasi zahradky. :tleskani :tleskani :tleskani
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 4. 2009 13:32

No a co s ledňáčkem nikdo neporadil, neskoušeli jste jej zaplačit dravcem? Co takhle sehnat vycpaného dravce a posadit jej do blízkosti jezírka.I když kamarád s živým by byl lepší.Možná je to blbost jen mě to tak napadlo. Zdravím Karen
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MAILA 9. 4. 2009 14:01

Děkuji, s touto radou jsem se také setkal, ale někteří potvrdili, že Ledňáček si po čase na atrapu zvykne. Bylo třeba asi často měnit pozici, ale lítat s vycpaným dravcem po zahradě se mi nechce. Navíc: "Je impregnovaný, ale vlhko mu škodí." (film Na samotě u lesa). Setkal jsem se i s názorem že stačí pouze silueta z plechu nebo čehokoliv jiného - názor na plašení Špačků, ale také si zvyknou.
MAILA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MAILA 9. 4. 2009 14:04

Zatím se ještě letos neobjevil (naštěstí), a tak doufám, že to vydrží. Jestli si našel jinou lokalitu nebo nepřežil Zimu, nevím. Každopádně je to teď v pořádku.

To ovšem nemění situaci zde, pořád můžete přispívat své rady jak předejít nechtěnému rychlému výlovu celého jezírka.
MAILA
Kolemjdoucí