papriky

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 3. 2010 09:02

Mám stejnou zkušenost s přerostlou a vytáhlou sadbou z oken. Poslední roky vysévám taky až konec února začátek března.Mám k tomu jen krabičky od mraž.dorty je mělká tak tam dlouho nevydrží.Přepichuji do kelímků od jogurtu,ale to už dělám na zahradě,protože to je právě to, že tyhle kelímky už nikam v bytě nedá. Skládám je do pařeniště a to je jen dřevěná bedna bez dna ,nahoře překrytá sklem. Po vasazení všech kelímků ještě celé pařeiště překryju igelitem a je to. Drudé stejné pařeniště mám na salát a okurky .Ty pak rozsadím i do prvního ,až se uvolní.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 29. 3. 2010 09:51

takhle to mam Karen ja, jen foto roti svetlu neni nikdy dobre... ale kdyz neni vytapeny sklenik tak je toto super.... Obrázek
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 3. 2010 10:00

No ty to máš vymakaný, u mne mají první místo amarylky. A letos už jsem nevysela nic, mám těch pár co potřebuju slíbených od Evy ,že mi donese od jejího tatínka. Zatím mně včera donesla salát a fakt parádní pevné sazeničky.
Ale nemáš pak tmu v místnosti, taková stavba před oknem to musí zabírat místo ale rostlinkám se tam musí moc líbit.Máš to pěkně vymyšlený.Hezky!!!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 29. 3. 2010 11:20

jeste mam jeden u mamky v kuchyni, jelikoz je to z folie tak to moc nestini, je to na jih takze v tuhle dobu kdyz zasviti slunce tak je svetla v mistnosti dost a ty semenace amarylek mam pred pokoj.sklenicky...jsou tam videt .-) uz to nebylo kam davat tak jsem dostal toto-kdyz nemuzu do sirky tak musim do vysky :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 3. 2010 11:34

No jo, ty jsi hot šikula, já takové věci vyrobit nedovedu.Nebo to je kupovaný?
Já mám amarylky v jesličkách a nejmenší dorost na jednom okně a ty kvetoucí na druém okně. Odkvetlé jsem přeskládala na poličku kolmo na okno.
Protože ty odkvetlé mají semeníky mám tady trochu obavu, jestli jím to tady bude vyhovovat stejně jako na okně, ale to musím vyzkoušet.
Ta polička je součástí stolku na kterém mám počítač a ten stojí před oknem.Není to moc dobré místo na počítač ,ale jinde to nešlo a na kytky to vyhovuje.Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 29. 3. 2010 11:59

tech amarylek teda mas! ja si rikam-uz jenom ty svy semenace, urite z nich neco peknyho vyberem a nepotrebujem ani obchod .-) ten pok.sklenicek je kupovany-celkem mam 3...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 3. 2010 17:16

určitě se nám něco podaří! Lidem se to líbí pořád, u nás v Penny měli v únoru ty Valentýnský krabičky byly mizerný a byla jich tam hora - všechny vyprodaly. A mně tady skoro každý den někdo zazvoní a ptá se jak to dělám že mi to tak krásně kvete a jestli bych neprodala.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 29. 3. 2010 17:28

no vidis nakonec budes prodavat na kseft ty semenace az ti vykvetou tak ty, ktery se ti min libi tak muzes pak prodat...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 3. 2010 23:08

jj tak zas tři roky!!! 8-D 8-D 8-D
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 24. 4. 2010 13:36

Obrázek
Moja plantanta je ešte malá
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 4. 2010 14:35

Ale už by to chtělo rozsadit, né. My to máme v kelímkách od velkých jogurtů a pak už jdou po zmrzlých do fóliáku.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 4. 2010 17:52

Mně se pro amarylky už žádná sadba na okna nevešla a tak letos zeleninovou sadbu budu kupovat. Mám jen salát v pařeništi a ještě petůnky-ty budu rozsazovat do truhlíku na okna a zbytek umístím na zahradě do barelů.

Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 4. 2010 18:19

To jsou naše papriky a rajčata.ObrázekObrázek
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 4. 2010 19:26

To je jako loni u mne zrovna tak jsem to taky dělala. Jen jsem přesazení do kelímků prováděla až už jsem měla postavené pařeniště a šly všechny přímo tam. Na okno by se už nevešly.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 4. 2010 19:39

Já je mám ve skleníku kde topím a už jdu na to, aby jim nebyla zimy. :mrgreen: :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků