papriky

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 4. 5. 2013 11:31

Míro to bylo první co jsem zjišťovala, není tam nic k vidění, žádná potvora. Taky může vylézat až v noci. Něčím to musím ač nerada postříkat. Co bys mi radil?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 5. 2013 08:05

bio pripravky (Rock Effect) jsou dobry, mam je rad, ale musim uznat, ze nezabiraji zcela dobre jak bych chtel, pokud chemii, tak Calypso - skudce do zabije i kdyz budou sat stavy, nejen tedy dotykove jak je to u jinych pripravku bezne
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 5. 5. 2013 09:44

Míro díky.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 2. 7. 2013 19:46

Tak já se z toho zblázním, teď když se mi papriky vzpamatovaly tak je zase něco užírá, přesně jako tu sadbu. Nic na nich nevidím, žádné mšice, prostě nic. Listy se začnou hrozně kroutit a vršky jsou nějaké okousané. Lezou tam jen mravenci, že by to dělali oni? Vůbec nevím čím to postříkat.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 7. 2013 20:17

Když tam máš mravence, zkus se podívat lupou nemáš tam zelenou mšici? Já ji měla a normálně jsem ji vůbec neviděla. A nebo letos tam mám takové ty mališké letavé mušky ( nemůžu si vzpomenout na jméno) Mám to tady každej rok.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 29. 4. 2014 18:23

Chtěla bych poprosit o radu, mám papriky každý rok mimo jiné ve skleníku , ale vůbec se mi s nimi nedaří. Papriky si kupuji už vypěstované od prodejce, rostou , ale pak mi to většinou něco napadne , plody hnijí a jsou nepěkné. Ptala jsem se zahradníka a on říkal , že se paprikám ve skleníku moc nedaří a přitom všude píší že jo, nevím co dělám špatně, okurky i rajské jsou pěkné.... :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 4. 2014 20:42

Evi my jinak papriky nepěstujeme, jen ve skleníku a fóliovníku. Jinak bychom žádné neměli. Je pravda, že v loni jsme neměli skoro žádné, chytly nám korkovatost, ale letos to vypadá slibně. Skleník i fóliovník jsme vysířili a asi to pomohlo. Jediné ještě s čím bojujeme jsou mšice, ale tak na ty stačí PIRIMOR. A ještě taky každý rok měníme hlínu. Dáváme kompost. Proč plody hnijí Ti neporadím, ale někde jsem o tom něco slyšela, bohužel si to nepamatuji.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 30. 4. 2014 05:38

Jani díky, já jsem vyčetla , že nějaký škůdce do té papriky píchne a ona pak začne okolo zahnívat, ale také možná to bude v tom vysíření skleníku :hmTeď jsem vyčetla , že je dobré dusíkaté vápno na desinfekci půdy ve skleníku, že ty sirné knoty ničí konstrukci ale asi už jsem to vše stejně propásla, měla jsem to udělat dřív... :hm
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 30. 4. 2014 09:34

Evi to jsme taky dělali, ale moc to nepomohlo, lépe řečeno to mělo vliv jen na půdu, a je fakt, že to působí i jako hnojivo. Mělo by se to nechat působit snad tři neděle. Skleník je po vysíření ok, fóliovník teprve uvidíme. Vysířit by to snad ještě šlo, ale nesmělo by tam nic být, my ho budem osazovat až po zmrzlých.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 30. 4. 2014 17:54

Jani ještě tam nic nemám , tak to asi zkusíme vysířit, zítra bych to koupila asi sirné svíce nebo knoty? A kolik prosímtě? Skleník máme asi 4m x 2,5 metrů. A ještě radu jak to děláš , píchneš to do země ? Děkuji moc a omlouvám se , že otravuji :-[ ;-)Jani a ještě kde to kupuješ, koukala jsem že to v Poděbradech v drogerii nemají :hm ...
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 30. 4. 2014 18:25

Vůbec se neomlouvej, není za co. Od toho přece fórum je a když vím tak ráda poradím. Tohle já nedělám to má v popisu práce muž :-D . Koupil sirné knoty, jsou to prý papírky na kterých je nanesená síra a ty dal na háčky a pověsil asi 80-90 cm vysoko, ale na výšce nezáleží no a zapálil. Fofrem musíš utéct. :lol: Stačilo mu jedno balení, fóliák máme stejně velký jako vy. Hlavně pořádně upěchuj kdejakou škvíru. To je vše. Tak ať se zadaří.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 30. 4. 2014 19:53

Jani děkuji, muž jde v pátek do práce , tak je zkusí sehnat v Nymburce... :nenapadne
květiny
Návštěvník

Předchozí stránka