Kdy je nejlepší začít s výsevem paprik?

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod xxxaaa 5. 1. 2006 16:43

Prosím, kdy je nejlepší začít s výsevem paprik? V lednu nebo únoru? Aby byl maximální výnos. Kapie. dík.

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
xxxaaa

Odeslat příspěvekod germi123 8. 1. 2006 10:12

Nejlepší pro papriky je začátek února. Po výsevu je dobré udržovat teplé a vlhké klima.
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Červík 8. 12. 2006 21:30

Chtěla jsem napsat koncem ledna, ale germi mě předběhl.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FAN. 22. 2. 2007 19:11

.......sadil jsem taky začátkem února,teď se chystám zasít rajčata,papriky mi už vyšly. Jak to tak vypadá,podle počasí,tak rajčata budeme vysazovat ven už v dubnu? :)
YETI 1.4 TSI Outdoor elegance green tec - oranž terrakotta.
FAN.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 2. 2007 12:08

Při optimálních podmínkách semena vzcházejí po 12 až 14 dnech. Jakmile dorostou semenáčky do výšky 5 cm, přepichují se do malých květináčů. V nich zůstanou až do výsadby na definitivní stanoviště. Plody se sklízí zhruba 2 měsíce po výsadbě.
Obvyklé pěstování: předpěstování sadby od února, výsadba na konci března do skleníku, koncem dubna pod fólii a koncem května ven na záhon.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 12. 2. 2008 17:51

zdravím všichni co už sejou jako já,chtěla bych se vás zeptat jestli někdo už zkusil zaset semínka z kupovanejch paprik /mám na mysly to trio ze supermarketu/ a jestli se mu dařily v našich podmínkách nebo je lepš semínko jen koupit v sáčku.
Pár sem jich nasela a klíčí lepší než ze sáčku jen jestli se jim bude líbit venku v našich podmínkách.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 13. 2. 2008 09:06

Já osobně papriky zasívám na konci ledna do výsevového substrátu, za čtrnáct dní vylezou malé rostlinky a ke konci května jdou na balkon a zahradu.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 13. 2. 2008 23:21

Kde máte sazeničky po celé zimní měsíce? Nevytahují se příliš nedostatkem světla?
Vysévám prakticky o měsíc později, nemám místo, kde je pěstovat v optimálních podmínkách - hlavně světla není dost. Skleník mám jen studený, takže s ním počítat nemohu a v "přískleníku" u domu je sice tepleji, leč na papriky málo a spíš polostín. Ale nakonec vždycky zpoždění dohoní :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 13. 2. 2008 23:26

HanaT píše:zdravím všichni co už sejou jako já,chtěla bych se vás zeptat jestli někdo už zkusil zaset semínka z kupovanejch paprik /mám na mysly to trio ze supermarketu/ a jestli se mu dařily v našich podmínkách nebo je lepš semínko jen koupit v sáčku.
Pár sem jich nasela a klíčí lepší než ze sáčku jen jestli se jim bude líbit venku v našich podmínkách.t/quote]

Několikrát mi vyrostly pěkné sazenice z těhle kupovaných paprik, zvlášť ty velikánské silnostěnné zelené byly parádní. Ale nikdy neplodily tak jako z kupovaných semen. Jsou to vyšlechtěné hybridy F1, a množení semenem z roku na rok u nich snižuje plodnost a vlastnosti, které jim byly šlechtěním "vnuceny". Ale za pokus to stojí, protože se pak můžete pochlubit skoro půlkilovým plodem. Ono jich tam bude jen pár, ale pro tu radost ... :D
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 14. 2. 2008 07:31

no uvidíme jaká ta radost bude,na zahradě je dost místa tak zaexperimentuju a dám vědět jak budu sklízet.Koupená semínka mám zasetá také,tak se zpolíhám aspoň na ty.
A jak s tím místem pro sazenice,to je také z jara velké dilema,mám rodinný domek s 12 okny takže vždycky se někde kousek místa najde.Zatím mam jenom papriky,rajčata a okurky seju 14 dní před výsadbou do skleníku,to ale je většinou teplo a mam je ve skleníu v sadbovačích na polici a přikrejvám je na noc textilii,nakladačky seju přímo.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 21. 3. 2008 18:46

měli jste už někdo papriky Dlouhánek? dočetla jsem se že vyrostou asi 170 cm a plody 40 cm.
Je pravdou že rostou jak diví do výšky.
Nevím jestli je budu musit vysadit ven,nebo do skleníku /jen aby se nemusely dělat do stropu díry. :mrgreen: :lol: :mrgreen:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 3. 2008 19:21

Dlouhánek - to zní roztomile, ale jak to popisujete, budou to nějací Goliáši :!: V nejhorším sundáte přes léto střechu, co by člověk neudělal pro svoje výpěstky!
My měli vloni jen Hamíky, ty jsou jsou normální a dobré na chuť - nepálí ( i když už to žádná žhavá novinka není), docela mě mile překvapily 8)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 3. 2008 21:05

Jo hamíka jsem loni dostala jako dárek v Zahrádkaři,byl moc dobrý
no ale na ty giganty jsem moc zvědavá ono většinou ze zázračných rostlin nic nebývá.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 3. 2008 18:43

Všem kteří to ještě nestihli, bude moje přiznání útěchou: teprve teď vysévám papriky :oops:. Snad se srovnají se zpožděním, mám ze Zahrady Čech dvě odrůdy i s návodem, tak se těším jak se povedou.
Všechny jarní práce zůstaly pět týdnů stát kvůli nemoci v rodině - ale už je dobře, tak to pofrčí :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 3. 2008 18:53

však oni to doženou :lol:
Ja jsem dneska probírala staré Zahrádkaře a objevila jsem popis té papriky Dlouhánek.Je to veskutečnosti druh Kozího rohu,který je světle žlotý a v botanické zralosti se zbarvuje do sytě žluté.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků