Jahody na balkoně

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Hajoska 2. 5. 2007 16:30

I u nás je již kvetení jahůdek v plném proudu :) Už aby byly...Mňam.
Mějte pěkný den !
Hajoska
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 2. 5. 2007 20:20

Vypadá to,že i super odkvetou,jsou stoprocentně opylené,jen mám obavu,že ten toužebně a dlouho očekávaný déštˇpříjde v pro ně v tu nejnevhodnější dobu.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 6. 2007 14:26

Malé opětovné doporučení!V dnešních horkých dnech sbírejte jahody když ne každý den tak obden do dvou nádob.Do jedné zdravé a zralé plody ke konzumaci a do druhé jahody napadené,nakousané a jinak poškozené.Tak aby za vámi zbyl čistý porost.Toto je asi jedna z možností ochrany přednadměrným rozšířením bortritidy(plísně šedé) a lákání mravenců a slimáků do jahodiště.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 6. 2007 20:35

Dvě nádoby nepoužívám - jahody vysbírám dočista, jak doporučujete, ale do jedné nádoby, pak je přeberu a rozhodnu, které na co použiju :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 10. 6. 2007 21:04

To Vám přeji,já sbírám pravidelně každý den asi 4-5 kg jahod,a stejně nacházím jak nakousané jahody od různých potvůrek,tak i bortritidu.A tu do společné nádoby nedávám.Proto ty dvě nádoby.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Irena Petris 5. 1. 2008 14:53

Dobrý den, začetla jsem se i do nějakých starších diskusí a našla jsem vaš příspěvek, kde píšete o lesních jahodách. To by se mi taky líbilo mit v truhlíku na balkoně. Ale jak na to? Dají se koupit semínka, nebo jste je vyrýpli někde na pasece? :roll:
Irena Petris
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 5. 1. 2008 18:51

Já osobně jsem v lese nerýpala :D , mám doma už léta měsíční jahody, které mi svou chutí ty lesní hodně připomínají.
Můj tip pro Váš balkon :wink: : Fragaria vesca 'Alpine Yellow' - je to odrůda, která má plody zbarvené bíložlutě, můžete ji pěstovat právě v truhlíku nebo v závěsném květináči. Vydrží velké mrazy (udává se až minus dvacet a více stupňů Celsia) a její charakteristickou vlastností je, že chuť má jako lesní jahody. :!:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 5. 1. 2008 21:33

S vůní lesních plodů je stáleplodící 'Mara', jahody jsou ale větší než lesní :cry: . Kříženec lesní a kulturní jahody 'Florika' by možná taky prospíval v širším truhlíku, lesní vůni má i odrůda měsíčních jahod 'Fragole'.
Jako balkonové jahody se nabízí časně a bohatě plodící odrůda 'Loran F1' :).
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 8. 1. 2008 08:36

Už jsem to sice jednou psal,dají se koupit i podobné jahodníky lesním,jsou to starší německé odrůdy,a i v různých barvách plodů,začátlkem devadesátých let jsem je koupil v jednom Lomnickém zahradnictví pod označením "Australské",jahůdky mají do 0,5cm velikost,mohou být bílé nebo červené,jen se nerozmnožují jako klasické velkoplodé jahody ale narůstáním keříků,a sklizet se musí včas jinak plody "dřevnatí".Ale jinak jsou nejen atraktivní nejen svojí vůní,barvou i chutí ale i použitím v cukrářské výrobě,nemusí se dělit na ozdobu.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Irena Petris 1. 2. 2008 10:56

Všem děkuji za radu, jaké druhy se hodí do truhlíku. Zatím jsem koupila semínka měsíčních jahod Fragaria a už mám vyseto. Tak uvidíme co z toho bude. Sned mi je nezlikvidujou ptáci. Mám velké problémy s holubama a taky poštolky útočí na mé truhlíky, když se snaží zahnízdit.
Irena Petris
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 2. 2008 15:59

Existuje fólie, která brání v nalétávání ptáků na balkony, římsy atp. Jmenuje se Bird Holograf a měla by plašit ptáky, tím, že vytváří trojrozměrný prostorový obraz očí sovy, který se nějak mění podle toho, jak se ptáci pohybují. Má účinkovat na holuby, vrabce, vlaštovky a další ptáky, co se rádi stěhují k lidem. Intenzitu neztrácí fólie ani po letech, záruka je pochopitelně dva roky a pětimetrový kus stojí 499,00 Kč. Zkuste se podívat nebo poptat na
http://www.pcco.biz/shop.php
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Irena Petris 11. 2. 2008 11:22

Děkuji za radu. Je to úžasný, co se člověk ne těchto diskusích dozví. Váhala jsem, jestli mám folii objednat,nějak se mi to nezdá možný, že to bude fungovat. Ale nakonec jsem to riskla. Člověk vyhodí peníze i za jiný blbosti :lol: :lol: Jestli to bude fungovat,tak to bude výhra. Už teď mě holubi rozčilujou na balkoně a to tam nejsou truhlíky! A poštolky dělají ještě větší škodu.To lítá zemina a sazenice nejmíň metr okolo :cry:
Irena Petris
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 2. 2008 18:09

Potěší mě, jestli bude foĺie tak účinná, jak se píše. Umím si představit, co dokáží holubi na balkoně, a dát si přes celý balkon takovou síť, jakou se chrání sochy, nevypadalo by to nejlíp (byli byste jak ryby v síti). Až budete mít zkušenost s použitím fólie, ať kladnou či zápornou, svěřte nám, prosím, své poznatky - určitě je takhle postiženo víc balkonových zahradníků :x a jistě by je to zajímalo.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Irena Petris 3. 4. 2008 20:01

Takže pro všechny zájemce o folii, musím konstatovat že účinek nic moc :( Sice truhlíky venku zatím nejsou, ale folii jsem už nachystala a jak se zdá, ptákům nevadí a klidně si vykračují po balkoně, jako by tam nic nebylo. Ale pane Fidych, nic si z toho nedělejte. Obdivuju, co všechno znáte a umíte poradit :lol:
Irena Petris
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jasmin 25. 7. 2008 11:25

Ano, Florika je naprosto uzasna jahoda, jen mi poradte, kde ji sehnat?
Jasmin

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků