Zkušenosti s petrželákem

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 10. 10. 2008 20:33

Máte doma petrželák? Jestli ano, jak se vám osvědčil? Někteří z něj bývají nadšení, jiní si stěžují, že z otvorů padá zemina. Uvažuji, že bych si ho koupila, ale kdyby měl jen stát někde v rohu... :hm

Díky!
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod ottova 11. 10. 2008 12:24

Mě se s ním moc vycházet nedařilo. Když jsem ho zalila méně opatrně, tak mi vytekla voda i s trochou zeminy, když jsem zalévala málo, tak zase nať zasychala. Ale měla jsem takový malý odněkud z trhu, takže možná neměl ty správné parametry.
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 10. 2008 21:48

Mně připadl jako krátkodobá paráda, nadlouho v něm pěstovat rostliny se nějak nedařilo - jak píše paní Ottová, zasychala nať. Možná by pomohlo nořit podle potřeby petrželák i s výsadbou do kbelíku s vodou, aby se celý obsah včetně nádoby "nacucnul". Jenže to mně tehdy nenapadlo :-[
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod crosan 22. 2. 2009 23:18

Petrželák jsem darovala jako dárek, byla tam přibalena i semínka, která vůbec nevzešla. Dnes už stojí v "rohu" a jsou v něm vařečky
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 22. 2. 2009 23:29

Takže to podle všech ohlasů vypadá, že petrželák se na pěstování vůbec neosvědčil. Díky za popsané zkušenosti, kupovat ho tedy nebudu.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 2. 2009 09:20

Právě jste mi ho taky vymluvili. Dlouho se chystám že si ho koupím :-/
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 10. 3. 2009 01:09

My jsme to zkoušeli, vypadalo to moc hezky...ale jenom chvíli. Neuměli jsme to pořádně "vychytat" se zálivkou.. asi jenom pro zručné osoby :-[
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 10. 3. 2009 10:06

No, podle toho, co tu lidé píší za zkušenosti, nejste rozhodně sami: myslím, že to není otázka zručnosti - spíš že petrželák vypadá krásně, ale z praktického hlediska prostě nefunguje tak, jak by měl.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod vojis 6. 5. 2014 09:33

Nápad, jak vyřešit problém se zálivkou v petrželáku.
vojis
Kolemjdoucí