AKU Vrtačka do 5000

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod actionboyCZ 19. 5. 2010 18:53

Dobrý den, mohli by jste mi zde poradit, jakou aku vrtačku pořídit. Chystám se obkládat celý půdní prostor palubkami, takže bude vrtačka ted hodně využívaná a chtěl bych aby si zachovakla svoji kvalitu i do pozdějších dob. (Ted mám vrtačku značky Narex, je ještě po dědovi, a ta co si vše prožila, tak je ještě zázrak že stále funguje). Slyšel jsem že nářadí od firmy bosch je v nižší cenové kategorii docela šunt, a makita je daleko lepší, tak i případně názory na toto. Cena je MAXimálně 5000, tak kdyby jste někdo měl nějaký návrh.... Děkuji moc :idea:
actionboyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klivie 19. 5. 2010 20:08

Narexky se snad vyrábějí dál, manžel ji má také a je s ní moc spokojen a šel by do ní znova.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 5. 2010 21:00

Určitě narex ,(říká manžel) už kvůli sevisu a má kovové "střeva" ne silonové made in thaivan, Když nám dělali střechu tak fy pracovaly s "hiltkama",
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 19. 5. 2010 21:25

Taky bych doporučila narex. Manžel ji má už asi 8 let , zdátně využitou a stále dobře funguje. Šunty zásadně nekupuje , to radši došetří na kvalitu.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 5. 2010 21:32

já jsem se zbláznil do Bosch ale ta moje stála 19 litrů ale kterou jinou vrtačkou má člověk rozmlátit beton kilometr od zásuvky.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod actionboyCZ 20. 5. 2010 12:34

Co se týče akumulátoru, má dnes ještě vůbec smyslkupovat NiCd baterie? nebo už jen Li-ion, které netrpí pamětovým efektem?
actionboyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 5. 2010 13:04

Já jedině li-ion. NiCD mě vždycky odešlo at' to bylo v čemkoliv.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod actionboyCZ 20. 5. 2010 14:27

Našel jsem si tuto, akorát mě zaráží, docela malý akumulátor, tak aby to pak nevydrželo vrtat jen pár minut.
http://www.makita.cz/index.php?show=kat ... m=DF330DWE
actionboyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 5. 2010 17:12

No ona ani ta moje Bosch 36V 2.6Ah nevydrží dlouho ona má velmi silný motor který také pěkně žere. Ale já mám akumulátorů plno tak mě to netrápí.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod actionboyCZ 20. 5. 2010 19:12

No tak já třebas chtěl, aby to vydrželo vrtat než se zase nabije ta předchozí.
actionboyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 5. 2010 20:44

Ten Bosch je za 30 min skoro úplně nabitý a za tu dobu se při největším vytížení vybije ve vrtačce. Nevím jak je to u Makity. Mám i sekačku Bosch a nabíječka v pohodě stíhá nabíjet takže bych mohl sekat celej den se 2 aku a podobné je to u vrtačky. Bohužel je u Bosch hodně vysoká cena :-(
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod actionboyCZ 20. 5. 2010 21:00

30 min,to je docela fofr a to jak na nabití tak i na vybití, proč takou věc neuvádí u vrtaček- jak dlouho vydrží
actionboyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 5. 2010 21:08

No ona většinou neběží pořád tak vydrží mnohem déle ale jak s ní sekám nebo vrtám do betonu tak to kapacita padá rychle dolů ale zas utáhne všechno jako kdyby byla na síť.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kajer 8. 10. 2013 20:57

Zkusim to ozivit...

Potreboval bych totez dnes do 6000,- -nejake navrhy?
kajer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nářadí Lorenc 5. 12. 2013 12:18

Ahoj dělám v oboru nářadí a jestli mohu doporučit tak se soustřeďím na značku Makitta. Velice kvalitní a osvědčená značka, kvalitní provedení super výdrž. Pokud stačí nějaká obyč ale už s Lionkou tak se dá vybrat napříklat toto http://www.naradilorenc.cz/naradi-cz/eshop/1-1-Vrtacky-vrtaci-kladiva/1-2-Aku-vrtacky/5/3711-Aku-vrtacka-XT-Line-18V-XT102018
Nářadí Lorenc
Kolemjdoucí

Další stránka