Nadzemní bazén řady Azuro De Luxe (Mountfild)

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod sejvi 19. 2. 2007 10:21

Dobry den,
chystam se koupit u MOUNTFIELDU bazenovou sadu s bazenem Azuro De Luxe (400DL - piskova filtrace - solarni ohrev - skimmer). Chci tento bazen z vetsi casti zapustit do zeme. Proto se ptam jake mate zkusenosti s timto bazenem, popripade s jeho zapustenim do zeme?

Obrázek
Obrázek
● HP ProBook 470 (17.3"), Intel Core i5-4200M, 8GB DDR3, AMD Radeon HD 8750M/2GB, 750GB disk, Win10
● Asus Eee 901 Black, 2GB DDR2 667MHz CL5, 4+8GB SSD, 16GB SDHC class 6, WinXP Home
● Huawei P8
sejvi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 27. 2. 2007 19:52

Pokud se mohu vyjádřit k vašemu dotazu ohledně zapuštění bazenu 400DL od firmy Mountfield,mohu toto jenom doporučit.
Tento typ bazenu má firma Mountfield v nabídce od roku 2005.
Na rozdíl od známých bazenu(modráků) jsou typy DL vyráběny zcela jinou technologií. Mám na mysli lepší antikorozní vlastnosti stávajících těles bazenů,výroba tělesa bazenu z hlubokotažného plechu ošetřeného tzv.žárovým zinkováním,antikoroznímy nástřiky a konečně i pěknou povrchovou úpravou napodobující dřevo.Tento produkt je koncipován na základě zkušeností z minulých let, kdy si drtivá většina zákazníků,kteří si zakoupily tzv. modrák často stěžovala na výskyt koroze u těchto bazenů. Je si ale potřeba uvědomit,že tyto bazeny nebyly určeny k zapuštění do země,byť jen částečnému.Nové typy bazenu řady DL zcela tyto obavy vylučují,takže zapuštění jakéhotoliv typu bazenu DL mohu z vlastní zkušenosti jenom doporučit.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 2. 2007 11:53

Myslím, že se zapuštěním do země nebude žádný problém. Sama mám zkušenost s bazénem Azuro 300B (Kruhový nadzemní bazén s vnitřní folií a samonosnou konstrukcí. Stěna bazénu a vrchní a spodní lišty jsou kovové, což zaručuje dlouhou životnost bazénu. Kovové boční vzpěry zvyšují stabilitu bazénu. Bazén je rozebíratelný a je ho možno postavit i vícekrát na rovné ploše odpovídajících rozměrů. K povrchovému sběrači nečistot je možno připojit jak kartušovou, tak pískovou filtraci. Součástí bazénu jsou i kovové schůdky.), tedy s bazénem vyloženě nadzemním. Známí ho mají už několik let zapuštěný do země, a ačkoli nebyl pro toto umístění zkonstruován, drží a je v pořádku. Takže s bazénem se zpevněnou stěnou, určeným i přímo k zapuštění, to bude v pořádku.
A ještě jedna rada: na zimu rozhodně odmontujte vždy všechny hadice. Ačkoli pracovníci Mounfieldu uvádí /nebo alespoň uváděli, že nemusíte, přes zimu většinou alespoň na jednom místě popraskají a při napouštění bazénu vodou budete nemile překvapeni. Pro jistotu je taky dobré mít rezervní díl hadice. Ať si dobře zaplavete :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ufer 21. 9. 2008 17:55

Máme třetím rokem bazén Azuro De Lux, ovál. Prvním rokem jsme ho měli stát na zahradě coby nadzemní , druhým rokem jsme ho zakopali. Solár, který jsme koupili s bazénem v jedné sadě jsme chtěli nejprve vyhodit, protože nám u bazénu kazil estetický dojem. Dlouhá černá placka. Nakonec jsme ho umístili na jižní stranu střechy garáže, trubky k bazénu odizolovali, zakopali a nemůžeme si solár vynachválit. Máme neustále 25-26 stupňů. Pokud je chladné počasí nebo nesvítí sluníčko, přihřejeme vodu tepelným čerpadlem. Letos si bazén svépomoci zastřešujeme. Pořízení bazénu, to byla ta nejlepší investice v našem pětatřicetiletém manželství. Využíváme ho na 120 procent a vůbec nám nevadí, že tento bazén patří do kategorie těch levnějších. Známe lidi, kterým slouží již několik let, jenom asi po pěti letech vyměňovali folii.


Naposledy oživil Anonymous v 21. 9. 2008 17:55
Ufer


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků