Kořenová zelenina

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 26. 3. 2011 14:09

Dnes je ideální den a tak jsem vysel kořenovou zeleninu, pred 2tydny se pozemek zrotavatoroval a tak zem jiz nebyla moc nacechrana a sedla si, takze jsem vysel pastinak, koř.petrzel a ruzne odrudy mrkví-ty v krámu jakoby byly z vody, jsou uplne bez chuti, proto jsem vysel 3,5řady jen mrkve(dlouhé asi 8-10m
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alkuska 5. 4. 2011 10:05

Vysévala jsem mrkev a petržel v podobném termínu. Sama jsem zvědavá co vzejde, některá semínka jsem zapomněla přes zimu na zahradě.
alkuska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 4. 2011 19:21

ja vyseval spenat (i kdyz to neni k tomuto tematu) v lednu a jak je ted pekny-akorad by na nej mohlo vice zaprset, jinak mak jiz vyklicil
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alkuska 6. 4. 2011 14:57

Mno, ono to sem taky nepatri, ale mam otazecku. Jestli se nepletu, vyznate se v cibulovinach. Koupila jsem loni v holandsku takove ty smesky tulipanu a jinych cibulovin. Ted lezou, ale jsou velice nizke (tulipany, aspon ty, co zatim vylezly). Muze to byt suchem (na zahradce se hlina jen sype a voda zatim netece) nebo tim, ze jsem je dala moc hluboko? Nebo se s tim mam smirit ze je to proste odrudou? Dekuji.
alkuska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 4. 2011 17:05

sucho a pozdni sazeni jen castecne ovlivni vysku, ale hlavne to bude odrudou
v pocatku vyvoje jsou nizke i vysoke skoro stejne, az ty vysoke pred kvetem se natahnou do vysky, jinak je moc nerozeznate...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník