Nenarocna zelenina :)

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 5. 8. 2009 21:15

a roste mezi dlažbou, pozor ať ti ji nezlikviduje
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 8. 2009 21:49

Dane, to je bezva novinka, ale jedlé to asi moc nebude, ovšem kačeny nebo slípky by to ocenily na jedničku :tleskani :tleskani :tleskani
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 5. 8. 2009 21:53

Slípkám listy pravidelně dávám a moc jim chutnají.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 6. 8. 2009 07:11

A co takhle zúčastnit se soutěže Příroda čaruje, zahrádkář zírá? :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod teh_noob 12. 4. 2010 15:32

Co by ste poradili sadit najskor mozem: polovica/koniec aprila a neskor.
Nadmorska vyska cca 550m, Severna strana. Uvazoval som napr aj nad tekvicou len neviem ci bude mat dost slnka..
teh_noob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 4. 2010 21:37

To je u vás dost vysoko a ještě na sever... teď v dubnu bych se asi nepokoušela venku moc pěstovat, možná ředkvičky a nějaký ten salát venkovní. Tykev až po zmrzlých, je choulostivá na chlad a i malý mrazík by vám ji zlikvidoval. Mně roste zelená cuketa i v polostínu, později bych to s ní zkusila i u vas ;-) . Ale tykev chce dost živin a vláhy, není zrovna nenáročná.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod teh_noob 12. 4. 2010 22:23

To nenarocna uz az tak moc neplati, budeme sa snazit starat sa :)
teh_noob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 12. 4. 2010 22:42

Scandiaca píše:To jsem neměla číst, já teď dostala takovou chuť na koláč s rebarborou... jééééé :-]

Tak to nemusím. Tchán co má zahrádku podstatně menší než naši to cpe furt do buchet a je to hrozná náhražka (rybízu, malin, ostružin, jahod, rynglí, švestek, třešní, jablek atd.). Ostatně i to mě připadne už nic moc. A už jsem toho přežrany, a když chci sladké, tak čokoláda vítězí. Zkus kiwi. Já osadil před x lety pod schodiště a roste to bez péče a plody větší jak srstky (pro nehanáky angrešt), cca o jak švestky. Akorát to chce mít samice i samce aby se to opylovalo. Já koupil hybrid a nic z toho nebylo. Pak jsem dokoupil samce a rodilo to pár let než zmrzl. Na zimu to chce dole zakrýt chvojím.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 4. 2010 14:36

Tady to kiwi pěstuje na svém mini dvorku sousedka - zahradu nemá.Taky si to moc chvílí jen jedna věc jí vadí.Říká ,že je to naráz zralé .Jeden den ještě nic a druhý den jsou na zemi. Tak jí to loni všechno spadlo.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ka-spel 14. 4. 2010 00:09

To můžu potvrdit. Furt je to jak broky a pak je to jak přezrálý srstky (pro Pražáky angrešt). :D
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 14. 4. 2010 15:40

Já ho taky pěstuji, měla jsem ho 5l kyblík. Chce ho trhat o tošku dřív ještě když není úplně měkké a ono dojde Měla jsem ho asi 14 dní. Není chlupaté a dětem hrozně chutnalo.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vihonko 30. 8. 2010 14:54

prosim vás mohl by mi někdo poradit co mám dělat proti plísni u tykví.
pěstuji tykve vyroste mi několik plodů a pak začnou listy bělat a rostlina uvadne. jde tomu nějak zabránit?
Děkuju.
vihonko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 8. 2010 21:58

Při tomhle vlhkém počasí a v tuto dobu už s plísní moc nenaděláte - postřik se spláchne + noční chlad a ani denní teploty nejsou pro teplomilné tykve to pravé, takže zbytečná práce i výdaje. Jinak se dají tykve ošetřit postřiky proti plísním preventivně i během sezóny postřikem - výběr je velký, poradí vám v prodejně podle toho, co mají skladem. Ale myslím, že současný výskyt plísně je dán právě chladným počasím a neustálým vlhkem.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 31. 8. 2010 21:33

Ta plíseň je padlí, na tykvích a cuketách se na podzim hodně vyskytuje. Zabírá Karathane, Rubigan, Fademorf, Kumulus, Sulikol, Topas, Punch, Systane nebo Talent.
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránka