Kde sháníte velké kameny?

Možnosti projektování a vedení zahrady, japonské, bezúdržbové či anglické

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod PLK 11. 5. 2006 18:05

prosím chci se zeptat kde vy berete větší kameny.Třeba kameny o velikosti 30cm a více.Jestli si je kupujete nebo jezdíte třeba někam do lesa nebo někam odkud si je vozíte.děkuji
PLK

Odeslat příspěvekod Evina 11. 5. 2006 21:39

PLK píše:prosím chci se zeptat kde vy berete větší kameny.Třeba kameny o velikosti 30cm a více.Jestli si je kupujete nebo jezdíte třeba někam do lesa nebo někam odkud si je vozíte.děkuji
Evina

Odeslat příspěvekod pavlis 21. 6. 2007 09:39

záleží jaké kameny sháníte. Nevím odkud jste, ale pokud chcete oblé, tak já je vozím z pískovny u Beranů - Daleké Dušníky. Seženete tam až 1m velké kameny, vždy po 500,- za kus ať je velký 30 cm nebo 1 m. Větší kameny "hrubé" např sbírám podél okraje polí, kam je traktoristé odhazují při orbě pokud na ně narazí.
pavlis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 21. 6. 2007 09:47

Já větší kameny také sbírám, a to buď poblíž zbořenišť, nebo si je nosím z okolí (les, pole...).
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 29. 7. 2007 22:06

Kámen je nejlépe a nejlaciněji k sehnání na okrajích polí(které se obdělávají) protože i při dnešní zemědělské činnosti a za použití moderní techniky se musí na mnohých polích po orbě ještě tzv.odkameňovat před novým setím aby se technika nepoškodila kameny při orbě dostvšimi se se na povrch.Takže doporučuji na procházkách přírodou koukejte se po okrajích polí případně některých mezích.Při sběru na spáleništích a zbořeništích pozor aby jste si nenosili domů cihly nebo kousky betonu.Jinak samozřejmě oficiálně kámen získáte v lomech a štěrkovnách za úplatu,pozor ale při pohybu na těchto místech na nebezpečí úrazu při náhodném sesuvu nebo uvolnění kameniva.Ty výstražné cedule na těchto místech nejsou pro srandu .
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Terule 5. 10. 2015 10:39

Zdravím, hledat zahradní kameny na polích nebo v lese je rozhodně levné a snadné, ale nikdy nebudou vypadat tak pěkně jako ty od architektů, kteří je upravujou i do požadovaných tvarů a podob. Je to jen na tobě. Já zařizovala svou zahradu z firmy Natural Stone a rozhodně si nemůžu stěžovat. Se vším mi poradili a zahrádka vypadá krásně přirozeně. Kdykoliv někdo přijde, tak mi chválí zajímavou suť na cestičkách i Krásné kameny ve skalce, které vypadají, jako bych si je dovezla z nějaké exotické dovolené. Zkus se podívat na jejich stránky a uvidíš :)
Terule

Odeslat příspěvekod Anula 5. 11. 2015 16:12

Já to tak nějak kombinuji...těch velkých kamenů na procházkách moc nenalézám, a stejně by se mi to asi pak nechtělo "táhnout" domů...a o nějakém lomu poblíž nevím:( ale ty menší do 15 cm poberu, když jsou fakt hezké a hodí se mi stylově na skalku. Koupila jsem jako takovou dominantu skalky 4 větší kameny taky z toho natural stones a nechala je obrůst a vypadá to fakt luxusně! Je to moje chlouba:) Souhlasím s Terkou že ty upravené od firem jsou fakt moc hezké, doporučuji to kombinovat.
Anula


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků