Kdy je nejlepší začít s výsevem paprik?

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 3. 2008 22:53

Všichni každý rok říkají:Takovej blbej rok ještě nepamatuju. A já vím že počasí zlobí takřka každý rok. :| Ale ten letošní nejvíc :mrgreen: :(
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 26. 3. 2008 21:02

Dneska pozlobilo počasí bytelně je to tu jak o vánocích.Během chvilky tu bylo 10 cenťáku sněhu
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 26. 3. 2008 21:48

Tak to u nás jen 2 cm. Ale ty sněhové přeháňky stály za to :shock: . Nedříve jasno a ve skleníku vedro k zalknutí a pak chumelenice a hned zima a znova několikrát denně. Prostě aprílové počasí. Takže v dubnu budeme mít květen. Takže je vlastně počasí napřed. :wink:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 26. 3. 2008 21:52

aprýlové počasí a ještě mě nejdou odeslat zprávy.je to k vzteku
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 26. 3. 2008 21:59

No zase je to tady. Občas mám jen prázdnou stránku. :cry: Musím to občas aktualizovat aby se objevila. :(
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 4. 2008 08:59

tak vám posílám ukázku rozdílu paprik,které byly vysety v jeden den.
Myslím ,že papriky nemám nijak přerostlé ,až na ty dlouhány,ta malá je kapie Lydie.
Fidych mě určitě zachvíli dožene.
Obrázek
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 4. 2008 10:03

Nemáte je přerostlé ale budete je mít přerostlé páč do sázení je ještě dost času. Leda že máte vytápěný skleník.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 3. 4. 2008 20:01

Nedoženeme vás s paprikami ani náhodou :oops:! Těm mým teprve lezou lístečky, a to měly na klíčení opravdu teplo, jak mají mít. Musel by se stát zázrak :roll: . Možná někdy v půli května při výsadbě už to takový rozdíl nebude.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 4. 2008 20:16

No já jsem to poslala proto,aby jste viděli ten rozdíl,jak ženou ti dlouhánci.Však musí narůst skoro dva metry. :shock:
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 4. 2008 20:20

No tak se nebojte je rozestavět daleko od sebe nebo za chvíli budete muset doma svítit i ve dne páč vám zarostou okno. :mrgreen:

Jinak na místě kde máte papriky bych dal ty orchideje. Tam by měly jít dobře. :)
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 4. 2008 20:25

Moc se nesmějte,protože ,už to tak skoro vypadá.
Orchideje by tam dlouho nestínily :(
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 4. 2008 20:29

Nebojte se ty papriky málo zalévat budou kompaktnější. Zalévejte až na začátku vadnutí.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 4. 2008 20:35

To já dělám včera jsem k nim přiška a lupínky byly schvapoušené a vysely podél stonku ,
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 4. 2008 20:38

Nevadí chce se to nebát. Jen když je člověk v práci a je slunečno tak je to o strach.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 4. 2008 20:44

To jo a dneska jsem polovic sazenic odnesla do studeného skleníku,na noc je zakrejvám netkanou textilii ať si zvykaj.
Byly to surfinky,jahody,verbeny,atd......
Papriky a rajčata jsem si ještě netroufla.Dělám to tak každý rok a až jdou ven,je to bez problému., :roll:
HanaT
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka