Škůdci na zahrádce!

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod DenisKonik 2. 4. 2019 10:47

Na polích byla místo kukuřice vysázena řepka a ta mi začla dost obtěžovat život. Jelikož hlodavci z polí se přesunuli ke mě na zahradu, kde mi žerou všechnu zeleninu a devastují mi zahrádku různými dírami apod..nevím jak co už si počnout.. Nemáte nějaké rady jak vypudit hlodavce, nebo jak ochránit svoji úrodu a celou zahrádku? Moc rád bych znovu jedl svoji domácí zeleninu. Děkuji za všechny možné rady. ;-) ;-) ;-)
DenisKonik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 3. 4. 2019 21:43

nevolit řepkomila :D :D
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žak 14. 4. 2019 14:42

Pěstování kukuřice taky nese nebezpečí-často a dlouhodobě se v porostu zdržuje černá zvěř. Proti hlodavcům se používají např.psi krysaříci, kočky myšilovky, nebo různé pasti a návnady. Taky hromady klestí v koutech pozemku poslouží jako úkryt lasicovitým šelmičkám, které se z velké části hlodavci živí. Vysoké stromy zase slouží jako čihadlo sovám-nemáte-li takové na pozemku, vztyčte alespoň jedno bidlo...Do záhonů můžete zapíchnout tyče větrem točenými plašičkami-různými cingrlátky-korálky a plíšky, pet lahvemi, kterým z jejich částí prořezáním a přihnutím vytvoříte křidélka...I akvarijní filtr zapravení pod úroveň půdy svým vrčivým zvukem umí znepříjemnit havěti život-vyhánět ji...Stejně tak obyč.rádio-metalová hudba...
Žak

Odeslat příspěvekod Návštěvník 16. 4. 2019 19:33

Pokud máte zahradu u pole, tak se jich nezbavíte nikdy :-( Leda zahradu oplotit betonovým plotem s hlubokým základem.Vypudit hlodavce ze zahrady jsem zkoušel pomocí podomácku vyrobených odpuzovačů z pet lahví a podobně. Výsledek nic moc. Spíš to nic. Taky jsem vyzkoušel vibrační plašič se solárním dobíjením(taková hliníková tyška se zelenou čepičkou) který neměl valný účinek. Pak deramax cvrček který taky vibruje a navíc vydává i nějaký zvuk - ten fungoval dobře na krtky, ale na hraboše moc ne. Asi nejlíp se mi osvědčil plašič weitechhttps://www.pasti.cz/weitech-wk-0675-odpuzovac-krtku-a-hryzcu který vydává zvuky, které se šíří přimo chodbičkami. Ale je slyšitelný i pro lidi. Já to moc nevnímám, ale manželce to vadí. Což může být pro někoho taková přidaná hodnota - odpuzovač manželky :-D
Ale po čase se nějaká chodbička zasype a hraboši jsou zpět. Případně se jen přesounou do jiné části zahrady.
Nakonec se jako nejlepší ukázalo hraboše trávit jedem - tak to nakonec řeší i zemědělci.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fojtek 17. 4. 2019 11:06

Ahoj bojuju se slimakama ve skleniku, prosim mate někdo něco vyzkouseneho?
Fojtek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žak 18. 4. 2019 07:52

Granule jsou nej, taky dřevěná prkýnka nebo kachlíky položené na zvlhčený podklad lákají slim.k ukrytí pod nimi-ulehčený sběr.
Žak

Odeslat příspěvekod rosestic 23. 4. 2019 13:03

Cauky, ja jsem poridil ferramol a spokojenost.
rosestic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Samík22 23. 4. 2019 14:55

Jdu si pro radu jak vyhubit slimáky nadobro?
Samík22

Odeslat příspěvekod Myšák 24. 4. 2019 13:46

Používám ekologický přípravek Ferramol, ten tě zbaví slimáků opravdu nadobro!
Myšák


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků