Rotacni sekacka | Mountfield XS 50

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 21. 2. 2010 14:03

Potrebuju poradit po jaky sekacce sahnout. V rodine vybirame z nekoliv alterniv a kazdy chce samozrejme sekacku s povozem, ze bude sekat cela rodina, samozrejme kravina, nakonec to budu sekat zas ja=)) zejmena tuto:
http://www.mountfield.cz/sekacky-rotacni-benzinove-s-pojezdem/detail-vyrobku-1SEK2082-sekacka-toro-48-cm-sd-ads.html

Samozrejme ze se jedna o kvalitni sekacku, to je jasny, ale pokud s tim nebude sekat zenska, tak nevidim duvod proc brat s pojezdem, kdyz dnesni sekacky jsou lehky. Proto jsem si vyhlidl tuto:
http://www.mountfield.cz/sekacky-rotacni-benzinove-bez-pojezdu/detail-vyrobku-1SEK2080-sekacka-xs-50-mg-cal484.html

Co si o ni myslite? je to dobra volba? Sekacka bude sekat okoli baraku na vesnici (pred barakem a zahradu- nejedna se o nijak obrovskou plochu)

diky za rady.
buck12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ram1 21. 2. 2010 14:18

Pětadvacet kilo na malých kolečkách je lehký, máš pravdu Rambo. Ale zas nebudeš muset do posilovny a budeš se moci spolehnout, že ženská s tím opravdu sekat nebude. Pokud to bylo účelem, blahopřeji k dobré volbě. :tleskani
Ram1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod buck12345 21. 2. 2010 15:44

spatne to chapes. jednoduse receno vybira se sekacka a kazdej chce asi to nejlepsi, proto toro. Ale pripada me kravina kupovat tak drahau sekacku kdyz s 25kg se da sekat v pohode. Ale moja otazka znela co rikate na tu xs50. Jestli to je kvalitni sekacka, neni jeji klady zapory bla bla atd. ja se v tom nevyznam. Nechci zas ale koupit neco co vydrzi jeden rok. Jelikoz dle me je povoz k nicemu v tyhle situaci, jestli tedy vzit XS 50 dik.
buck12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buck12345 23. 2. 2010 09:15

poradi teda nikdo smysluplne?
buck12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 23. 2. 2010 11:17

Tak mně už odrazuje jen název Mounfild, určitě to už je investice na nějakou dobu, tak vybírat zodpovědně s dobrým servisem, mrkněte se na fy Dakr, sice nemají kolo štěstí ale dobrý servis
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod buck12345 23. 2. 2010 12:12

odrazuje mountfield? me pripada, ze 7let zaruky neni zrovna standartni... jedna se mi spis jestli vyse uvedemy model (xs50) je dobra onvestice do rotacni sekacky, tot cely:)
buck12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 23. 2. 2010 18:13

Nemůžu posoudit, máme traktůrek, ale křovinořez od M a jejich servis je drahý, pak bazén se 7mi letou zárukou a pcha, zlatý voči
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 23. 2. 2010 20:07

Je pravda, že M je předražený , takovouto sekačku koupíte levněji i s pojezdem nekde jinde. Stačí se podívat na internet. :shock:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod buck12345 23. 2. 2010 20:12

jasne to souhlas, ale vybira se pouze od "M" jde mi o to jestli kdyz vezmem XS50 jestli neprohloupime a bude to skvela sekacka. Toro je podle me predrazeny jako prase...
buck12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 25. 2. 2010 14:07

Tuhle sekačku sice moc neznám, ale rotační sekačku mám, i když s jiným motorem. Jestli neprohloupíš, to je těžký říct. Pokud s ní nejezdíš do kopce, pojezd mít nemusí, to je jen další věc, která v budoucnu nemusí fungovat. Jen si uvědom, že když se naplní skoro celý koš, už je pak opravdu těžká. Řešila jsem to i tak, že se sekalo bez koše, je to ekonomičtější o to, že se nemusí tak často zastavovat. Navíc mají tyhle bezpojezdové sekačky naprosto nenáročný provoz, jediná údržba je v tom, že vyčistíš sací filtr a na každou sezonu vyměníš olej. Sedm let je dost dlouhá doba na to, aby se projevilo, jestli je v pořádku, nebo ne. Když nebudeš čuně a pokaždé ji pořádně očistíš, bude ti sloužit léta, jen se občas nechá přibrousit a vyvážit nůž, nic jiného to nechce.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 25. 2. 2010 16:38

Když jste rozhodnutej a máte pro to své důvody není co řešit. Já mám sekačku s pojezdem a neměnil bych, páč mám velkou zahradu na kopci, a to tahat nějaká ta kila sekačky a za tím kila mokré trávy v koši by mě ani nehlo. Můžete chytit dobrej kus a být spokojenej a můžete mítz horší a mít s ním problémy, to je vždycky sázka do loterie. Já se o své stroječky starám a tak si nemohu stěžovat, mountfield nemountfield...
Ram1
Návštěvník