Jaké máte zkušenosti se zastřešením bazénů?

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 6. 2008 07:27

Mám na mysli bazény nadzemní, které se mohou i částečně zapustit do země. Přemýšlíte o jejich zastřešení nebo je už máte zastřešené? Můžete tuto investici doporučit? Vyplatí se? Nebo je to naopak ztáta peněz?
A co myslíte i vy ostatní, šli byste do toho?
Firma Mountfield nabízí pro tyto bazény takovéto zastřešení (bazén Azuro v Přečíně):
http://www.mountfield.cz/fotogalerie-bazenu/
Jaký je váš názor?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marc159 23. 6. 2008 01:01

Zastřešení bazénu je dle mého názoru věc praktická. V době, kdy jsem stavěl ten svůj, tak jsem se domníval, že zastřešení bazénu bude působit spíše rušivě a zvolil jsem ze svého pohledu elegantnější řešení, což byla roleta. Překvapivě se však ukázalo, že konstrukční řešení rolety není tak triviální, jak firma deklarovala a v zásadě není (po 3 letech) vyřešena dodnes. Ovšem bazén bez zastřešení "trpí" poměrně vysokou spotřebou energie, práce i dalších vícenákladů. Osobně se domnívám, že bazén je bezkonkurenčně nejhorší investice a v našich zeměpisných šířkách bych preferoval spíše nějaké nafukovací "cachtadlo", které lze pořídit za celkem lidový peníz. On totiž i ten můj, cca 60-ti kubíkový krasavec není zrovna ideální na kondiční plavání, ovšem stál jako malý řadový domek. K tomu údržba... a když člověk zjistí, že použitelnost je jen pár měsíců v roce...:(
edit: Já píši o bazénech betonových, ale možná to není tak úplně od tématu.
Marc159
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ufer@centrum.cz 24. 6. 2008 13:47

Máme bazén z Mountfieldu, nadzemní Azuro de Lux, rozměry myslím 3.60 x 7.40. První rok jsme ho měli sestavený nad zemí, druhý rok jsme ho zakopali. Byla to skutečně dost náročná akce, máme na pozemku velké množství spodní vody, celá zahrada byla jedno velké staveniště, navíc jsme vše dělali sami, bez firmy. Letos provádíme zastřešování. Opět svépomoci, jenom truhlář nám ohobloval a upravil /seřízl jednu hranu/dřevěné trámky. Trámky se pevně připevní podél bazénu na rovně položenou řadu vymývaných dlaždic nebo prostě na jakýkoliv pevný podklad. Na trámky připevníme vcelku, podél každé strany bazénu, jeden dlouhý nerez hranolek, něco jako hranaté U./ místo kolejničky/ Kryt na bazén jsme koupili od firmy PAMA a.s. asi za 17 000 Kč. Jsou to samonosné bezbarvé, částečně průhledné, sklolaminátové oblouky. Na jednotlivé oblouky připevníme dole, podélně s okrajem, po obou stranách nerez čtyřhran, který se bude zasazovat do ležícího účka. Nevýhodou je, že se kryt skládá z 8 dílů, které se musí při odstraňování či pokládání na bazén nadzvedávat a vrstvit na sebe. Ale to není tak hrozné, díly jsou lehounké, zvládne to i šestileté dítě a navíc v podstatě stačí přendat jen první díl. Výhodou je nízká pořizovací cena. Se všemi šroubky, barvou na trámky, nerezovými profily asi něco málo přes 20 000 Kč. Protože bydlíme v Jizerských horách, těšíme se, že bude v bazénu po zakrytí teplejší voda. A esteticky tyto oblouky zahradě nijak neškodí. Doporučuji: info@pamaas.cz
Ufer@centrum.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 6. 2008 16:03

Už mi přiletěly různé střechy, taky stan od sousedů, ještě počkám :)
Doufám, že mi to nerozbije auto. :(
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod urov 25. 6. 2008 08:51

perfektní nápad. Uvažuji také o zastřešení bazénu, ale vzhledem, že ho máme na chatě nechce se mi investovat velké peníze. Radší bych si ho vytvořil sám. Chci se dotázat, jak jste vyřešili čela zastřešení?

Díky
urov

Odeslat příspěvekod Ufer@centrum.cz 25. 6. 2008 20:47

Čela zastřešení lze zakoupit k obloukům a jsou uzpůsobená tak, že se čelo velmi jednoduše nahákne/zavěsí/ či odhákne z krycí konstrukce. Zadní a přední čelní díl jsme ale zatím nekoupili, počkáme, až bude kryt bazénu hotový a pak objednáme přesně podle rozměrů, které budeme potřebovat. Dodací lhůty jsou asi 6 týdnů. Místo předního čela bychom chtěli vyzkoušet zavěšení takových pohyblivých lamel, viděli jsme je v termálních koupelích, kde tím měli oddělený průchod mezi vnitřním a vnějším bazénem. Dá se tím lehce projít či proplavat, ale svisle visící lamely brání úniku tepla. Jsou to vlastně takové průsvitné třásně, asi 10 cm široké a jednotlivé třásně přes sebe částečně přesahují. Tímto řešením bychom si ušetřili sundávání předního čela bazénu, které je pak zapotřebí někde odložit či postavit. K poznámce o možném poletování krytu bazénu jenom doplním, že jednotlivé samonosné oblouky sedí pevně v nerezovém U profilu, přesahují vždy jeden přes druhý asi 10 cm a stačí ten poslední zafixovat po obou stranách zarážkou a ani Ema s nimi nehne. Myslím, že na stránkách firmy http://www.pdffactory.com nebo info@pamaas.cz získáte dostatek informací a že tento kryt bazénu vzhledem k vynaloženým nákladům nemá chybu. :-)
Ufer@centrum.cz

Odeslat příspěvekod urov@seznam.cz 26. 6. 2008 13:24

Diky za odpoved. Bylo by mozne na e mail zaslat foto?
urov@seznam.cz

Odeslat příspěvekod Ufer 26. 6. 2008 21:46

Není problém zaslat foto, ale prosím o 14 dní ztrpení, zatím doděláváme dlažbu kolem bazénu. To byste toho mnoho neviděli. Doufám, že za týden, za dva ;-) se už budeme moci zastřešením pochlubit.
Ufer

Odeslat příspěvekod 6FB7FDP 18. 10. 2008 07:01

Prosím jestli byste mě nemohl zaslat fotky Vašeho zastřešení
6FB7FDP

Odeslat příspěvekod zastresenibazenu 4. 6. 2009 12:08

Moc by mne zajímala fotka Vašeho zastřešení z obloukových desek. Na stránce výrobce je jedno zastřešení bazénu. Náročností provedením bych řekl přesahuje bazén, ale to už u nadzemních bazénů tak bývá. Prostě pokud chce člověk zastřešit takovýto bazén, musí se smířit s vysokou cenou profesionálních zastřešení vůči ceně bazénu nebo hledat kutilské řešení. To také není nejlevnější, ale přeci jen blíže pořizovací ceně bazénu. Samozřejmě pak zbývají různá textilní nebo foliová zastřešení. Většinou cena není nikterak nízká a míra přínosu je diskutabilní.
U obloukových zastřešení je důležité myslet na únosnost na sníh, dle fotografií u prodejce těchto sklolaminátových desek bych se tohoto problému velice obával. Komůrková polykarbonátová deska má sama o sobě v oblouku větší únosnost a ještě bývá vsazena do rámu z hliníkových profilů. I tak může být někdy více neuklizeného sněhu problémem. K poznámce o létajících zastřešeních - musím souhlasit, vůbec to není sranda nebo ojedinělost, pokud na to lidé nemyslí včas.
Proto bych rád viděl Vaše provedení a případné zkušenosti.
Více o mne na www.zastresenibazenu.info
Děkuji moc
zastresenibazenu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marcel K. 1. 7. 2009 20:22

i pro kruhové nadzemní bazény existuje zastřešení - www.teply-bazen.cz a je ve srovnání s klasickým ještě výrazně levnější
Marcel K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zastresenibazenu 2. 7. 2009 04:50

Souhlasím, že cena je určitě nižší než u klasického zastřešení. Když Vám řeknou cenu klasického zastřešení na kruhový bazén , většinou při porovnání s cenou bazénů jdete do kolen. Je to funkční dokonce i hezké, ale drahé. Proto vznikla i tato jednodušší řešení. Přes snahu výrobců se ale pořád jedná o jakési foliové stany pro bazeny a je nutné aby si zákazník uvědomoval jejich únosnost proti sněhu a větru. Pokud si toto uvědomí a bude s tím počítat jedná se dle mého názoru o celkem slušné vyřešení problému se zakrytím kruhových bazénů.
zastresenibazenu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod manzesak 20. 7. 2009 14:24

Narazil jsem na tuto stránku: http://www.bazenypopp.cz/zastreseni a zajímalo by mě, zda je lepší si nechat zastřešit bazén "natrvalo" nebo posuvné zastřešení, že by se dalo sundat, když by bylo hezké počasí?
manzesak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lenicka1313 1. 6. 2010 19:36

Já jsem využila služeb http://www.alukov.cz/ a nemohu být spokojenější. Bezvadná spolupráce a provedení, jednoznačně doporučuji!
Lenicka1313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod happymaster 10. 3. 2012 18:59

Dobrý den,
má tady někdo zkušenosti s touto firmou? http://www.cistybazen.cz Chtěl bych si na zahradě zřídit bazén, ale nevím nic o jeho dezinfekci. Za jakékoliv info budu vděčný.
Josef Šťastný
happymaster
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků