Stroj na trávu a brambory

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod lenkavlkova 26. 10. 2010 09:44

Ahoj,

potrebuji prosim poradit. Rodice maji zahradu 100x90m , kde je prevazne trava ale i male pole na brambory - cca 6radku a dlouhych 50m. Kazdy rok k nam jezdi znamy, ktery nam pripravi pudu na brambory a vubec vse kolem toho pole dela on s nejakym strojem. Zaroven si i kazdy rok pujcujeme stroj na provzdusneni travy od mechu. Chtela bych neco takoveho rodicum koupit, ale vubec se v tom nevyznam. Muzete mi prosim tedy poradit zda existuje nejaky stroj 2v1, ktery by zvladnul oboji? Cetla jsem neco o rotavatorech a kultivatorech,ale nevim zda jsou jen na ty brambory nebo i na tu travu. Dekuji moc.
lenkavlkova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 28. 10. 2010 11:29

Dobrý den,

strojů na toto použití existuje poměrně velké množství. Já bych Vám na takovouto zahradu doporučil asi stroj Vari Pony, vybavený dvěma rychlostmi pojezdu a kvalitním motorem Honda GCV 160, který nastartuje i žena.
Jde také o to, kolik byste chtěla do stroje investovat, není to zrovna nejlevnější.
Základní jednotka - malotraktor Pony IIA motor Honda GCV 160 N2E8 : 25490,-
Nosič adaptérů NAP pro připojení bubnové sekačky ASP 60 B: 1450,-
Bubnová sekačka ASP 60 B:14070,-
Nastavovací těleso pro připojení pasivních strojů: 1990,-
Pluh orací pravý: 1500,-
Vyorávací radlice na brambory AVR 453: 1600,-
Brány hřebové: cca 3000 dle typu
Kypřicí ústrojí Pony: 3500,-
Radlička+závěs: cca 1300,-

Vidíte, že cena se výrazně přehoupla přes 40 000 Kč; jde opravdu o to, jaké investice si představujete. Existují i jiné stroje se srovnatelnou cenou. Pokud mi napíšete na můj mailík jaromir.malich@seznam.cz svoje přesné požadavky, mohu Vám přesně vypočítat cenu, případně vybrat jinou sestavu.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků