Netradiční údržba vody v bazénech

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HOOK 9. 1. 2006 13:11

Podělil by se někdo o tip, jak levně udržovat vodu v klasickém zahradním bazénu? Tím myslím s použitím minima chloru, ozonování a další netradiční způsoby.
HOOK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nadšenec 9. 1. 2006 14:11

Závisí to na velikosti a typu bazénu. Nejlevnější je přirozený způsob. Tedy vytvořit tam společenství živočichů a rostlin, které se podobá přírodě. Budou se sami čistit. :) Hlavně ryby a hmyz nadělá spoustu práce. :) Ale pokud je to malý krcálek, levně a bez chloru to asi nepůjde. :) A ozonování je sice nákladné v počátcích, ale nesmírně ekologické, zdravé a šetrné později.
Nadšenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdenáč 3. 6. 2006 23:17

Zdravím.Nevím co je to ozonování,tak sorry jestli se opakuji.Udělal bych "skatulku" se dvěmi šroubeními a přes tuto bych čerpadlem proháněl vodu z bazenu(eventuelně i přes filtr,pokud ho máte).Celé bych to umístil do dřevěné neprůhledné bedny a svítil bych na to UV lampou.Vzal bych na to normální pouliční fialovou výbojku,u té je třeba opatrně rozbít vnější skleněnou baňku,pod ní se ukrývá ještě jedna.Pozor jde o velmi intezivní Uv záření!Celé bych to provozoval včtně čerpadla na noční proud.(asi bych to pro jistotu zapojil přes proudový chránič)Zkušenost s tím nemám,teprve se na to chystám.S pozdravem Zdenáč
zdenáč

Odeslat příspěvekod Martin_H 30. 11. 2007 14:12

UV lampa by měla smysl při velké vatáži - 110W nebo 72W zkuste na http://www.oase-filtrace.cz/uv-lampy-bitron.aspx?js=1 -ale pozor, lampoa všechno nespasí :oops:
Martin_H
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landart.czech 30. 11. 2007 17:39

Jděte na to biologicky - bakteriemi: doporučuji stránky KCB vodní světy. Josef.
landart.czech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marc159 9. 4. 2008 22:29

Hook: Na UV zapomeň. Není to rozhodně ani ekologické, natož účinné. Podobnou (originální) lampu mám a myslím, že je spíše pro okrasu. Nejúčinnější proti řasám je zakrytí hladiny, studená voda a chlór :) Chápu, že to není pro bazén nejšťastnější kombinace, ale při určitém kompromisu lze dojít ke slušným výsledkům. S bakteriemi nemám žádnou zkušenost, ovšem jsem v tomto spíše skeptik, neboť žádné univerzální neexistují a zároveň vylučují současné použití chemie, takže budou rozhodně hromadit nějaký odpad.
Ostatně není mi ani jasný mechanismus jejich fungování. Že by se jednalo o bakterie přímo napadající řasy je velmi nepravděpodobné. Spíše si myslím, že budou spotřebovávat živiny, které jsou pro růst řas potřebné, tedy něco jako orobinec. Ale jak říkám, přímé zkušenosti s bakteriemi (v tomto směru ;) ) nemám.
Marc159
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků