Citrónovník - padání listu -prosím pomoc

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Dušan2 27. 5. 2012 20:01

Mám mladý citron laim z kruhu asi dva měsíce, vybíral jsem aby měl jen klacek vzhůru protože chci kmen a pak korunu. Co myslíte, podpoří se tůst když budu ustřihovat spodní listy? Pár jsem jich už odspodu postupně ustřihl a pěkně roste, jen se mě zdá jestli to není divné že vršek kmínku je takový placatější. Citrus mám poprvé a za tu dobu co ho mám je asi o 20 cm větší, je na jižním okně.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Linuxie 4. 7. 2016 18:53

Přezimování citrusů přes zimu v obyváku???? Tak to paní prodavačka chtěla mít o 800 větší tržbu. Citrus přes zimu potřebuje okolo 15 °C což v obyváku není snad nikde! Na žloutnutí listů je dobré železo zvlášť u cotrusů ale jen v případě, že listu světlají všechny. Když najednou sežloutne list a upadne, tak se nic neděje, je to přirozený jev, ale když jich začne opadávat víc.... něco mu vadí (teplota, zálivka, vlhko, špatné osvětlení, popř. škůdci....) je toho hodně. Hlavně ho neustále nestěhovat!!!!
Linuxie

Odeslat příspěvekod BowKeK 25. 11. 2018 21:58

Ja mam motor7,5 KW pilu D 700 s otackami1675 pedpisane su 1650 ,mam tam 25 ot naviac nevim ci to nebude moc. Ked si v tejto probrematike zbehly neuvazoval si nad strojnym posuvom alebo to nema ziadne vyhody ze nemusis rucne tlacit Teraz vyrabam kolecka pjazdu, osku s remenicami uz mam hotovu na konstrukciu pouzijem 100 ky Ucka a kolajnice by boly z L 50 az ked budu doma.Nemas foto na inspiraciu, prosim vysvetlit to slovicko sestipolovi Dakujem.
BowKeK

Odeslat příspěvekod Žak 1. 12. 2018 19:25

Snad jste si zmýlil odjezd vlaků, či aspoň letiště? Naše bábi mívala v obýváku chládek a přes čb tv dečku ;-) . Vánoční kaktus visel poslušně jako cudná krinolína, dědoušek klimbal v ušáku...To všechno vodnés čas!
Žak

Odeslat příspěvekod Návštěvník 15. 1. 2020 15:08

Dobrý den asi 14 dní jsme byli pryč a citrusi jsou opadané můj ždíme květ a ségri má ještě pár listů asou suché ale i moje má ještě živé větve máme je ostříhat? A obrazí?
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků