Jak pěstovat melouny ?

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 14. 2. 2009 19:50

Běli dík moc jak se najím tak jdu číst dík máš to u mne :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 14. 2. 2009 19:57

Taky jsem to studovala asi pred tydnem,jsou tam opravdu vynikajici rady jak se dockat plodu.To si poctes :tleskani
.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 14. 2. 2009 20:20

Mně se pepino nedaří navzdory všem dobrým radám a že se snažím! Vždycky se na něj chytí nějaká choroba nebo breberky, a pokud ne, tak úroda nic moc. Krom paprik a rajčat mám s těmi ostatními spřízněnými jen neúspěchy :-/
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 14. 2. 2009 20:52

pepíno jsem měla jeden rok,plody na něm byli,ale chutí nás nijak nenadchlo a tak jsem ho použila do džusu,asi jsme moc mlsný.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 15. 2. 2009 15:39

vili mám prosbu už druhou mohl byjste mi vyfotit jak vypadá to pepíno teď dík
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vili312 17. 2. 2009 09:47

Danielka.9 píše:...jenže nikomu moc nechutnalo tak už není.


Pepino se konzumuje vychlazené, dozrálé. Rozpůlit a vydlabávat lžičkou, nebo oloupat a nakrájet na malé kousky.
Naposledy upravil vili312 dne 17. 2. 2009 18:39, celkově upraveno 1
vili312
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vili312 17. 2. 2009 10:15

ra.cermak píše:... jaké máte složení půdy nebo tak mícháte pepínu nějakej speciální substrát a já mám jedno starší a druhé jsem zakořenil s toho co jsem ustřihl ...


Všechny rostliny, papriky, pepino, pěstujem v kompostu. Všechny rostliny takto pěstované ve fóliaku jsou trvale, každou zálivkou zalevané živně 0,25% roztokem. To je 250 gr. na 100 l vody.
Není třeba mít 100 l sud, ale stačí mít 2 láhve na 1 l, v té první máme 250 gr.a doplníme vodou, po rozpuštění 1 dcl. nalíjeme do druhé, a opět doplníme, zde opět 1 dcl. nalíjeme do 1 litr. konývky a opět doplníme na 1 litr, a máme záliku 0,25%. Je to pro rostiny nejlepší způsob trvalé výživy.
Neřízkujeme, rostliny je nejlépe množit oddělením, i skořeny. Tím se získává čas, kdy rostlina nemusí zakořenovávat, má možnost rychlejšího růstu.

Vyfotím jak se trochu oteplí.
Naposledy upravil vili312 dne 17. 2. 2009 18:43, celkově upraveno 1
vili312
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 2. 2009 16:04

vili děkuji vyzkouším
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uai1 29. 4. 2010 07:53

dobry den letos porprve pestuji melouny zasadil jsem seminka do misky s hlinou ze zahrady a vyrostli me cca 8 cm ale pote najednou zvadne stonek a chcipnou nevite cim to je
PODPIS SMAZÁN PRO PORUŠENÍ PRAVIDEL
uai1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 29. 4. 2010 09:28

chce to proparenu zeminu a po vyseti poprve zalit Previkurem.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod martin_o5 5. 5. 2011 09:00

Ahoj, pokouším se letos prvním rokem o vypěstování melounů. Pěstuji si na zkoušku za oknem 4 sazenice odrůdy Lajko II F1. Jsou cca 20cm vysoké a již začínají nahazovat květy. Slyšel jsem, že melouny kvetou jen jeden den - bude potřeba v případě výkvětu v době, kdy je ještě nemůžu hodit ven(posuďte sami počasí těchto dnů :-) ), opylování nějak pomoci? Jak?
Jaké máte zkušenosti se zaštipováním? Pokud provádíte - jak a kdy?
Slyšel jsem, že není potřeba, že rostlina si stejně dobře poradí sama...
"Štěstí je jako malé dítě. Musíte ho neustále podpírat a pomáhat mu"
martin_o5
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 7. 5. 2011 20:28

ja s vysadbou pockam, pocasi neni jeste ustalene... jinak zakraceni provedu až tak zac.cervna..., jinak vice rostlin je jistejsich-pry hodne zalezi na odrude, nektere delaji lepe pyl nez jine a dle toho take bud postaci jedna nebo jich musi byt vice...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin_o5 1. 6. 2011 08:59

Tak mám už třetí týden v pařeništi(na noc zakrývám) čtyři sazenice a po vysazení se pořádně rozrostly - každá má přes půl metru. Na jedné ze sazenic mám už 5cm melounek a na ostatních zrovna odkvetlo několik dalších a teprve se začínají tvořit plody.
Mám ovšem problém - právě ta sazenice, která měla první meloun, mi během dne, kdy na ni svítí slunce, ovadá a vždy se to spraví až na ni v podvečer padne stín. Setkal se s tím někdo? Čím je to způsobeno? Když se to před pár dny ukázalo poprvé, myslel jsem, že něco užírá kořínky, ale když se sazenice navečer vzpamatovala a takhle se to opakuje už několik dnů, nevím co to může být...
"Štěstí je jako malé dítě. Musíte ho neustále podpírat a pomáhat mu"
martin_o5
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 6. 2011 20:59

Něco podobného mi jednou dělaly ve skleníku salátovky, bohužel vadly čím dál více, až se přestaly vzpamatovávat. Je to nějaká virová choroba - vadnutí okurek (jestli si to pamatuji dobře) a pokud už je rostlina napadená nedá se s tím nic dělat. Nějaký čas živoří a nakonec uhyne.
Tím nechci tvrdit. že je toto stejný případ! Okurky i melouny je dobré po výsadbě ošetřit přípravkem Previcur (zálivka do tří dnů po výsadbě, podle návodu pak následuje postřik na list).
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 6. 2011 19:57

Hlavně prohlížet listy, svilušky jsou velmi drobné mrchy.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků