Zelenina a bylinky za oknem

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 10. 10. 2011 16:51

Nezdá se mi, že by se libeček dal dlouhodobě pěstovat v květináči doma. Podle mě potřebuje zasadit venku, na zimu zatáhne, staré listy zahynou a jak píše Katka, na jaře zase vyleze a je mohutnější v trsu. V květináči by nejspíš uschnul a vypadalo by, že vymrznul. Vyplatí se velký trs občas rozmnožit z odkopku a zasadit ho ještě jinde, kdyby náhodou starý trs zašel, máš nový. Jinak to roste opravdu samo. Malý se vyplatí na zimu zakrýt trochu chvojím.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 10. 10. 2011 18:31

Dano to ale není libeček, podobá se rozmarýnu a když ho rozemneš tak je opravdu cítit magi. Libeček mám taky a letos měl přes metr. Zítra ho vyfotím.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 10. 10. 2011 20:06

jojo, vim co to je.. Helychrysum italicum, mne bezne prezil v zemi, ale v tuto dobu bych ho jiz nevysazoval, akorad v norm.zimach chce na zimu chvoji, pokud mas krusne zimy, tak Ti nezbyde nic jineho nez se o nej starat jako o rozmarýn
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 10. 2011 20:56

Aha, takže zase spousta reklamštiny - taky tomu říkají zelené kari. A možná to odpuzuje kočky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 10. 2011 17:27

Obrázek
Tady je, dnes jsem ho vzala domů a opravdu vonělo silně magim. Tak ho vysadím na jaře, pokud přežije. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 11. 10. 2011 18:55

Jani, je to on, navic mlada rostlina a ta by jiz nemusela zdarne prezit, takze teplota do-5st by nemusela byt spatna, pestuj letos presne jako rozmaryn(alespon tuto zimu)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 11. 10. 2011 19:07

Co s nimi přes zimu? je to tymián a rozmarýn , zatím jsou na terase, bude mi to líto ale venku asi zmrznou že, nevím jestli v bytě neuschnou :-l Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 11. 10. 2011 19:45

nech je tam co nejdyl, kdyz bude venku-5st tak porad lepsi nez pres 20st!
asi bydlis v bytovce, ze? at vime jake mas moznosti..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 12. 10. 2011 06:51

Ne ne, bydlím v rodinném domku, bylinky mám zatím na terase, minulý rok jsem tam v květináči nechala svému osudu pažitku celou zimu a ona na jaře obrazila a prosperuje :-) .Nechám je co nejdéle venku a pak by mohly na chodbu , kde je nejchladněji a nebo zkrátka tyto usuším a na jaře vyseji nové ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 12. 10. 2011 06:58

jj, nech je co nejdyl, pokud mas mistnost kolem 0st tak tim lepe, zimu taky snesou, ale nemiluji to tani a zmrznuti koř.balu..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 10. 2011 08:47

Květinko dej je na tu chodbu s tymiánem zkušenosti nemám,ale rozmarýn už pěstuju X let a dokonce mi i občas kvete.Tomu se na té chodbě líbit bude, už jsem ho schovala.Přinejhorším tymián ostříháš úplně na krátko a určitě na jaře zase obrazí.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 12. 10. 2011 19:59

mne prave rozmaryn kvete-jak ho znam pokvete az do unora :D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 15. 10. 2011 21:40

Tymián mi venku pod chvojím přezimoval a krásně se rozrostl.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 19. 10. 2011 12:09

Tymián jsem měla na zahradě na chatě celá léta. Akorát se měl asi rozmnožit ze řízku, protože po jedné větší zimě na jaře už neobrazil. Co ale s bylinkama když nemám kam je dát do chladna? Pomohlo by je na té terase nějak zakrýt? Myslím třeba i ochránit proti promrznutí květináče zasunutím do dalšího květníku, obložit polystyrénem a tak? Na chodbě, nebo i jinde se rostlina vytáhne za světlem a pak neduživá zajde. Konkrétně mám rozmarýn, šalvěj a stévii. Ta poslední v bytě přežije i v teple a na jaře vyrazí, i když vypadá, že zašla. Co ale ty ostatní?
Klivie, tu rostlinu s maggi vůní jsi koupila v Lysé? To neznám.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 19. 10. 2011 13:45

Myslím,že rozmarýn ani stevie tady zimu nepřežijí, ty vezmi domů.Ostatní byliny myslím venku v pohodě přežijí a na jaře znova obrazí.Majoránka taky nepřežívá venku.Ja tady mám medunku,libeček,mátu,mateřídoušku.Ty jsou venku stevie a rozmarýn schovávám.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka