Jak upravit pH deš?ové vody pro zálivku ?

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Patočková 17. 1. 2006 20:16

Dobrý den. Na zalévání jsme na chalupě používali dešťovou vodu ze sudu. Ale zjistila jsem ,že může mít nevhodné pH. Nevíte jak ho upravit, abych mohla letos zalévat kvalitní vodou ?

//germi123 - téma přesunuto + upraven název treadu
Patočková

Odeslat příspěvekod Pickuper 17. 1. 2006 21:20

No záleží asi na tom, jaké pH ta dešťová voda má,že? Což lze zjistit např. detekčními papírky atd.......Vhodné je hodnotu pH udržovat na 7, tedy neutrální. Co se týče druhu požadované chemikálie pro udržení pH v přijatelných mezích závisí na chemické reakci vody a vodním zdroji. Obecně se používají tyto základní druhy: K bazickým látkám patří hydrogenuhličitan sodný, k úpravě pH do kyselé oblasti se používá kyselina chlorovodíková,případně kyselina sírová.
Takže úpravě dešťavé vody zdar, a hlavně se u toho nepoleptej! :D :D
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod germi123 18. 1. 2006 09:48

Možná, že by pomohlo obyčejné vápno. Jestli je ta voda používána jen na běžnou zálivku. Otázka je v jaké koncentraci :-)
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pickuper 18. 1. 2006 16:50

germi: vápno je zásada..................a nikdo neříkal nic o tom,na kterou stranu ta úprava má proběhnout....... :D
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod germi123 18. 1. 2006 22:08

Pickuper: Mám pocit, že dešťová voda bývá především kyselá než zásaditá. Proto doporučuji použít vápno.
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martin H. 19. 1. 2006 09:07

No já nevím, já bych s vápněním či kyselinami byl opatrný.
Dnes má déšť jen zřídka silně kyselou reakci. A pokud jste v oblasti, kde vám z nebe padá kyselina, tak bych doporučil to vápno. I tak je to ale složitý proces... neutralizace není hračka :) Možná by bylo záhodno použít nějaký pufrační roztok. :)
Martin H.
Návštěvník