Jaké máte zkušenosti se zastřešením bazénů?

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 6. 2008 08:27

Mám na mysli bazény nadzemní, které se mohou i částečně zapustit do země. Přemýšlíte o jejich zastřešení nebo je už máte zastřešené? Můžete tuto investici doporučit? Vyplatí se? Nebo je to naopak ztáta peněz?
A co myslíte i vy ostatní, šli byste do toho?
Firma Mountfield nabízí pro tyto bazény takovéto zastřešení (bazén Azuro v Přečíně):
http://www.mountfield.cz/fotogalerie-bazenu/
Jaký je váš názor?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marc159 23. 6. 2008 02:01

Zastřešení bazénu je dle mého názoru věc praktická. V době, kdy jsem stavěl ten svůj, tak jsem se domníval, že zastřešení bazénu bude působit spíše rušivě a zvolil jsem ze svého pohledu elegantnější řešení, což byla roleta. Překvapivě se však ukázalo, že konstrukční řešení rolety není tak triviální, jak firma deklarovala a v zásadě není (po 3 letech) vyřešena dodnes. Ovšem bazén bez zastřešení "trpí" poměrně vysokou spotřebou energie, práce i dalších vícenákladů. Osobně se domnívám, že bazén je bezkonkurenčně nejhorší investice a v našich zeměpisných šířkách bych preferoval spíše nějaké nafukovací "cachtadlo", které lze pořídit za celkem lidový peníz. On totiž i ten můj, cca 60-ti kubíkový krasavec není zrovna ideální na kondiční plavání, ovšem stál jako malý řadový domek. K tomu údržba... a když člověk zjistí, že použitelnost je jen pár měsíců v roce...:(
edit: Já píši o bazénech betonových, ale možná to není tak úplně od tématu.
Marc159
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ufer@centrum.cz 24. 6. 2008 14:47

Máme bazén z Mountfieldu, nadzemní Azuro de Lux, rozměry myslím 3.60 x 7.40. První rok jsme ho měli sestavený nad zemí, druhý rok jsme ho zakopali. Byla to skutečně dost náročná akce, máme na pozemku velké množství spodní vody, celá zahrada byla jedno velké staveniště, navíc jsme vše dělali sami, bez firmy. Letos provádíme zastřešování. Opět svépomoci, jenom truhlář nám ohobloval a upravil /seřízl jednu hranu/dřevěné trámky. Trámky se pevně připevní podél bazénu na rovně položenou řadu vymývaných dlaždic nebo prostě na jakýkoliv pevný podklad. Na trámky připevníme vcelku, podél každé strany bazénu, jeden dlouhý nerez hranolek, něco jako hranaté U./ místo kolejničky/ Kryt na bazén jsme koupili od firmy PAMA a.s. asi za 17 000 Kč. Jsou to samonosné bezbarvé, částečně průhledné, sklolaminátové oblouky. Na jednotlivé oblouky připevníme dole, podélně s okrajem, po obou stranách nerez čtyřhran, který se bude zasazovat do ležícího účka. Nevýhodou je, že se kryt skládá z 8 dílů, které se musí při odstraňování či pokládání na bazén nadzvedávat a vrstvit na sebe. Ale to není tak hrozné, díly jsou lehounké, zvládne to i šestileté dítě a navíc v podstatě stačí přendat jen první díl. Výhodou je nízká pořizovací cena. Se všemi šroubky, barvou na trámky, nerezovými profily asi něco málo přes 20 000 Kč. Protože bydlíme v Jizerských horách, těšíme se, že bude v bazénu po zakrytí teplejší voda. A esteticky tyto oblouky zahradě nijak neškodí. Doporučuji: info@pamaas.cz
Ufer@centrum.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 6. 2008 17:03

Už mi přiletěly různé střechy, taky stan od sousedů, ještě počkám :)
Doufám, že mi to nerozbije auto. :(
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod urov 25. 6. 2008 09:51

perfektní nápad. Uvažuji také o zastřešení bazénu, ale vzhledem, že ho máme na chatě nechce se mi investovat velké peníze. Radší bych si ho vytvořil sám. Chci se dotázat, jak jste vyřešili čela zastřešení?

Díky
urov

Odeslat příspěvekod Ufer@centrum.cz 25. 6. 2008 21:47

Čela zastřešení lze zakoupit k obloukům a jsou uzpůsobená tak, že se čelo velmi jednoduše nahákne/zavěsí/ či odhákne z krycí konstrukce. Zadní a přední čelní díl jsme ale zatím nekoupili, počkáme, až bude kryt bazénu hotový a pak objednáme přesně podle rozměrů, které budeme potřebovat. Dodací lhůty jsou asi 6 týdnů. Místo předního čela bychom chtěli vyzkoušet zavěšení takových pohyblivých lamel, viděli jsme je v termálních koupelích, kde tím měli oddělený průchod mezi vnitřním a vnějším bazénem. Dá se tím lehce projít či proplavat, ale svisle visící lamely brání úniku tepla. Jsou to vlastně takové průsvitné třásně, asi 10 cm široké a jednotlivé třásně přes sebe částečně přesahují. Tímto řešením bychom si ušetřili sundávání předního čela bazénu, které je pak zapotřebí někde odložit či postavit. K poznámce o možném poletování krytu bazénu jenom doplním, že jednotlivé samonosné oblouky sedí pevně v nerezovém U profilu, přesahují vždy jeden přes druhý asi 10 cm a stačí ten poslední zafixovat po obou stranách zarážkou a ani Ema s nimi nehne. Myslím, že na stránkách firmy http://www.pdffactory.com nebo info@pamaas.cz získáte dostatek informací a že tento kryt bazénu vzhledem k vynaloženým nákladům nemá chybu. :-)
Ufer@centrum.cz

Odeslat příspěvekod urov@seznam.cz 26. 6. 2008 14:24

Diky za odpoved. Bylo by mozne na e mail zaslat foto?
urov@seznam.cz

Odeslat příspěvekod Ufer 26. 6. 2008 22:46

Není problém zaslat foto, ale prosím o 14 dní ztrpení, zatím doděláváme dlažbu kolem bazénu. To byste toho mnoho neviděli. Doufám, že za týden, za dva ;-) se už budeme moci zastřešením pochlubit.
Ufer

Odeslat příspěvekod 6FB7FDP 18. 10. 2008 08:01

Prosím jestli byste mě nemohl zaslat fotky Vašeho zastřešení
6FB7FDP

Odeslat příspěvekod Marcel K. 1. 7. 2009 21:22

i pro kruhové nadzemní bazény existuje zastřešení - www.teply-bazen.cz a je ve srovnání s klasickým ještě výrazně levnější
Marcel K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod manzesak 20. 7. 2009 15:24

Narazil jsem na tuto stránku: http://www.bazenypopp.cz/zastreseni a zajímalo by mě, zda je lepší si nechat zastřešit bazén "natrvalo" nebo posuvné zastřešení, že by se dalo sundat, když by bylo hezké počasí?
manzesak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lenicka1313 1. 6. 2010 20:36

Já jsem využila služeb http://www.alukov.cz/ a nemohu být spokojenější. Bezvadná spolupráce a provedení, jednoznačně doporučuji!
Lenicka1313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod happymaster 10. 3. 2012 19:59

Dobrý den,
má tady někdo zkušenosti s touto firmou? http://www.cistybazen.cz Chtěl bych si na zahradě zřídit bazén, ale nevím nic o jeho dezinfekci. Za jakékoliv info budu vděčný.
Josef Šťastný
happymaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David111 25. 6. 2014 20:57

Zkušenosti s firmou
,,Václav Gracias – zastřešení bazénů a zimních zahrad“
Na Pískách 4118/6 Hodonín - adresa pro upřesnění
Na úvod, než se rozepíši, bych rád všechny varoval před smlouvou pana Graciase. Nevím jak teď po novele zákona , ale když jsem podepisoval smlouvu já (2012) tak v odstavci ohledně záruky bylo napsáno ,,záruka je poskytnuta dle §646 odst.1 zákona č.40/1964 . Což pro neznalé (jako jsem byl já, tak by mě nenapadlo , že se dá poskytnout jiná záruka než 24 měsíců ) znamená 6 měsíců , kryt mi byl namontován koncem září (slibováno do konce srpna ) a na konci března už záruka nebyla. Tak už jen to hovoří o kvalitě zastřešení od pana Graciase (když se bojí dát na své dílo záruku 24 měsíců).
Teď něco k montáži, po příjezdu pana Graciase a zjištění jak má ,,strašně šikovného pomocníka “jsem musel zrušit svůj program a raději zůstat u montáže (což se záhy ukázalo jako opodstatněné). Při položení kolejnic a následném nasazení krytu se zjistilo, že kryt nepřejede nad bazénem, protože je nízký (zaměřovat byl sám p.Gracias). Z úst p.Graciase vyšel nápad kolejnice podložit nějakými prkénky (už tehdy mě mělo napadnout, že vše montuje jen, aby to vydrželo těch 6 měsíců). V každém návodu pro usazování kolejnic je napsáno, že mají být položeny na rovnou plochu mírně se svažující po směru otevírání krytu z důvodu odtoku vody od bazénu. Raději jsem zajel pro voděvzdornou překližku a vyřešil situaci sám. Při montáži na kterou přijel p.Gracias skoro bez nářadí (musel jsem většinu zapůjčit ) a z pomocníkem který nevěděl snad ani jak se drží kladivo, natož kam se utahuje matka . Jsem se nemohl dívat a raději jsem s montáží pomohl (což byla chyba, protože jsem se nesoustředil na chyby v provedení, ale hlídal jsem montáž). Menších chyb (jako polámané kolečka, každá půlka zastřešení jiná, škvíra nad bočními dveřmi kudy všechen pyl a prach stékají do vody, škrtající dveře o polykarbonát jsem si všiml a nahlásil, ale nesepsal (věřil jsem ve férové jednání, bohužel). Po podpisu předávajícího protokolu jsem vše doplatil a tím přišel i o možnost řešit problémy. Před začátkem koupací sezóny jsem vše znovu sepsal (v domnění, že je záruka 24 měsíců) a poslal jako reklamaci a znovu jsem byl ujištěn, že se vše opraví. K pokusu o opravu došlo až v říjnu (2013, což bylo po 6 měsících záruky), podle toho to také vypadalo. Srovnání kopulí bylo vyřešeno vážně šalamounsky, na jedné se namontovali vyšší kolečka, ale pouze dvě a na druhé nízká kolečka také pouze dvě protože jich více neměli a nenašli. Myslel jsem , že se kopule s bočními dveřmi odveze a vyrobí znovu. Oprava dveří také byla vážně k popukání. Vzal se popruh a jedna strana se více přepnula, ale p.Garciasovi nedošlo , že se musí přepnout obě dvě (upozorňoval jsem na to ) aby dveře chodili rovně . Na což po dlouhém bádání p.Gracias přišel. A podobně to bylo se vším. Asi nejhůře dopadla výměna polykarbonátu. Já jsem žádal, že chci vyměnit celý , ale bohužel se vyměnil pouze z části a to přes napojovací lištu (za kterou se zachytává veškerý prach a pyl), že po výměně zůstali otevřené komůrky polykarbonátu (kudy mi nalezl hmyz dovnitř komůrek a nejde samozřejmě ven) to vážně p.Gracias neřeší. Kostra je ošizená a nedbale vyrobená , po necelém roce se začala objevovat rez (což bych u nerezové konstrukce tak brzy nečekal) V zimě když napadne 10cm sněhu se musí konstrukce rychle odklidit protože se začne polykarbonát prohýbat .Konstrukce je tak strašně ošizená , že se nedá ničemu divit . Když dojdou potřebné délky profilů, tak proč nenavařit k sobě dva kratší (je to přeci úspornější) , používat nerezové nýty na nerezovou konstrukci je přeci přepych , tak se raději používají hliníkové jsou přeci levnější (dle tabulek dohledatelných na nettu tvoří tyto dva materiály mezičlánek což vede k dřívější korozi) na to ovšem člověk přijde až když je pozdě. Ještě pár fotek jak může vypadat kryt po reklamaci , když si majitel firmy p.Gracias přiveze sebou opilého zaměstnance. Není divu, že se přistupuje k reklamaci takto, když už záruka není a zákazník nic nezmůže. Závěrem bych všem, co chtějí vyhodit peníze oknem, doporučuji, ať si kryt určitě objednají u p.Graciase. Ten kdo nevěří, ať se přijede podívat na tu krásu co pan Gracias vyrábí, rád mu vše předvedu.
David Skalický 603996463
David111

Odeslat příspěvekod Bazény 28. 4. 2015 09:37

Osobně mám zkušenost s firmou http://www.almipaplus.cz/. Na výběr mi dali ze spoustu typů a já teď mám doma takové zastřešení, pod kterým mohu i chodit, takže plavání a pobyt u bazénů i v období dešťů není žádný problém.
Bazény

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků