Sadíte už ?

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod bedrunka 6. 2. 2008 12:18

Přeji hezký den,jenom mám takový dotaz,sadíte už semínka rajčat , paprik a další zeleniny určené do skleníku?Mně už začínají "svrbět ruce",a co vy? :lol:
bedrunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 6. 2. 2008 14:06

Ze semínek rajčat už mám asi tři centimetry vysoké rostlinky, pelargonie jsou ještě větší a celer za týden budu přepichovat. Taky by mě docela zajímalo jestli si zahrádkáři předpěstovávají zeleninu doma nebo nakupují sazenice.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 6. 2. 2008 22:47

Na papriky a rajčata je u nás ještě moc brzy (navíc nemám vytápěný skleník), ty vysévám až po polovině března, a vždycky dorostou včas a celkem beze ztrát. Ven je nemohu dát dřív jak v květnu a pokud není počasí, ani ve skleníku by se žádný zázrak nekonal. S paprikami začínám o něco málo dříve, déle jim trvá, než dorostou, a celer kupuji, na ten nemám místo vůbec. Ale kdo má místo a podmínky, klidně může začít - koho by nesvrběly ruce, když vyleze sluníčko?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 23. 7. 2008 20:12

právě je nejvyšší čas zaset čínské,pekinské zelí,aby se vytvořily hlávky. :pozor
už mám naseto. :tleskani
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 7. 2008 20:30

To je pravda na podzim jsou pak nejlepší. Horší je že ho silně napadá dřepčík. My máme letos dřepčíků až hrůza, stříkám skoro každý týden.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 23. 7. 2008 20:52

zatím s dřepčíkem tady problém nemáme,spíš nás trápí ušáci-škvoři.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 7. 2008 21:00

Dřepčík má rád sucho a to u Vás není ;-) Zato u nás ano :'(
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 7. 2008 21:19

Sežral mi fazole, je to děs.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 7. 2008 21:35

Na dřepčíka platí netkaná textilie, pod ní neleze. Letos se nedostal k ředkvičkám, které byly jindy ožrané až běda :-/ .
Fidych
Zahradník