Jak na krtky?

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod standys 14. 4. 2006 13:13

Používám krtkoplaše na tužkové baterie a nemám ani jednoho. Soused má i nějakou červenolistou rostlinu, která prý také odpuzuje krtky. Je fakt, že taky žádného krtka nemá.
standys
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s 19. 4. 2006 11:38

Dobrý den, slyšela jsem, že pomáhají i vsunuté ostříhané vlasy do chodbiček. Krtci se s nimi nechtějí prát, protože se jim všude lepí a vzdají to. :-)
ale úspěšnost neznám
s

Odeslat příspěvekod Standa56 22. 4. 2006 11:33

Mame vyzkoušenou tuto metodu.
Do trasy chodbiček ktrka zakopeme 5 litrovou zavařovací láhev od okurek tak aby byla 10 cm hrdlem pod úroveň terénu , pak to překryju kachličkou 30x30 cm, to aby nebyl průvan a světlo. Krtek se po svých chobičkach pravidelně pohybuje a v dohledné době do této láhve spadne. Z ní již nevyleze, Tak je možno chytnout i malé hraboše.
Standa56

Odeslat příspěvekod dub 10. 5. 2006 12:20

Mým sousedům se hodně osvědčily plastové láhve. Na boku vyřízli čtyři křidélka, vyklopili je ven, aby měl vítr do čeho foukat, dno propíchli a celou láhev (včetně závěru) nasadili na pětku kulatinku - asi 80 cm dlouhou a zapíchli do zahrady. Dělá to docela hluk a krtci ho nemají rádi. Úspěch jsem poznal tak, že krtky mám na zahradě já, protože se mi ty flašky moc nelíbí.
dub

Odeslat příspěvekod Návštěvník 12. 5. 2006 08:30

myslim, že toto svědčí o vaší neskutečné krutosti vuči přírodě a zvířatum.lidštější přístup bych viděla, kdyby jste krtka vyhnal, anebo ho usmrtil hned. ale aby hynul pomalou smrtí v láhvi , to mě vyrazilo dech.Elza.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaroslav Černý 10. 7. 2006 21:31

Na krtky se mě osvědčili zavařovací víčka Omnia přivázaná k železné tyči zaražené v záhonu. Víčka jsou na delších provázcích rozhoupána i nepatrným vánkem ta následně nařážejí do železné tyče, klepot je tyčí přenášen do země. Je to humální osvědčené plašítko které spolehlivě vyžene krtka z Vašich záhonů. Jardík :)
Obrázek
Naposledy upravil Jaroslav Černý dne 5. 8. 2006 19:45, celkově upraveno 2
Jaroslav Černý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr. Goblin 13. 7. 2006 10:44

Zdravím,

na krtky by měly zabírat lidské vlasy vsunuté do jeho chodbiček (stačí jen malý chomáček, ale čím víc, tím líp). Ale musejí to být čistě přírodní vlasy (!), ne žádné odbarvené nebo barvené, ty by byly nanic (protože z toho není tak moc cítit člověk nebo co). Takže jestli máte známého kadeřníka nebo kadeřnici, tak vám toho sežene určitě plný pytel :).

Další možností je pořídit si nějaký "krtkoplaš". My ho máme na solární energii. Zkusím to trochu popsat:

Je to taková trubička tlustá asi jako palec a dlouhá asi 20 cm; a nahoře má jakýsi talíř s průměrem asi 15 cm. Na tom talíři jsou solární panýlky, které přes den (i když je pod mrakem) nabíjejí baterie, které jsou taky v tom talíři. Ten krtkoplaš se zapíchne do země a zhruba každých 30 vteřin se ozve slabounké "zabzučení". Slyšet to je jenom když u toho stojíte a jste úplně zticha :). Nevím, co to přesně dělá v tý zemi, ale mělo by to vysílat elektromagnetický pulsy, který ten krtek zrovna nemusí a který se šířejí v zemi do vzdálenosti až 6 metrů. Musím říct, že jsme to používali asi měsíc a z celý zahrady jsme nakonec vyhnali všechny tyhle potvory.
Dr. Goblin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrumr 2. 8. 2006 21:31

tohle sem měl,ale bez tych článků-udělal jsem to místo baterek na autobaterii,ale potom to zkorodovalo a odešlo,ale jak to běželo,tak ani hryzec,krtek atd.Když ten krtek vás :oops: takto-koupíš za 50kč karbid a nastrkáš do děr,zaliješ vodou,přikryješ a necháš působit.Jak se vyvine ztoho acetylen,tak stačí škrtnout sirkou a celej podzemní labirint zhoří a při špatné koncentraci vzduchu vybuchne. :idea:
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ma.krtek 17. 9. 2006 23:50

:D :D mám osvědčenej recept: nakup olomoucký syrečky a nacpi je těm potvorám do krtinců. Já jsem si u toho i pochutnala, protože olomoucký prostě miluju. Krtci tu úžasnou vůni nevydrží a utečou. Možná to vypadá jako blbej fór, ale já už nemam krtince na zahradě dobrých 7 let. :D :D
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod betka 25. 11. 2006 15:13

To mi prijde zajimavy a chci to zkusit. Mame na zahrade asi 50 krtincu a uz nevime jak dal. Je lepsi tam ty syrecky cpat holou rukou nebo v rukavicich? Jak hluboko a v jakem mnozstvi? A je to pak na zahrade citit? dekuju za odpoved.
betka

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 3. 12. 2006 17:52

Krtek se řídí čichem a sluchem, takže to klepání a ťukání funguje. U babičky jsme jim k tomu párkrát zasmradili chodby petardami mega. Pak se odstěhovali "vedle" a od té doby byl klid. A co třeba zkusit to, co dělali (nebo možná ještě dělají) oficiálně v Austrálii s králíky? Není to sice nic pro milovníky přírody, ale asi to je jediný způsob, jak to tam řešit. Králíci si tam hrabou rozsáhlé systémy nor. Tak na ně mají "odborníka" s fukarem, který do díry chvíli fouká směs vzduchu a plynu z propan-butanový bomby a pak to na konec zapálí. Ze všech děr systému vyšlehnou plameny a kyslík uvnitř vyhoří. Fungovalo to zaručeně, ale králíků tam bylo tolik, že ty nory za chvíli obydleli jiní králíci.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 24. 12. 2006 00:54

myslim, ze krtek zere zizaly i jine bilkoviny.obzvlaste syrecky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ma.krtek 17. 1. 2007 22:03

omlouvám se za 2měsíční zpoždění. Záleží na tom, jak máte dlouhé nehty - aby se v zemi bez rukavic nelámaly. A na zahradě nic cítit neni, dávejte to tak hluboko, kam dosáhnete.
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 19. 1. 2007 10:20

Kde sháníte karbid?
Nemohu o něj zavadit.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Červík 20. 1. 2007 18:47

Teda vy jste grupa srandistů. Se syrečkama na krtka...to jsem se teda pobavila. A ještě tam můžeme pustit našeho rotvíka, ten ty krtince srovná se zemí....a můžete rovnou pokládat meliorační trubky.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků