Zelenina a bylinky za oknem

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 8. 2012 22:11

+1, v zimě jen aby nezašel, v létě výsluní a do volné půdy, v květníku ho umoříte vodou.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 8. 2012 16:18

Tak když je tu řeč o rozmarýnu, tady je ten můj, už má nějaký pátekObrázekmyrta sice není bylinka, ale stojí hnedka vedleObrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 24. 8. 2012 16:33

Krásné rostliny Danielko :shock: :tleskani :tleskani :tleskani
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 24. 8. 2012 20:05

Danielko krásné. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 25. 8. 2012 06:38

Danieko to je náááádhera. Já už jsem si musela koupit v Albertu nový. Hned jsem ho přesadila a uvidím co bude dělat. K tomu zalívání. Já jsem slyšela že má vodu rád, prý když odejde tak nejspíš uchne. Já si myslím, že jsem ho zalívala tak nějak normálně a přitom se mu lámaly větvičky jak byly suchý a opadával. Možná že to ale bylo tím hrozným vedrem.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 25. 8. 2012 08:15

Já ho mám taky v květináči a zalévám ho tak aby byl pořád vlhký. Přežil zimu, té jsem se nejvíc bála a roste dál. Dokonce jsem ho namnožila i dětem. Podle mě mu dělá dobře chladno v zimě, mně totiž vždy odešel přes zimu a co ho mám teď v chladu 8 - 12st. tak je v pohodě.Danielko máš je nádherné. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Ještě mi prozraď co děláš, aby Ti kvetla myrta?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 25. 8. 2012 12:49

Četla jsem , že bylinky milují slunce , tak můj rozmarýn i tymián jsou na schodech a celé odpoledne do nich pere sluníčko, zalévám dešťovkou a občas dostanou Orchimix , zbytek po orchidkách :mrgreen: přes zimu byly v chladnu u okna , tak snad to přežijí i letos , Danielka má ten rozmarýn božííí :D
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 8. 2012 18:05

Tak jsem zase tady a odpovím na dotazy.Aby kvetla myrta nedělám speciálně nic, kvete takhle každý rok.Letos je trošku horší, protože přes zimu trošku zaschla.Rozmarýn jakby smet nic s ním neděláme jen dostal trošku cereritu a to myrta také.Jinak v ty vedra se jen zalévá a to každý den.
Řekla bych to asi tak co už jsem vypozorovala,některá rostlinka kvete a některá ne a ne.Kdo ví kolik rostlinek jim to udělá i v těch skleníkách.Do prodeje dají jen ty kvetoucí.Jak už jsem to psala i s tou klivií.Vedle te myrty jedna stojí, co je možná i starší než ta má a nekvetla ještě nikdy.Už jsem ji i přesazovali a je to pořád takový mrzák. Zato ta moje kvete vždy 3x za rok. :hm :hm Jo a je to všechno od jara venku.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 9. 8. 2013 21:34

CHtěla jsem se optat zkoušel někdo z vás zasadit doma do květináče Zázvor?
V neděli jsem o tom slyšela v telce ...a už to zkouším 8-D 8-D 8-D
Karen to byl tvůj dotaz - jak to dopadlo? Já kdyř jsem krájela zázvor, tak mi tam zůstal takový cancek ateďkoukám, že má výhonek, myslíš, že se mám těšit na "úrodu", :hm :hm
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 8. 2013 22:18

Protože jsem ho kdysi viděl narostlý, tak jsem ho strčil do země krátce po rajčatech a dlouho se klubal, možná nemá být hluboko? Teď je 10 cm vysoký a moc asi hlíza nenaroste. Ale byly to takové škaredé hlízy, takže je to fuk.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 10. 8. 2013 07:16

"takže je to fuk" no vždyť já to tak asi pěstuju, vyjde - nevyjde
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 8. 2013 20:22

Jaruš také už jsme to zkoušeli,no nic moc :hm ,nakonec to uhynulo.Třeba se ti to povede líp.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 11. 8. 2013 08:00

Danielko asi ne, je to takový malý pidižvík, ale k radosti, stačí. Jinak asi před 3mi roky jsem ho chtěla pěstovat "odborně" a nevyrostlo vůbec nic, bylo to jak jsem to tam strčila stejné, akorát scvrklejší
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honza70 30. 8. 2013 08:36

Zázvor jsem pěstoval v r. 2010, z hlízy, koupené v Kauflandu.Výhony, podobné rákosu, vyrostly do výšky 1m, na podzim zaschly. Hlíza narostla do dvojnásobné velikosti, tak jsem si myslel, že to mám zvládnuté.V zimě 2011 jsem zasadil kus té vypěstované hlízy a kousek koupené. Vždycky, když výhony dorostly do výšky asi 15- 20 cm, začaly zasychat a odešly. Po určité době, když už nerostlo nic, jsem hlízu zkontroloval - byla zčásti shnilá. Zřejmě záleží na kvalitě zakoupené hlízy, jak dlouho ležela v obchodě a jiných vlivech. Fotografie jsou ve fotogalerii.Bohužel nastala chyba - prostřední snímek má mít titulek "Zázvor ve vegetaci" - prosím omluvte mou nešikovnost.
honza70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 30. 8. 2013 16:56

„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron