vyžínač Stihl FS 40 nebo Husqvarna 128 C?

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod rentier 5. 5. 2011 07:51

Potřebuji vysekávat kraje pod ploty a malé úzké plochy. Práce pro spolehlivý, dobrý motorový vyžínač. Takovým nebyl Ryobi, byť jsem s ním dokázal přežít řadu roků. V poslední době žel studený motor vždy startoval tak půl hodiny. Letos na jaře mi ale už došly síly i trpělivost. :-\

Srovnávám a mám před očima křovinořez Honda UMT 28D, který naskakuje na druhé zatáhnutí šňůrou po zimě i po více než deseti letech používání. O něčem takovém bych si chtěl nechat nejen zdát. :tleskani

Tedy, strunovku, která nebude sekat déle než 1-2 hodinu, 2 x měsíčně, ale bude spolehlivá a startovat bez problémů. Nepotřebuji nic 100% profesionálního na osmi hodinovou denní zátěž. Ze současných nabídek se mi papírově zdá nejlepší Stihl FS 40, nebo Husqvarna 128 C. Jaké s nimi máte zkušenosti ??? Na webu jsem nic nenašel:( A kde případně koupit? Nebo byste doporučili něco jiného/lepšího? Díky! o<:)
Celý život jsou vyhozené peníze...
rentier
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2011 17:18

Obecně s výrobky Husqvuarna mám dobrou zkušenost. Používám křovinořez a také základní model pojezdové benzinové sekačky právě od této firmy. Přesto si myslím, že i Stihl nebude šlápnutí do bláta.
S Vámi uváděnými výrobky však přímou osobní zkušenost nemám.
S pozdravem MgX
MgX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Natálie.R 11. 5. 2011 08:10

Značka Stihl i Husqvuarna jsou kvalitní a prověřené nářadí, i když přímou zkušenost s nimy nemáme. Doma používáme vyžínač Solo a jsme úplně spokojeni. Tady jsem našla jejich zajímavou nabídku - http://www.dilnaonline.cz/krovinorezy/
Natálie.R
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků