Jak se ubavit žab z jezírka - pouze návody!!!

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Michal1609 6. 7. 2019 21:19

Zdravím všechny,

máme zahradní jezírko s KOI kapry, poměrně velké a každý rok se do něj dostaně větší množství různých žab. Některé, ty hloupé dokážeme odchytit do sítky, šup do sudu a odvézt do některé vodní nádrže. Takto ale chytím jen omezené množství žab. Soused si začl stěžovat, protože permanentně řvou a v noci nemůže spát (ano v létě musí mít člověk otevřné okno v noci). A není to jen jaro, a pár týdnů, řvou samozřejmě celé jaro i léto i u jiných rybníků!

Má někdo nějaký tip, radu, zkušenost, jak žáby chytit nebo se jich zbavit?

SPAM ve smyslu že je to zakázené, at si zvyknem nebo zrušíme jezírko, si nechte prosím pro sebe. Poprosím jen zcela konstruktivní rady a zkušenosti které ocení i ostatní s podobným problémem, děkuji.

Michal
Michal1609

Odeslat příspěvekod MildaX 17. 7. 2019 16:06

To je oříšek a pokud to nehodláš hrotit nějakým extrémním řešením (vypustit jezírko) tak víceméně nevyhratelný boj. Predátor který by si na nich pochutnal se do blízkosti obydlí nepožene a i kdyby tak asi ochutná raději ty ryby. To že se mají u vás žáby dobře zrovna vás netěší i když je to dobrá vizitka (tj. dost hmyzu pro dospělé i zeleného pro pulce) . Jo, jsou chráněné, takže odlov a odnesení je na hraně toho jak s nimi naložit.
Známý to před pár lety řešil hipstersky tak, že sháněl nějaké brouky, co je žerou. Myslím že to byl střevlík, ale protože se pak s výsledkem nechlubil, tak to asi nepomohlo.
Prakticky váš postup, tj. chytání a odnesení někam pryč k rybníku je asi jediný rozumný.
Na ty mazané co zmlknou a schovají se pomůže buď zakopaný kyblík do země kam spadnou, anebo na ně vyrazit za tmy s baterkou.
MildaX
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků