Kultivátor

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Martyy 9. 10. 2008 13:09

Jaký je rozdíl mezi benzinovým a elektrickým kultivátorem ve stejné cenové relaci? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Diky
Martyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 9. 10. 2008 16:42

Žádný levný kultivátor bych si být Vámi nekupoval. Na kypření zahrádky to chce pořádný stroj a pokud máte větší zahradu tak rovnou stavebnicový, jako je Vari -Terra nebo Dakr. Šetřením peněz pak budete nespokojen a vydávat peníze za nákladné opravy. Levný stroj se opravdu nevyplatí.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martyy 9. 10. 2008 17:18

Máme bramborové políčko o velikosti cca 100 metrů čtverečních a kypříme ho 2x ročně. Přemýšleli jsme o kultivátoru v cenové ralaci okolo 6 tisíc (benzin nebo elektro). Co Vy na to? Mohl byste nám kdyžtak nějaký doporučit? Díky
Martyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 9. 10. 2008 17:30

Samozřejmě že mohu ale na 100 metrů čtverečních to chce už silný stroj. Opravdu Vám radím pořiďte si něco za cca 20 tisíc, to vám vydrží na hodně dlouho. Elektriku neřešte, zbytečné je i popotahovat kabel. Na takovou plochu jedině benzín. Určitě máte větší zahradu tak zauvažujte i třeba o tom, že si pořídíte stavebnicový systém a časem jej můžete rozšiřovat přikupováním nářadí jako jsem to udělal já. Je to parádní pomocník! Rád vám poradím!!!
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martyy 9. 10. 2008 17:42

Děkuji za odpověď. Kdyžtak se ozvem.
Martyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 10. 10. 2008 08:51

Podívejte se na tohle. Motor má odstředivou spojku a kvalitní uložení kliky. Díky jednoduchému systému ho můžete přehazovat z jednoho adaptéru na druhý a tak si sestavíte stavebnici přesně podle vašich potřeb. Tady je disková sekačka:

ObrázekObrázek
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 10. 10. 2008 08:53

A tady malotraktor. Přitom na všechno nářadí stači jediný motor. Kola jednoduše vyměníte za nože a máte rotavátor s více rychlostmi anebo se prodává i rotavátor malý, jednorychlostní, který je lehký.

Obrázek
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petrumr 25. 10. 2008 17:39

Obrázekje to od mountfildu-na podzim se stym oře,na jaře kypří a dělají hrobky na brambory a hlavně je to čtyřtakt.Vari máme taky,ale ta ekologie s tym olejem :hm
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 25. 10. 2008 18:46

Ale vždyť nemusíte mít dvoudobý motor,k Vari připojíte jakýkoliv motor který má odstředivou spojku.Já si však dvoutakt nemůžu vynachválit.Výběr motoru je jen na vás.To co prodává mountfield není malotraktor ale neuvěřitelný krám.Jediný dobrý komponent tam je motor,vše ostatní je okopírováno a k tomu špatně.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petrumr 25. 10. 2008 20:11

nevím jak to myslíte,že to je okopírovaný,máme v rodinně aji vari a ms16 a co vari spotřebuje jenom na cestu k poli,tak ms16 spotřebuje za celou sezonu.A jestli myslíte na vari ten čtyřtakt honda,kde se láme ojnice v oku na pístní čep a opotřebí se nadzvihátko za jednu sezonu?.Ms16 vypadá jako krám a to opravdu jen vypadá,udělá práci na zahradě po celou sezonu a v zimě odhrnuje sníh,bud kartáčem nebo pluhem a o vari který nemá přední vývod se říct nedá a to nepočítám,že vari je celkově těžké a obzvlášt pro ženu je to nevýhodné měnit motorovou jednotku na spodek. :pozor
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 25. 10. 2008 20:20

Rotavátor je fajnová věc!Ale nelze z něho dělat univerzála!Záleží na struktůře půdy a její schopnosti se "drolit".Pochybuji,že na jílovité půdě by elektrika byla co platná!Stejně jako ty všelijaké adaptéry ke kosám!To tak asi na pár čtverečních metrů,ale nikoli na větší výměru!I jakýkoli rotavátor musíte totiž vést a regulovat a to u kosy dost dobře nejde snadno,proto je dobrá Vary,kde pomáhá i vlastní váha.Ale na větší pozemky a zeleninové pěstování je i výborný kombinátor(tolik se nezanáší drny a trávou jako rotavátor).
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 25. 10. 2008 20:31

Nemá cenu se přít o tom co je lepšího!Podstatné je to,že oba stroje udělají pro majitele práci která je po nich požadována!Znám lidi kteří si opravdu na Moutfílda stěžují a rvou si vlasy,ale to je o podmínkách které těmto strojům vytvoříme.Já na Vary nedám opravdu dopustit,protože udělá fůru práce v těžkém terénu,a ze zkušenosti vím,že si u mne žádný Moutfíld neosvědčí,ale to ani není ve vlastním stroji jako v rozdílnosti převodů a způsobu přenosu pohonu k jednotlivým agregátům!Takže ať všem jejich stroje v dalších sezonách slouží tak jak mají,a majitelé jsou s nimi spokojeni.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petrumr 26. 10. 2008 08:51

já to beru tak na zahradu a na málo mountfilda,na pole a pro profíky Vari.U mountfilda člověk musí přemýšlet.Vari utáhne vozík i s půl tuny.To Vari stálo,ale třikrát tolik :pozor
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jš 26. 10. 2008 10:22

Zahradu ryji na podzim ručně (Asi 450 m2). Pak mám benzinový kultivátor GÜDE (před dvěmi roky stál kolem šesti tisíc; tedy žádný profesionál). Na jaře jej nastartuji a půdu - na podzim zrytou - zrovnám a nakypřím pro záhonky. Také po bramborách s ním půdu srovnám, abychom mohli zaset zelené hnojení. Je to lehký stroj, dobře se s ním pracuje. Jsem s ním spokojený. :-)

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 26. 10. 2008 13:21

Kulti vychází konstrukčně ze stroje Alpina Crono,což je jednoúčelový rotační kypřič.Tudíž připojení dalších adaptérů je hodně kompromisní.Natož řazení rychlostí,při kterém se musí zhasnout motor a přehodit řemen.Je to tak jak píší tady pánové na fóru,je vhodný tak akorat na malou zahradu.Na velkou zahradu a orbu jedině s Vari nebo Dakrem.A pokud vím tak Hondu si lidi chválí,výše zmíněná destrukce motoru je hodně výjimečný jev.Nemluvil jsem jen o ní ale k Vari připojíte i motor Intec Pro od Briggse,který u nás nemá konkurenci
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků