Bazalka - žloutnoucí listy

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Míša 13. 4. 2008 16:44

Hezký den všem:-)
Pěstuji doma v květináči bazalku a teď mi u ní začaly žloutnout listy? Nevíte čím to může být a jak případně rostlině pomoct? Předem děkuji za odpověď.
Míša

Odeslat příspěvekod Kateřina Dvořáková 13. 4. 2008 17:30

Míšo,

pokud žloutnou na bazalce všechny listy, může to být z přelití. Nedopřáváte jí až moc vody? :?: Pokud máte foťák, byla by ideální fotka, abych stav bazalky lépe určila. ;-)
Kateřina Dvořáková
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Míša 15. 4. 2008 15:31

Ahoj Katko,
děkuju za radu, ale neřekla bych, že ji moc zalívám. Fotky mi nejdou vložit do přispěvku:-/ Povedlo se mi je však umístít na adresu http://foto.mrakova.cz/bazalka . Doufám, že na těch fotkách něco uvidíš. Listy vždycky začnou světlat od špičky a od krajů, až nakonec celé zežloutnou. Docela mě informace, že bazalka nemá ráda velkou zálivku překvapila. Ta moje strašně vyhnala do výšky, tak jsem ji ošmikala a to ostříhané jsem dala do vody, ať to pustí kořínky. Ještě jsem se nedostala k zasazení, takže už tam trůní cca 2 měsíce, vyrostla na dvojnásobek, má krásnou zelenou barvu a nádherně voní. Zatím se měj ;-)
Míša

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 4. 2008 15:58

Míšo,

žloutnutí může být projevem nedostatku živin. Nicméně se mi zdá, že u tvé bazalky žloutnou jenom spodní listy. :?:
Pokud má rostlina jinak všechny podmínky dobré a daří se jí, nechala bych ji tak, jen listy bych po uschnutí vždy odstranila, aby se neválely na povrchu zeminy a nezahnívaly.
To, že ji zastřihneš, jakmile moc vyžene do výšky, je dobře, tenké, dlouhé stonečky bys pěstovat neměla. Bazalka postupně zesílí.
A hlavně - potřebuje dost světla, aby se nevytahovala.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků