Divizna

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 6. 2015 22:08

Jestli to náhodou nebude tím, že mám ty divizny přesazené z jiného místa zahrady tam kde mi to příliš nevyhovovalo a abych je měl blíž.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 6. 2015 17:28

Asi ano ja také,našla jsem je u cesty 8-D 8-D :oboze jenže ,když se nám nevysemení nebude příští rok po nich?
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 6. 2015 19:08

Diviznu jsem přesazoval i minulé roky a vždy vyrostly více nebo méně do výšky a kvetly. Mám letos i jednu která nebyla přesazovaná a také se ji prozatím příliš do výšky a do kvetení nechce. Přikládám fotografie těch mých letošních divizen.
DIVIZNA_1.jpg
DIVIZNA_2.jpg
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 6. 2015 19:29

Tak ty vypadají ok myslím,že normálně vykvetou .Mám jen dvě ,ale nak květ ještě nemají,tak budu doufat, léto ještě nekončí.Klidně mohou být i menší to mi nevadí jen at mají nějaký květ, aby vyrostly i příště.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 6. 2015 23:26

Teď si uvědomuji, že jsem v jedné náhodně našel ve vrcholech housenky a tak jsem všechny obešel, rozebral vršky a přinesl dárky slepicím :hm
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 6. 2015 09:57

Danielka.9:
Na těch fotografiích ty moje divizny vypadají trochu lépe a větší, ale ve skutečností jsou mizernější. Kdyby takové byly už před měsícem tak by mi to asi OK připadalo, ale nyní na konci června by už to snad mělo být větší a začínat kvést. Snad to ještě trochu povyroste a nějaké květy z toho budou.

Pokud ty tvoje divizny jsou prvním rokem tak z toho letos určitě květy mít nebudeš. Pokud ti přežijou do příštího roku tak květy z toho můžeš očekávat až příští rok. Pokud je už to druhým rokem tak příští rok už z toho nic nebude. Divizna je dvouletá rostlina a první rok vytvoří pouze u země listí a až druhým rokem vyrůstá do výšky a kvete. Po odkvetnuti na podzim hyne.

Zajímalo by mne jestli někdo z těch květů děláte sirup a jak. V minulých létech jsem květy sušil a letos pokud bude z čeho bych chtěl zkusit z toho udělat sirup, ale nevím přesně jak.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 6. 2015 20:35

Tady stačí se rozhlédnout, divizen kvete dost i v přírodě.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 6. 2015 22:16

kejki3:
Nevím jak někde jinam, ale v okolí mého bydliště divizny ve volné přírodě nevidím. Možná je to i tím, že se tráva seká a poseče se i případné divizny.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 7. 2019 01:14

Tak letos divizna roste docela dobře.
divizna1.jpg

divizna2.jpg

Pokud se zadaři tak z toho by příštím rokem také mohlo něco být.
divizna3.jpg
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 15. 9. 2019 11:29

vlazy píše:Ještě by mne zajímalo co se dělá s diviznou na podzim před zimou kdy už přestane kvést, tak aby na příští rok znovu vyrostla a kvetla. Dá se divizna i nějak rozmnožovat, tak aby ji bylo na zahradě více a nebo je to pouze otázka štěstí zda se divizně na některém místě zalíbí a začne se tam sama rozmnožovat nebo alespoň nějaká vyroste?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žak 16. 9. 2019 14:28

Tato dvouletka se dá pěstovat výsevem.
Žak

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků