Kuny v domě

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 20. 7. 2011 21:39

No jo, ale kde seženu medvěda a jeho lejno, sloní už na trhu je ale medvědí?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 20. 7. 2011 23:57

V medvědáriu, třeba na Konopišti, v Berouně...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 21. 7. 2011 06:48

ano v Berouně je stejně tak mají medvědy na Točníku :)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaT 21. 7. 2011 15:18

mičurinec píše:na kuny a lasicky to chce medvedi lejno, pani co s nimi dela si to nemuze vynachvalit!

Tak mě vadí,ža mám všude..teda měl jsem hovínka od kun a budu si na dvůr a zahradu ještě nosit hovínka od medvěda...:-)))
JirkaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 7. 2011 15:51

kejki3 píše:V medvědáriu, třeba na Konopišti, v Berouně...


Pro mne trochu z ruky :D
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 22. 7. 2011 02:37

Pasti, které zvířata mrzačí, neuznávám. Kuna toužící po svobodě si raději ukouše nohu, jen aby se zachránila, to je u zvířat normální. Bohužel tohle děláme zvířatům my, lidé. :-( Nesouhlasím s tím.

Je mi jasné, že ti kuny v domě vadí, ale tyhle brutální způsoby může opravdu vymyslet a používat jen člověk. ]:-< Ráda bych taky upozornila, že trávit kuny zakazuje zákon na ochranu zvířat proti týrání. :!:

Zajděte si do ZOO a doneste si tygří výkaly. Kuna vycítí nebezpečného predátora, mohla by dát pokoj. Existují i metody jiné než vybíjení těchto zvířat, založené na poznání, co jim vadí a co ne.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 7. 2011 12:45

Deratizační firmy dávají proti kunám nástrahy běžně, nemůžeš mít chráněné zvíře v obýváku. Ani ty výkaly nezaberou na každou, vlákna o boji s kunou jsou jedny z nejnavštěvovanějších na fórech. Čelisťové pasti jsou snad zakázané pro všechna zvířata, povolené jsou jen sklopce.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 22. 7. 2011 13:06

Jasně, chráněné zvíře mít v obýváku nemůžu, ale když je těch obýváků víc a víc, a to tolik, že mizí příroda (podívej se jen na pole, co z mnoha zbývá - zaplácnou se šmoulovskými domky pestrých příšerných barev nebo slunečními kolektory), měli bychom se nad tím zamyslet. :idea: Tohle se netýká jen kun, ale daleko více druhů. Zajímalo by mě, kolik lidí vyzkouší třeba ty výkaly (ať už od medvěda nebo tygra) předtím, než začne trávit a lovit. :hm
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaT 22. 7. 2011 13:10

Kateřina Dvořáková píše:Pasti, které zvířata mrzačí, neuznávám. Kuna toužící po svobodě si raději ukouše nohu, jen aby se zachránila, to je u zvířat normální. Bohužel tohle děláme zvířatům my, lidé. :-( Nesouhlasím s tím.

Je mi jasné, že ti kuny v domě vadí, ale tyhle brutální způsoby může opravdu vymyslet a používat jen člověk. ]:-< Ráda bych taky upozornila, že trávit kuny zakazuje zákon na ochranu zvířat proti týrání. :!:

Zajděte si do ZOO a doneste si tygří výkaly. Kuna vycítí nebezpečného predátora, mohla by dát pokoj. Existují i metody jiné než vybíjení těchto zvířat, založené na poznání, co jim vadí a co ne.


To se lehce říká..když jsem je měl v domě,tak jsem si měl donést ještě tygří ho.na potom medvědí ho.na..no to by byla paráda....:-))
Nevím,jaké jiné metody na kuny platí...já jsem našel po letech jednu,která 100% zabírá..
Rád bych si přečetl ten zákon na ochranu kuny...Díky..
JirkaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 7. 2011 20:50

ono nehumanne se zabiji i hospodarska zvirata, takze bychom je jist ani nemeli
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda Novák 15. 11. 2019 10:44

S kunou jsem taky bojoval, nakonec jsem se dostal k pastě Vigonez Mars. Ta funguje.
Jarda Novák

Odeslat příspěvekod Vladimír 8. 12. 2019 10:14

Kun na půdě jsem se zbavil nainstalováním , zvukového signálu a k tomu jsem připojil čidlo pohybu . Pokud byl zvukový signál zapnut 24 hod, tak si časem na to zvykly. Ale pokud tam připojíte čidlo pohybu a nastavíte stačí 20 sekund, tak kdykoliv se tam objeví jaký koliv pohyb , tak zvukové zařízení sepne a vystraší je. Od té doby a je to již 2 roky na půdě nebyly.
Vladimír

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků