Dobra benzinova sekacka

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Wentura 21. 6. 2008 19:24

Dobrý den, prosim vas poradte mi nejakou sekacku na malou zahradu ( neco prez 700 m2 )
U elektricke vsechny oravuje tel kabel... :mrgreen:
Opravdu neznam zadne parametry nebo cenu, nevim totis, jak se to asi pohybuje.
Nemusi to byt uplny extrem ale měla by byt kvalitni.
Děkuji vsem :-)
Co rikate treba na Husqarnu R145? ( Husqvarna je supr znacka, ale nevim, jak umi sekacky )
Wentura
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 6. 2008 22:38

I tento výrobce má lepší a horší řady. Určitě je motor B+S lepší než Tecumseh. Vybraná sekačka je bez pojezdu, moje 72letá maminka tomu dává přednost, protože s tím může běhat rychleji, než s pojezdem :). Zase to tedy tlačí lidská síla.
Noname výrobky s benzínovým motorem koupíte od 4500,- ale proti loňsku už ani neuvádí typ motoru, už tam nejsou ani ty Tecumsehy. Proti elektrické je tu nárůst hmotnosti, přeci jen 35kg elektrická nemá.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wentura 22. 6. 2008 06:53

Otec je uz pro sekacku rozhodnly, takze mu spis mam nejakou vybrat.
Toho pojezdu jsem si nevsiml, takze co treba tahle?
http://www.husqvarna.cz/node1556.aspx?pid=12765
EDIT: Nebo mi aspon poradte nejakou znacku, jak je na tom treba ALKO 470 BRH ?
PS: Celkem to spěchá :oops:
Wentura
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 6. 2008 11:04

Mám 470BR a už jsem ji tu pomlouval. Moje první značková sekačka - rejdovací kolečka snižují tuhost - je horší na vlnitém terénu, rejdování je opačně než volant.
K Husqarně: Jestli ten koš nahoře funguje, tak je to super.Jak je řešená ta proměnná rychlost pojezdu? To jsem zatím neměl a to může být fajn. Běžně přidáš plyn a jede rychleji i sekačka se rychleji točí. a dělá větší kravál.
Zkus dotaz hodit do Gařáže, tam se probírají motory všeho druhu.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wentura 22. 6. 2008 17:34

pls co ta gusqvarna?
Wentura
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 22. 6. 2008 19:20

Motory Tecumseh najdete už jen v některých zahradních traktorech, sekačkové se přestaly vyrábět. Hlavně neberte v potaz čínu, jsou to nekvalitní potvůrky. Spíš si připlaťte a zakupte některou z osvědčených sekaček, jako je Stiga, CastelGarden,Toro, Honda a myslím že ani s AL-KO neuděláte špatně, po stránce kvality se za poslední léta hodně zlepšili.
Pokud motor, pak buď Briggs and Stratton, což jsou osvědčené motory s jednoduchou technikou a dobrými výkony. Pro větší zahrady doporučuji se kouknout po takové sekačce, která má motor Briggs s typovým označením 675 a výše.Nominální výkon motoru series 675 je 5,5 HP. Motory ještě vyšších označení, jsou už poloprofi a můžete jim dávat už hodně zabrat.
Nerad bych zapoměl na motory Honda GCV. Dnes se používají téměř všude a jsou poměrně kvalitní, zvláště oblíbený je motor GCV 160 s max. výkonem 5,5 HP, s tím rozhodně neuděláte chybu, má nízkou spotřebu a je krásně tichý.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wentura 24. 6. 2008 17:57

Takze je to trochu jinak. Otec me zadal ukol vybrat mezi dvema sekackama:
Prvnim adeptem jest: AL-KO Comfort 520 BRH Silver
A druhym adeptem na post nasi sekacky se stala: Husqvarna R 52S
Prosim pomozte mi vybrat. Otec nechce nic jineho, to mu nerormluvim, takze tyto dvě.
Díky
Wentura
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků