Mravenci, všude marvenci

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 8. 2009 19:18

No jo, tak to by ti šlo viď, dělat si ze mne prču :-) . Jen aby tě hošánku některej nekousnul do zadnice Obrázek :D .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swordman 20. 1. 2010 21:11

Na mravcov mi pomáhal nejaký prášok, neviem či modrej alebo zelenej farby, poradili mi to normálne v záhradkárskej predajni, posypal som vo fóliovníku kruh okolo mraveniska a potom som im sypol aj na mravenisko. Pomohlo.
Ale každý rok sa usadila nová kolónia inde, hold paprika je dobrý základ na chov vošiek.
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 23. 4. 2011 19:20

Jo mravenci, je jich všude plno a kde jsou mravenci tam jsou i mšice. Mám je na růžích, zkusím PIRIMOR, třeba zabere. Broskev taky obalená mravenci, hrůza. Máte je taky všude?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 4. 2011 13:13

Na růžích už je mám taky, budu muset kouknout i na stromky.Pirimor zabere určitě, už se používá dlouho.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 6. 2011 13:20

Já letos snad taky budu někde shánět mravenečníka! :twisted: Ti mravenci jsou opravdu všude, různé druhy - velcí, malí, rezaví, černí, jedni se mně dokonce zdáli nějací namixovaní. :shock:

Dávala jsem kolem rybízníků mulčovací kůru a trhala plevel kolem nich a snad u každého druhého je mraveniště! To si nepamatuji, že by jich někdy bylo tolik. A už lezou na keříky, už si začínají hýčkat mšice. >:-( Jak jsem to uviděla, ostříhala jsem vrcholky, tam jich bylo nejvíc. Keře se mně ale stříkat moc nechce.
Jary, co ten Liquid gel, jak radil Kejki? Zkoušelas ho? Pomohl? Já nejdřív zkusím asi tu jarovou vodu.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamkatir 31. 5. 2013 08:03

Ja je taky mela vsude, meli zvenku pres balkon cesticku az do bytu.Dala jsem jim na tu cesticu plastovou krabicku proti mravencum od firmy zigzag, ZMIZELI Z CELEHO BYTU :-D
mamkatir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 6. 2013 07:56

A co nyní, jak to vypadá s mravenci u vás po deštích? Včera jsem se dívala na stromky mají pěkně nasazeno na plody, ale listy všechny zakroucené od mšic. :grr: Docela mě to překvapuje. Kde šáhnu do trávy tam je mraveniště. I kukel je tam spousta . Po takových deštích ,že je to neutopilo. Potvory jsou odolný. Budu se muset podívat co na ně nabízí obchod. :oops:
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mourrisson 10. 6. 2013 09:44

U nás (u Ostravy) taky uplně všude. Včera jsem sekal trávu po trochu delší době, a když jsem posekal, tak jsem se nestačil divit kolik mravenišť jsem rozmašíroval. V kytkách taky jedno vedle druhého.
Mourrisson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paja111 16. 2. 2015 17:58

já doporučuji místa posypat majoránkou.Měl jsem kolem kytek kolonie mravenců a po týdnu ani jeden!
paja111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 2. 2015 21:58

Tak tohle neznám., ale až zase vylezou vyzkouším. Ty co mi lezou do kuchyně v posledních letech loví mojí krysaříci. Pokaždé je packou šoulají po podlaze. Je to srandovní!!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 21. 2. 2015 08:47

Zrovna jsem na stole v kuchyni čapla prvního mravence tohoto roku. Že, by to jaro už skutečně bylo za dveřmi ????
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojtek 17. 4. 2019 11:08

Ja jsem si koupil v obi najdete to v zahradnicke sekci takovou nadobku, která mravence nalaka a oni pak ten roztok roznesou do jejich mraveniste a zahubi je to. Jmenuje se to Loxiran mravenci bufet. Fakt ucinne doporucuji.
Fojtek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosestic 23. 4. 2019 12:57

Zrovna jsem něco takoveho hledal, mravenci me ted teda potrapili docela dost. Tak to vyzkousim. Dekuji za tip.
rosestic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 24. 4. 2019 09:15

Někde jsem četla, že je vyžene magnet.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žak 28. 4. 2019 08:49

Magnet je zmate, větší účinek nastane, když se přidají zrcátka-to už úplně zabloudí!
Žak

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků