Odrůda

Pěstujete si vlastní hrozny?

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 6. 3. 2008 21:13

Dneska jsem dostala do péče révu MLADEN měla by být velkoplodá bílá,znáte někdo tuto odrůdu zajímalo by mě jestli je stolní nebo moštovací jaké je chuti.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 6. 3. 2008 21:34

MLADEN je moštová odrůda s univerzálním použitím, tak ji můžete i baštit na zeleno. Má středně velké hrozny, bobule zelené a též středně velké. Zraje od poloviny září do října, dobu zralosti vám určitě otestují špačci a kosové :lol:
Popis révy nemám ze své hlavy, tak to uvádí charakteristika odrůd.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 6. 3. 2008 21:41

díky za informaci to jsem zvědavá jestli na mě zbude něco na otestování oni ty potvory sežerou všechno z kanadských borůvek taky moc nezbylo takže natahuji síťku.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 6. 3. 2008 21:46

Než byly k mání levné sítě, které každoročně natahuji na révu, tak jsme balili všechno do starých záclon. Nebylo to pěkné na pohled, ale docela účinné. Kosáci jsou ale pěkně mazaní, najdou si skulinku, i když si myslím, jak mám všechno perfektně zajištěno. A nikdy nejdou po nějakém hrozínku - mrzáčku, vždycky se pustí do nejlepšího :twisted:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod zahradkarx 9. 12. 2010 16:39

Nejlepčí odrůdy mají jednoznačně ve francii, kde vědí, ajk o víno pečovat. To má pak chut zcela jinou než co si pak můžem koupit v obchodě. Výborné je také víno v Řecku. Tam jsem se ho najedl dosyta, když jsem byl na dovolené na Zakynthosu http://www.casamundo.cz/%C5%98ecko/ tam byly odrůdy, které se k nám do obchodů nedostanou. Je tam horko a sucho - ideální pro víno http://www.magazinzdravi.cz/hroznove-vino jinak mi ještě chutnalo víno v Chorvatsku. tam je ale značně trpčé http://chorvatsko.orbion.cz/gastronomie/vina/ už se těšim na další vinnou sezonu.
zahradkarx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 12. 2010 19:46

Nemohu s Vámi souhlasit!!!Vinná réva je dobrá v podstatě všude kde se jí daří,tedy i v českomoravsku,ale většinou odrůdy které se tomu kterému regionu přizpůsobí,u nás jdou většinou maďarskomoldavské,ale moravské odrůdy z Vinselectu od pana Michlovského ,Ampelos Znojmo.Takže zahrádkářix,budiš Vám chutnají jihoevropská vína,českomoravsko v pěstování vína se nachází na severní hraně pěstování.Ať se jedná o moštové nebo stolní odrůdy.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 12. 2010 17:47

treba odruda André dela vyjimecna vina, konkurujici i zahranicnim vinum, takze nemusime uz kupovat nutne francouzská...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků