Nejzdravější ovoce na světě-aktinidie kolomikta

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vrana1 24. 3. 2009 21:11

Pro velmi dobrou chuť a vysoký obsah vitamínu C mám zato, že tohle je ono, to nejzdravější ovoce.Lidé se pokoušejí oponovat a uvádějí jiné ovoce ale neznají obsah přesně v jednotkách proto s takovými se nedá diskutovat. Aktinidie kolomikta ušlechtilé odrůdy mají 1520mg% !!!!!!!
Každá zahrada, u každého domu, ve školách,nemocnicích,parcích, všude by to mělo být.
Chce to jen mít oba exempláře samce i samici a dát k tomu tyčku neb to dát na pergolu,zed a podobně. Malá sazenička se musí chránit pletivem před kočkami.
nedaří se mi vložit obrázek,není tu návod.
vrana1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bělena 24. 3. 2009 22:42

Je tu navod.Zkuste na Volna diskuze str.14.Nebo Na tomto foru a Abecede zahrady.Mam 4 druhy kiwi a jsem na to Vase zvedava.Mam i toto kiwi.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vrana1 24. 3. 2009 22:51

jestli máte sazenice nové,malé, tak pozor na jaře ,hned jak to raší pupenama tak se o to začínají drát kočky a malou sazenici jsou schopny úplně zničit.
Dál, dejte to k nějaké opoře,musí to jít napřed nahoru aspon1,5m a pak do stran.Plazí-li se to po zemi tak to většinou neplodí.
Mně dorostla kolomikta i 10m dlouhé výhony,ale není třeba to tak daleko nechávat jít. arguta roste ještě víc.Nechávám ji porůstat starou jablon a z ní to sklízím,ale je to poněkud nekulturní divočina.Argut mívám tolik,že musím zvát známé aby si to obrali.Pohledam rtu volnou diskusi str.14
vrana1
Kolemjdoucí