Kolik máte vysázených stromů

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 7. 2008 23:27

I já mám sklizeny tři bezejmenné broskve! Kupodivu vydržely, nic je neoklobalo. Nejsou špatné na chuť, žlutomasé, ale velikostně nic moc, jak pinpongový míček :hm Možná budou větší, až stromky poporostou.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 31. 7. 2008 06:01

To je škoda že toho máte tak málo. Broskve budou určitě větší. Jen je nesmí oslabovat kadeřavost a také se musí poměně dost prořezávat na konci srpna.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 31. 7. 2008 09:13

To bude suchem, ale tady taky paní v Blahoticích na otázku:Proč jsou ty meruňky větší než broskve? odpověděla: Ty ranné odrůdy jsou drobnější a bylo to...
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 31. 7. 2008 20:29

A to má pravdu.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 31. 7. 2008 21:08

Mně ty tři broskve ani nevyvedly z míry: dva stromky jsme sázeli na podzim (darované, ty bezejmenné urodily), desetiletý strom mívá slušnou úrodu, ale letos ho přes všechnu moji snahu tak zdecimovala kadeřavost, že neměl šanci 8-S . Tak zase za rok bude určitě líp :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 31. 7. 2008 21:21

Budem se snažit Vám poradit jaký postřik aby Vám broskve kadeřavost nedostaly. Za měsíc je nezapomeňte prořezat. Je potřeba aby při řezu a tak 2 dny po něm bylo sucho a teplo aby nedostaly klejotok nebo rakovinu.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 31. 7. 2008 22:18

Teď by bylo počasí akorát, zas není doba nejlepší. Nějak se nikdy nesejde všechno potřebné :oboze Za postřikovací radu budu ráda, vyzkoušela jsem letos kde co, a nic. Byla to ale hrůza všude (myslím tady v okolí), stromy jak spálené. Teď už mají aspoň nové listy a jsou zelené a postříkané před časem Sylitem a listovým hnojivem. Vypadají po té hrůze fakt slušně.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 31. 7. 2008 22:39

Teď jsem četl červnový Zahrádkář a dost přípravků je vyřazeno, bude to horší.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 19. 8. 2008 20:57

dneska jsem se pustila do pozdních broskví a natrhala jsem 5 bedýnek a ještě tak dvě zůstali na stromě,zítra mě čeká zpracování.
Obrázek
nejde mě blesk takže je fotka nepovedená
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 8. 2008 21:18

Páni to máte úrodu. My máme teď jen pár Redhavenek a za 3 týdny bude ještě Cresthaven tak 5 kg.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 19. 8. 2008 21:52

To jsme tedy byli největší rychlíci - sklizeno za pár minut :mrgreen: :mrgreen: , ach jo. Tak snad zase příští rok :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 11. 11. 2008 11:48

Hanko, jak to dopadlo s úrodou té broskvičky, kterou chtěl soused vyhodit? Vzpomínám, že na jaře krásně kvetla a vy jste se těšila, až mu půjdete nabídnout. :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 11. 11. 2008 19:39

jo,jobyly na ní tři malé bedýnky,no to víte že jsem ho taky podarovala miskou broskví,však to obšlapoval za plozem celé léto.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 11. 11. 2008 19:40

jo,jobyly na ní tři malé bedýnky,no to víte že jsem ho taky podarovala miskou broskví,však to obšlapoval za plotem celé léto.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod helenamarie 13. 4. 2009 16:40

Začíná kvést Harbinger - broskvička vysazená v r. 2007. Loni měla 9 plodů, snad mi ji letos nespálí mráz.
http://www.ukazto.com/?img=4202018~IMG_2519.jpg
helenamarie
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků