Kdy je nejlepší začít s výsevem paprik?

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 4. 2008 20:55

Tak jahody mráz vydrží. Otužená verbena a surfinie slaboučký mráz také snese takže v pohodě. Rajčata a papriky nesnesou i ten nejslabší mráz takže děláte dobře že je ještě do skleníku nedáváte. Podle mých záznamů mrzne pravidelně kolem 8 dubna a letos se to podle předpovědi zase chystá.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 4. 2008 21:10

Tak já jsem jednou nechala na balkoně tyhle kytky a do rána bylo -4 a oni se schvapoušily ,ale brzo se vzpamatovaly a znovu začely kvést a růst.Takže jsem byla jediná v širokém okolí komu ještě kvetly balkonovky celý měsíc.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 4. 2008 21:17

To já jednou dal na okna muškáty 2 dubna a samozřejmě mrzlo a namzli jim jen mladé konečky výhonků a poupata. Tím se bez práce zaštíply a tím že nekvety měsíc po mrazu se tak zahustili a zesílili že jsem do té doby tak pěkné muškáty neměl.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 4. 2008 21:19

já ven dávám co nejdřív ,lepší si zvyknou a nespálí je slunko
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 3. 4. 2008 21:23

Nám jednou v zahradnictví bouchl v zimě kotel a protože mrzlo, leccos dostalo zabrat. Nejhůř vypadaly gerbery, zbyly nám po obrání omrzlých listů jen pytle s nějakými pahýly :( . Za pár týdnů nejen že byly obrostlé krásnými sytě zelenými listy, ale tak velké květy jsme na nich do té doby neměli (a pak už taky ne) :shock:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 4. 2008 21:23

To je pravda nejhorší je když je někdo dá ven po 15. květnu a je zrovna 30°C to se kolikrát tak spálí že poškození mrazem je proti tomu prkotina.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 4. 2008 21:25

vidíte to co nezachráníme my tak příroda se o to postará sama. :idea:
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 4. 2008 21:28

S tohodle mám největší stach že nám v zimě v práci selže kotel nebo praskne topení. To bych pak byl zřejmě nezaměstnaný. Sice když nešla elektrika tak jsem dokázal udržet plynový kotel jak doma tak v práci na autobaterii ale to neřeší prasklé topení.
Musel jsem se vybrečet :cry: :cry: nemohl jsem si pomoct.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 3. 4. 2008 22:03

To jste šikula - mně tehdy zastupoval topič z komunálu, protože bylo děsně nutné odjet na dva dny na podnikové školení. Jelikož mu nešel kotel roztopit, zavřel všechny větve topení krom jedné a odešel domů, že se přijde po chvíli podívat. Jenže hoch usnul jak pařez, trubky porupaly, že květníky s asparugusem litaly na druhý konec skleníku :mrgreen: jak při kanonádě (na tuhle kalamitu mně volali, to už nebylo potřeba se školení doúčastnit) :roll:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 4. 2008 22:09

Ještě že máme plynový kotel. Koksák používáme jen když je pod -20°C. Ale to zas nesmím zapomenout otevřít ventily. Naštěstí poslední 2 roky je mírná zima. :)
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 4. 4. 2008 19:53

Topení v uhelném kotli velikosti půlvagonu byla moje celoroční noční můra :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 4. 2008 20:15

:shock: :? :shock: Tak to bych se na zimu netěšil. :(
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 9. 4. 2008 13:09

Tak mě dneska došla trpělivost se sazenicemi za oknem >:-( a odnesla jsem papriky a rajčata do skleníku. :oops: Na noc je přikreju netkanou textilií,ať si zvykaj. :pozor
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 4. 2008 20:52

Uvádíte mně do rozpaků :-[ , moje papriky (papričičky) jsou zatím na verandě nad topením u okna a všechny se stále vejdou do hlubších polystyrenových misek zakryté víkem od kiwi (takové to průhledné), takže jsou v mini skleníččích. Ale rostou holky docela pěkně, tak se možná do půlky května nějak srovnají :-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 4. 2008 21:02

HanaT píše:Tak mě dneska došla trpělivost se sazenicemi za oknem >:-( a odnesla jsem papriky a rajčata do skleníku. :oops: Na noc je přikreju netkanou textilií,ať si zvykaj. :pozor

Tak to máte jisté bezesné noci :mrgreen: :mrgreen: jako já :-S
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka