Nakažené jahody

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Myska 1. 9. 2008 18:27

Pěstoji jahody na balkoně a z jara se mi na nich objevily šedé skvrnky, které se postupně rozšiřují po celém listě. Zkoušela jsem postřik na plíseň šedou, ale bezvýsledně. Poraďte mi prosím, co s tím mám dělat. Je nutné vyhodit všechny sazenice?
Děkuji.
Fotky k nahlédnutí na: http://vevericka-eva.rajce.idnes.cz/jahody/
Myska

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 9. 2008 19:59

plíseň šedá ,to opravdu je ,po sklizni je třeba stříknout Rovralem
hlavně se vyskytuje ve vlhkém a teplém počasí.
pokud je máte v truhlíkách tak zalívejte až hlína proschne .
Zkuste ještě sestříhnout listy a omezte zálivku,nekropte srdíčko-prostředek jahod.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 9. 2008 20:04

Omlouvám se paní Haně ale musím ji opravit. Tohle je padlí. Postřik Rubigan, Karathane, Discus, Bayleton, Beaton, Topas atd...
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 9. 2008 20:08

máte pravdu,aspoň je větší náděj,
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 30. 6. 2014 23:56

Ano,bude se jednat o padlí,lidově moučnatka.Na záhoncích sice není tak častá jako plíseň šedá,ale v kontejnerové sadbě se s ní setkáváme častěji.důvod?vlhké prostředí!když se střídají teploty a rostliny jsou ve vlhku tak je rozšíření opravdu veliké.proto platí,podobně jako u záhonků,zalívat jen do doby kdy se voda bezpčně vsákne,nezůstane přes noc ani v misce ani na povrchu půdy.Postřiky jsou podobné jako na plíseň,i ty Danielovy.Jako další prevencí je možné použit po výsadbě do truhlíku povrch zakrýt keramzitem nebo zeolitem.Po sklizni jahodníky v nádobách ostříhat(POZOR NA SRDÍČKO-NEPOŠKODIT),cca 2 cm nad povrchem.a u tohoto způsobu platí opravdu zásada pěstování sazenic max.2 roky a potom přesadit do nového substrátu!Nikoli rašeliny ale zahradní substrát(je dobré ho pro toto množství preventivně propařit v mikrovlnce).


Naposledy oživil Anonymous v 30. 6. 2014 23:56
StanislavKrejcar
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků