Muškát převislý

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod avoklibokavi 22. 2. 2008 08:36

Včera jsem už nevydržela a přesadila jsem zakořeněné řízky převislých muškátů. Řízkuji do písku do zavlaž. truhlíku Lebiš. Vždy se mi dařilo, ale letos mají rostlinky nad kořenem stonek černý(do výše jeden cm), asi plíseň. :cry: Jak je mám ošetřit, abych o ně nepřišla? Iva.
avoklibokavi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosto2 22. 2. 2008 10:15

Tak tenhle problém mám také. Jsou už kolikrát zakořenělé a stejně krček zčerná.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 2. 2008 18:31

nechci vás strašit ale jak zčerná krček tak se s ní můžete rozloučit tu už nemá cenu zachraňovat
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 2. 2008 18:36

posílám odkaz na pěstování muškátu je tam i o černání krčků
http://www.pelargonie.cz/3obsah.html
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 22. 2. 2008 20:08

Děkujeme
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 25. 2. 2008 23:09

Černání krčků způsobuje přílišná vlhkost substrátu. Naprosto jsem tuto chorobu odstranila tímto postupem: poté, co získám řízky, nechám je přes noc jen tak položené někde v chladnější místnosti (aby úplně nezavadly). Do substrátu je zasadím teprve další den - poté, co spodní část jejich stonků "vymáchnu" v práškovém stimulátoru. Zasadím, půdu lehce orosím a nezalívám takových čtrnáct dnů. Pak jen sleduji stav rostlin a zalévám po malých dávkách jen tehdy, začínají-li řízkovance povadat.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 25. 2. 2008 23:10

A ještě poznámka: takto napadené jedince je lepší vyhodit, léčba totiž nebývá úspěšná a choroba se šíří dál.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 26. 2. 2008 06:57

i hlínu zlikvidovat protože zárodky této choroby mohou být už v půdě.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 26. 2. 2008 07:08

Dobré je také zeminu propařit (zahřát na 30 minut na 100°C)
S tou vlkostí máte pravdu ,Občas je zaleju a pak je inverze a substrát vůbec nevysychá. Nejlépe je když jsou po řízkování slunečné dny.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 26. 2. 2008 08:02

Jasně, zlikvidovat i zeminu a předtím ji propařit - i když to druhé, přiznávám se, moc nedělám. Zeminu si sama míchám ze svých zdrojů a nemám s ní problémy (na rozdíl od občas koupeného substrátu :? )
Naposledy upravil Kateřina Hradová dne 26. 2. 2008 08:48, celkově upraveno 1
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 26. 2. 2008 08:37

já substrát nekupuji,vůbec se mě to nelíbí míchám si hlínu taky sama,no asi bych to neměla říkat,ale máme v práci velikou komopostárnu a když vidím co se do toho substrátu míchá...........
tak už bych to nekoupila no,ale to je každýho věc.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 26. 2. 2008 10:13

Také mám možnost si brát zeminu z práce ale přesto to nedělám. Největší radost je když si udělám zeminu vlastní. Já vše kompostuji mám drtičku zahradního odpadu takže i větve ze stromů využiju a nemusím aspon znečištovat ovzduší spalováním.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 26. 2. 2008 12:35

já to dělám nápodobně.Máme kousek lesa takže,když jdeme na procházku nesu si vždy igelit na hrabanku,kterou přimíchávám a také hledám krťáky s pěknou tmavou zeminou.Ne každá louka má úrodnou a kvalitní zem.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 26. 2. 2008 12:49

Na lesní hrabanku nedám dopusit. Míchám ji dohromady se zeminou ze zahrady, k tomu kompost - paráda!
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 26. 2. 2008 18:48

Já také. Když jedem na houby tak zpátky táhnu lesní hrabanku. Nechtěl jsem to předtím napsat protože se to nesmí( umíte si představit ty lesy kdyby to dělali všichni). Ale když už jste se přiznaly tak se taky přidám.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků