Jaké máte zkušenosti se zastřešením bazénů?

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 6. 2008 07:27

Mám na mysli bazény nadzemní, které se mohou i částečně zapustit do země. Přemýšlíte o jejich zastřešení nebo je už máte zastřešené? Můžete tuto investici doporučit? Vyplatí se? Nebo je to naopak ztáta peněz?
A co myslíte i vy ostatní, šli byste do toho?
Firma Mountfield nabízí pro tyto bazény takovéto zastřešení (bazén Azuro v Přečíně):
http://www.mountfield.cz/fotogalerie-bazenu/
Jaký je váš názor?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marc159 23. 6. 2008 01:01

Zastřešení bazénu je dle mého názoru věc praktická. V době, kdy jsem stavěl ten svůj, tak jsem se domníval, že zastřešení bazénu bude působit spíše rušivě a zvolil jsem ze svého pohledu elegantnější řešení, což byla roleta. Překvapivě se však ukázalo, že konstrukční řešení rolety není tak triviální, jak firma deklarovala a v zásadě není (po 3 letech) vyřešena dodnes. Ovšem bazén bez zastřešení "trpí" poměrně vysokou spotřebou energie, práce i dalších vícenákladů. Osobně se domnívám, že bazén je bezkonkurenčně nejhorší investice a v našich zeměpisných šířkách bych preferoval spíše nějaké nafukovací "cachtadlo", které lze pořídit za celkem lidový peníz. On totiž i ten můj, cca 60-ti kubíkový krasavec není zrovna ideální na kondiční plavání, ovšem stál jako malý řadový domek. K tomu údržba... a když člověk zjistí, že použitelnost je jen pár měsíců v roce...:(
edit: Já píši o bazénech betonových, ale možná to není tak úplně od tématu.
Marc159
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ufer@centrum.cz 24. 6. 2008 13:47

Máme bazén z Mountfieldu, nadzemní Azuro de Lux, rozměry myslím 3.60 x 7.40. První rok jsme ho měli sestavený nad zemí, druhý rok jsme ho zakopali. Byla to skutečně dost náročná akce, máme na pozemku velké množství spodní vody, celá zahrada byla jedno velké staveniště, navíc jsme vše dělali sami, bez firmy. Letos provádíme zastřešování. Opět svépomoci, jenom truhlář nám ohobloval a upravil /seřízl jednu hranu/dřevěné trámky. Trámky se pevně připevní podél bazénu na rovně položenou řadu vymývaných dlaždic nebo prostě na jakýkoliv pevný podklad. Na trámky připevníme vcelku, podél každé strany bazénu, jeden dlouhý nerez hranolek, něco jako hranaté U./ místo kolejničky/ Kryt na bazén jsme koupili od firmy PAMA a.s. asi za 17 000 Kč. Jsou to samonosné bezbarvé, částečně průhledné, sklolaminátové oblouky. Na jednotlivé oblouky připevníme dole, podélně s okrajem, po obou stranách nerez čtyřhran, který se bude zasazovat do ležícího účka. Nevýhodou je, že se kryt skládá z 8 dílů, které se musí při odstraňování či pokládání na bazén nadzvedávat a vrstvit na sebe. Ale to není tak hrozné, díly jsou lehounké, zvládne to i šestileté dítě a navíc v podstatě stačí přendat jen první díl. Výhodou je nízká pořizovací cena. Se všemi šroubky, barvou na trámky, nerezovými profily asi něco málo přes 20 000 Kč. Protože bydlíme v Jizerských horách, těšíme se, že bude v bazénu po zakrytí teplejší voda. A esteticky tyto oblouky zahradě nijak neškodí. Doporučuji: info@pamaas.cz
Ufer@centrum.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 6. 2008 16:03

Už mi přiletěly různé střechy, taky stan od sousedů, ještě počkám :)
Doufám, že mi to nerozbije auto. :(
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod urov 25. 6. 2008 08:51

perfektní nápad. Uvažuji také o zastřešení bazénu, ale vzhledem, že ho máme na chatě nechce se mi investovat velké peníze. Radší bych si ho vytvořil sám. Chci se dotázat, jak jste vyřešili čela zastřešení?

Díky
urov

Odeslat příspěvekod Ufer@centrum.cz 25. 6. 2008 20:47

Čela zastřešení lze zakoupit k obloukům a jsou uzpůsobená tak, že se čelo velmi jednoduše nahákne/zavěsí/ či odhákne z krycí konstrukce. Zadní a přední čelní díl jsme ale zatím nekoupili, počkáme, až bude kryt bazénu hotový a pak objednáme přesně podle rozměrů, které budeme potřebovat. Dodací lhůty jsou asi 6 týdnů. Místo předního čela bychom chtěli vyzkoušet zavěšení takových pohyblivých lamel, viděli jsme je v termálních koupelích, kde tím měli oddělený průchod mezi vnitřním a vnějším bazénem. Dá se tím lehce projít či proplavat, ale svisle visící lamely brání úniku tepla. Jsou to vlastně takové průsvitné třásně, asi 10 cm široké a jednotlivé třásně přes sebe částečně přesahují. Tímto řešením bychom si ušetřili sundávání předního čela bazénu, které je pak zapotřebí někde odložit či postavit. K poznámce o možném poletování krytu bazénu jenom doplním, že jednotlivé samonosné oblouky sedí pevně v nerezovém U profilu, přesahují vždy jeden přes druhý asi 10 cm a stačí ten poslední zafixovat po obou stranách zarážkou a ani Ema s nimi nehne. Myslím, že na stránkách firmy http://www.pdffactory.com nebo info@pamaas.cz získáte dostatek informací a že tento kryt bazénu vzhledem k vynaloženým nákladům nemá chybu. :-)
Ufer@centrum.cz

Odeslat příspěvekod urov@seznam.cz 26. 6. 2008 13:24

Diky za odpoved. Bylo by mozne na e mail zaslat foto?
urov@seznam.cz

Odeslat příspěvekod Ufer 26. 6. 2008 21:46

Není problém zaslat foto, ale prosím o 14 dní ztrpení, zatím doděláváme dlažbu kolem bazénu. To byste toho mnoho neviděli. Doufám, že za týden, za dva ;-) se už budeme moci zastřešením pochlubit.
Ufer

Odeslat příspěvekod 6FB7FDP 18. 10. 2008 07:01

Prosím jestli byste mě nemohl zaslat fotky Vašeho zastřešení
6FB7FDP

Odeslat příspěvekod zastresenibazenu 4. 6. 2009 12:08

Moc by mne zajímala fotka Vašeho zastřešení z obloukových desek. Na stránce výrobce je jedno zastřešení bazénu. Náročností provedením bych řekl přesahuje bazén, ale to už u nadzemních bazénů tak bývá. Prostě pokud chce člověk zastřešit takovýto bazén, musí se smířit s vysokou cenou profesionálních zastřešení vůči ceně bazénu nebo hledat kutilské řešení. To také není nejlevnější, ale přeci jen blíže pořizovací ceně bazénu. Samozřejmě pak zbývají různá textilní nebo foliová zastřešení. Většinou cena není nikterak nízká a míra přínosu je diskutabilní.
U obloukových zastřešení je důležité myslet na únosnost na sníh, dle fotografií u prodejce těchto sklolaminátových desek bych se tohoto problému velice obával. Komůrková polykarbonátová deska má sama o sobě v oblouku větší únosnost a ještě bývá vsazena do rámu z hliníkových profilů. I tak může být někdy více neuklizeného sněhu problémem. K poznámce o létajících zastřešeních - musím souhlasit, vůbec to není sranda nebo ojedinělost, pokud na to lidé nemyslí včas.
Proto bych rád viděl Vaše provedení a případné zkušenosti.
Více o mne na www.zastresenibazenu.info
Děkuji moc
zastresenibazenu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marcel K. 1. 7. 2009 20:22

i pro kruhové nadzemní bazény existuje zastřešení - www.teply-bazen.cz a je ve srovnání s klasickým ještě výrazně levnější
Marcel K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zastresenibazenu 2. 7. 2009 04:50

Souhlasím, že cena je určitě nižší než u klasického zastřešení. Když Vám řeknou cenu klasického zastřešení na kruhový bazén , většinou při porovnání s cenou bazénů jdete do kolen. Je to funkční dokonce i hezké, ale drahé. Proto vznikla i tato jednodušší řešení. Přes snahu výrobců se ale pořád jedná o jakési foliové stany pro bazeny a je nutné aby si zákazník uvědomoval jejich únosnost proti sněhu a větru. Pokud si toto uvědomí a bude s tím počítat jedná se dle mého názoru o celkem slušné vyřešení problému se zakrytím kruhových bazénů.
zastresenibazenu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod manzesak 20. 7. 2009 14:24

Narazil jsem na tuto stránku: http://www.bazenypopp.cz/zastreseni a zajímalo by mě, zda je lepší si nechat zastřešit bazén "natrvalo" nebo posuvné zastřešení, že by se dalo sundat, když by bylo hezké počasí?
manzesak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lenicka1313 1. 6. 2010 19:36

Já jsem využila služeb http://www.alukov.cz/ a nemohu být spokojenější. Bezvadná spolupráce a provedení, jednoznačně doporučuji!
Lenicka1313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod happymaster 10. 3. 2012 18:59

Dobrý den,
má tady někdo zkušenosti s touto firmou? http://www.cistybazen.cz Chtěl bych si na zahradě zřídit bazén, ale nevím nic o jeho dezinfekci. Za jakékoliv info budu vděčný.
Josef Šťastný
happymaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zastresenibazenu 23. 6. 2014 13:14

Zastřešit nadzemní bazény je obecně problém. Dále to ještě komplikuje existence nejen kruhových nadzemních bazénů. Čím výše je hrana bazénu nad zemí, tím je potřebnější větší zastřešení.
Nepodléhejme však marketingové hysterii, že zde existuje kolem bazénů a zastřešení pouze Mountfield. V oboru zastřešení zde existovala řada firem dříve než tento řetězec objevil, že něco takového vlastně existuje.
Když už se to na těchto stránkách hemží odkazy na webové stránky výrobců a prodejců, co se naopak podívat ne nekomerční projekt autora 1.knihy v ČR o všech možnostech zastřešení a zakrytí bazénů. A to napříč všemi možnostmi a výrobci. Seznamte s tím jaké máte varianty řešení.
Navíc je zde pro Vás připraven eBook Zastřešení bazénů ZDARMA.
http://www.zastresenibazenu.info - toto je nekomerční projekt, který chce šířit osvětu o možnostech zastřešení a zakrytí bazénů napříč všemi výrobci
zastresenibazenu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David111 25. 6. 2014 19:57

Zkušenosti s firmou
,,Václav Gracias – zastřešení bazénů a zimních zahrad“
Na Pískách 4118/6 Hodonín - adresa pro upřesnění
Na úvod, než se rozepíši, bych rád všechny varoval před smlouvou pana Graciase. Nevím jak teď po novele zákona , ale když jsem podepisoval smlouvu já (2012) tak v odstavci ohledně záruky bylo napsáno ,,záruka je poskytnuta dle §646 odst.1 zákona č.40/1964 . Což pro neznalé (jako jsem byl já, tak by mě nenapadlo , že se dá poskytnout jiná záruka než 24 měsíců ) znamená 6 měsíců , kryt mi byl namontován koncem září (slibováno do konce srpna ) a na konci března už záruka nebyla. Tak už jen to hovoří o kvalitě zastřešení od pana Graciase (když se bojí dát na své dílo záruku 24 měsíců).
Teď něco k montáži, po příjezdu pana Graciase a zjištění jak má ,,strašně šikovného pomocníka “jsem musel zrušit svůj program a raději zůstat u montáže (což se záhy ukázalo jako opodstatněné). Při položení kolejnic a následném nasazení krytu se zjistilo, že kryt nepřejede nad bazénem, protože je nízký (zaměřovat byl sám p.Gracias). Z úst p.Graciase vyšel nápad kolejnice podložit nějakými prkénky (už tehdy mě mělo napadnout, že vše montuje jen, aby to vydrželo těch 6 měsíců). V každém návodu pro usazování kolejnic je napsáno, že mají být položeny na rovnou plochu mírně se svažující po směru otevírání krytu z důvodu odtoku vody od bazénu. Raději jsem zajel pro voděvzdornou překližku a vyřešil situaci sám. Při montáži na kterou přijel p.Gracias skoro bez nářadí (musel jsem většinu zapůjčit ) a z pomocníkem který nevěděl snad ani jak se drží kladivo, natož kam se utahuje matka . Jsem se nemohl dívat a raději jsem s montáží pomohl (což byla chyba, protože jsem se nesoustředil na chyby v provedení, ale hlídal jsem montáž). Menších chyb (jako polámané kolečka, každá půlka zastřešení jiná, škvíra nad bočními dveřmi kudy všechen pyl a prach stékají do vody, škrtající dveře o polykarbonát jsem si všiml a nahlásil, ale nesepsal (věřil jsem ve férové jednání, bohužel). Po podpisu předávajícího protokolu jsem vše doplatil a tím přišel i o možnost řešit problémy. Před začátkem koupací sezóny jsem vše znovu sepsal (v domnění, že je záruka 24 měsíců) a poslal jako reklamaci a znovu jsem byl ujištěn, že se vše opraví. K pokusu o opravu došlo až v říjnu (2013, což bylo po 6 měsících záruky), podle toho to také vypadalo. Srovnání kopulí bylo vyřešeno vážně šalamounsky, na jedné se namontovali vyšší kolečka, ale pouze dvě a na druhé nízká kolečka také pouze dvě protože jich více neměli a nenašli. Myslel jsem , že se kopule s bočními dveřmi odveze a vyrobí znovu. Oprava dveří také byla vážně k popukání. Vzal se popruh a jedna strana se více přepnula, ale p.Garciasovi nedošlo , že se musí přepnout obě dvě (upozorňoval jsem na to ) aby dveře chodili rovně . Na což po dlouhém bádání p.Gracias přišel. A podobně to bylo se vším. Asi nejhůře dopadla výměna polykarbonátu. Já jsem žádal, že chci vyměnit celý , ale bohužel se vyměnil pouze z části a to přes napojovací lištu (za kterou se zachytává veškerý prach a pyl), že po výměně zůstali otevřené komůrky polykarbonátu (kudy mi nalezl hmyz dovnitř komůrek a nejde samozřejmě ven) to vážně p.Gracias neřeší. Kostra je ošizená a nedbale vyrobená , po necelém roce se začala objevovat rez (což bych u nerezové konstrukce tak brzy nečekal) V zimě když napadne 10cm sněhu se musí konstrukce rychle odklidit protože se začne polykarbonát prohýbat .Konstrukce je tak strašně ošizená , že se nedá ničemu divit . Když dojdou potřebné délky profilů, tak proč nenavařit k sobě dva kratší (je to přeci úspornější) , používat nerezové nýty na nerezovou konstrukci je přeci přepych , tak se raději používají hliníkové jsou přeci levnější (dle tabulek dohledatelných na nettu tvoří tyto dva materiály mezičlánek což vede k dřívější korozi) na to ovšem člověk přijde až když je pozdě. Ještě pár fotek jak může vypadat kryt po reklamaci , když si majitel firmy p.Gracias přiveze sebou opilého zaměstnance. Není divu, že se přistupuje k reklamaci takto, když už záruka není a zákazník nic nezmůže. Závěrem bych všem, co chtějí vyhodit peníze oknem, doporučuji, ať si kryt určitě objednají u p.Graciase. Ten kdo nevěří, ať se přijede podívat na tu krásu co pan Gracias vyrábí, rád mu vše předvedu.
David Skalický 603996463
David111

Odeslat příspěvekod Bazény 28. 4. 2015 08:37

Osobně mám zkušenost s firmou http://www.almipaplus.cz/. Na výběr mi dali ze spoustu typů a já teď mám doma takové zastřešení, pod kterým mohu i chodit, takže plavání a pobyt u bazénů i v období dešťů není žádný problém.
Bazény

Odeslat příspěvekod Petr K 3. 12. 2015 09:11

Když to tady čtu a vidím, že doporučujete jednotlivé firmy, tak se taky připojím. V době, kdy jsem měl první bazén, bylo standartní zastřešení ještě ukrutně drahé. Vše jsem řešil takovou tou modrou bublinkovou fólii, která sice trochu zvedala teplotu, ale to bylo tak všechno. Byl to kruhovej bazén 3.6 průměr. Po pár letech jsem si všiml, že se dělatí takové ty "stany" -foliové kopule za pár korun. Vyzkoušel jsem to a určitý přínos to mělo. Nepadal tam bordel a teplota zase trochu vzrostla. Bohužel po dvou letech nám to vzal vítr a my to našli na poli za barákem. Takže není to špatné, ale moc to nevydrží. :-D
Když skončila životnost prvního bazénu, tak jsme rozhodovali, jesli ho opravit, nebo dělat něco jiného, zrovna jsme stavěli zahradní domek, tak jsme rovnou přitom starý bazen dali pryč a vykopali si díru pro obdélníkový bazén. Rok jsme bazén (6x3) provozovali jen tak a šetřili na další rok na zastřešení.
Ceny mě po poptávce překvapili, dost to kleslo oproti dřívějšku. Nabídky byly kolem 70 tisíc.
Několik firem jsme si i objeli a nakonec "vyhrálo" zastřešení poolservis z Pardubic. Líbila se nám hlavně jiná barva kovových částí, která nebyla stříbná, ale šedá. Rozdíl v teplotě je skvělý, teď v létě jsme měli skoro celou dobu přes 30 stupnů....
Nevíte někdo, čím zastřešení čistit? Nebo jen oplachujete hadicí? Hledal jsem nějaký přípravek antistatický, ale nic jsme nenašel.
Petr K

Odeslat příspěvekod jankaanov 14. 6. 2016 13:49

ahoj, za sebe bych doporučila zastřešení od Alupo http://alupo.cz/zastreseni-bazenu.html, jedná se o menší firmu z Blanska, líbilo se mě jejich solventní jednání a rychlost. Zastřešení máme již druhým rokem a stále vypadá jako nové ;-)
jankaanov

Odeslat příspěvekod Hana 25. 11. 2016 16:30

Dobrý den, my máme zastřešení bazénu od firmy http://www.albixon.cz. Mohu jen doporučit, zastřešení jsem se trochu bála, ale byla to úplná hloupost.
Hana

Odeslat příspěvekod klanova2 10. 1. 2017 07:26

Dobrý den, my máme zastřešení bazénu od firmy http://www.albixon.cz a mohu všem vřele doporučit:)
klanova2

Odeslat příspěvekod Vasek06 15. 1. 2017 18:46

Není to trochu reklama ? Odkaz není přece nutné dávat.
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanakl 17. 2. 2017 09:27

Dobrý den, my máme zastřešení bazénu od firmy http://www.albixon.cz a mohu všem vřele doporučit:)
hanakl

Odeslat příspěvekod pavel-fi 1. 3. 2017 14:34

Takové "nenápadné" pokusy o reklamu :-)
pavel-fi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod verca.font 3. 4. 2017 14:55

Nazdárek. Nakonec jsme vybrali zastřešení ALBIXON BOX KLASIK od http://www.albixon.cz a jsme spokojeni. Již máme třetím rokem a zatím reklamace nebyla potřeba :-)
verca.font

Odeslat příspěvekod ElaizaDok 23. 9. 2017 06:29

Po tech Pontos Decentrique jsem chvili mlsne pokukoval, kdyz jsi je prodaval. A ty Pontosy S jsou super - jake jsou zkusenosti - jak se nosi, jak sedi atp.?
ElaizaDok

Odeslat příspěvekod evelín 29. 10. 2017 19:39

S Panem Graciasem mám jen dobré zkušenosti nechápu proč někdo špíní a pomlouvá. Mám od něj kryt a jsem spojený a zároveň oceňuji jeho ochotu.
Dotyčný pán by si měl srovnat hlavu než začne někoho špinit.
evelín

Odeslat příspěvekod PetrVelky 16. 4. 2018 14:51

Děkuji za zkušenosti, my jsme se taky rozhodovali od koho vzít zastřešení. Na internetu je spousta výrobců, nakonec jsme vzali od http://www.zastresenilevne.cz/ hlavně kvůli ceně a zatím funguje.
PetrVelky

Odeslat příspěvekod richardsonec 9. 5. 2018 09:50

Možnosti je mnoho. Asi je to otázka peněz. Jsou konstrukce z plastu, ocelové konstrukce. Já jsem třeba použil takový přístřešek z tohodle http://www.vetas.cz/produkty/zahradni-pergoly-pristresky , který je ze dřeva. Dal jsem si na to jen takový PVC materiál. Vyšlo mě to relativně levno. Ale dokážu si představit i nějakou betelnou ocelovou konstrukci jak zimní zahradu třeba.
richardsonec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 24. 8. 2018 19:44

Ufer@centrum.cz píše:Máme bazén z Mountfieldu, nadzemní Azuro de Lux, rozměry myslím 3.60 x 7.40. První rok jsme ho měli sestavený nad zemí, druhý rok jsme ho zakopali. Byla to skutečně dost náročná akce, máme na pozemku velké množství spodní vody, celá zahrada byla jedno velké staveniště, navíc jsme vše dělali sami, bez firmy. Letos provádíme zastřešování. Opět svépomoci, jenom truhlář nám ohobloval a upravil /seřízl jednu hranu/dřevěné trámky. Trámky se pevně připevní podél bazénu na rovně položenou řadu vymývaných dlaždic nebo prostě na jakýkoliv pevný podklad. Na trámky připevníme vcelku, podél každé strany bazénu, jeden dlouhý nerez hranolek, něco jako hranaté U./ místo kolejničky/ Kryt na bazén jsme koupili od firmy PAMA a.s. asi za 17 000 Kč. Jsou to samonosné bezbarvé, částečně průhledné, sklolaminátové oblouky. Na jednotlivé oblouky připevníme dole, podélně s okrajem, po obou stranách nerez čtyřhran, který se bude zasazovat do ležícího účka. Nevýhodou je, že se kryt skládá z 8 dílů, které se musí při odstraňování či pokládání na bazén nadzvedávat a vrstvit na sebe. Ale to není tak hrozné, díly jsou lehounké, zvládne to i šestileté dítě a navíc v podstatě stačí přendat jen první díl. Výhodou je nízká pořizovací cena. Se všemi šroubky, barvou na trámky, nerezovými profily asi něco málo přes 20 000 Kč. Protože bydlíme v Jizerských horách, těšíme se, že bude v bazénu po zakrytí teplejší voda. A esteticky tyto oblouky zahradě nijak neškodí. Doporučuji: info@pamaas.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jana86nova 12. 9. 2018 11:13

Bazén na zahradě máme už asi 5 let a až letos jsme se rozhodli pro jeho zastřešení. Porostly nám totiž stromy okolo a padání listí, pylu a všeho už bylo neúnosné. Bazén máme skimmerový od Albixonu a i od něho jsme pořídili zastřešení. https://www.bazeny.cz/katalog/zastreseni-6 Byla to sice vyšší investice, ale už není ji nelitujeme. V létě se v bazénu dalo mnohem dříve koupat a neotravoval nás žádný hmyz.
jana86nova

Odeslat příspěvekod Vojtta784 26. 10. 2018 09:34

K bazénu jsme pořizovali zastřešení později. Kvůli financím. Bazén máme od Albixonu a ze začátku jsem si říkali, že koupíme zastřešení od někoho jiného, ale stejně to vyhrálo jejich zastřešení. https://www.bazeny.cz/katalog/zastreseni-bazenu-19 Vzhledově i kvalitou se nám líbilo nejvíce. Montáž nám dělali také oni. Kdo ještě nemá zastřešení, tka ho mohu jedině doporučit.
Vojtta784
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caroolina 5. 4. 2019 13:41

PetrVelky píše:Děkuji za zkušenosti, my jsme se taky rozhodovali od koho vzít zastřešení. Na internetu je spousta výrobců, nakonec jsme vzali od http://www.zastresenilevne.cz/ hlavně kvůli ceně a zatím funguje.

Dobry den, zvazujeme take nakoupit od firmy http://www.zastresenilevne.cz/. Jak jste se zastresenim spokojen? Doporucil byste? Diky
Caroolina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vikarodimkinaVaw 8. 4. 2019 09:16

Ja uz myslel ze jsem posledni,kdo tuto exotickou motorizaci provozuje Jinak taky mi byla divna spotreba po meste cca 8,5l a na dalku 6.Vidim ze nejsem sam.Jinak tankuju pouze 100oktan Verva,na ten mi jezdi nejlip Kolik kdo mate najeto?
vikarodimkinaVaw


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků