Vodítko pro boroušení řetězu

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod actionboyCZ 10. 5. 2009 15:40

Dobrý den,
kde bych sehnal a hlavně jaké je správné vodítko(nevím přesný název ale snad se chápeme, zkrátka co určuju správnou výšku omezovacího zubu a úhel ostří zubu) pro správné broušení řetězu?
Mám pilu homelite CSP4518. Děkuji za odpověď :-)
actionboyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 10. 5. 2009 18:41

Záleží jaké vodítko jest li na pilník nebo na elektrickou brusku ta orginál asi to vodítko má
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod actionboyCZ 10. 5. 2009 19:18

Jo pardon, myslel jsem vodítko na pilník, pilníky byl součástí balení k pile, samotné vodítko ovšem nikoliv. :-)
actionboyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 10. 5. 2009 19:36

Tak to jsem viděl a mněl jsem ho doma dal se koupit normálně v obchodě u nás jak prodávají pily a zahradní techniku ale je to jen kus plechu ohnutej do U a ne něm jsou vytlačeny úhly ale zkoušel jsem s ním brousit jen jednou a nestálo to za nic není to tak jednoduché udržet směr a úhel a tak jsem to vyhodil on tam také nepasuje každý pilník do toho úchytu opravdu vyhozené peníze
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod actionboyCZ 10. 5. 2009 19:41

No a jak mám tedy vědět jak hodně mužu zpilovat omezovací zub? Ja totiž ani nevím jaký. Díval jsem se tady http://www.turpil.cz/cz/katalog/motorov ... ni-retezu/ a krom vysoké ceny, jsem nepochopil za ten průměr co je u každého uvedený má vliv na typ řetězu nebo je to průměr té rukojeit :-D
actionboyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 10. 5. 2009 20:17

Ono je lepší sem tam nechat nabrousit řetěz od profíků a sám jen brousit nebo lépe přebrousit řetěz , ty průměry jsou těch pilníků oni aspoň poznají kdy má řetěz dost a upozorní vás brácha si teď koupil tu elektrickou brusku na řetězy ale není to také žádný zázrak a ještě musíte si koupit průměr pilníku podle řetězu jak je to v té tabulce jinak zkazíte řetěz ale to se tak špatně radí lepší si ho nechat opravdu nabrousit u nás asi 49kč
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod actionboyCZ 10. 5. 2009 21:12

V servise když to brousí tak to zase vemou podle nejmenšího zubu, takže řetěz poté logicky rychleji odejde.
actionboyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 12. 8. 2009 11:13

Já jsem si teď v hornbachu koupil sadu na broušení, je tam pilník+kus železa který se na pilník přichytí aby jsi měl správný sklon, potom je tam plochý pilník a ten plíšek na zbroušení toho omezovacího zubu.

Jinak ještě jsem s tím nebrousil tak nevím - přinejhorším použiji pouze pilníky.

Jinak velikost pilníku musíš volit podle řetězu - měla by být napsaná v návodu u pily (jinak mají tam tabulku se seznamem pil a podle toho se dá vybrat správný, až nato že moje pila tam nebyla tak jsem musel skoumat krabičky jaký pilník tam je :-) )

Jinak pokud nevíš tak v odborných prodejnách by ti měly podle typu pily a typu řetězu poradit jakou sadu ti dát na broušení.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků